Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

7 produkt(ów)

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

7 produkt(ów)

Termometry zewnętrzne i pokojowe do domu

termometr-pokojowy-do-wnetrza-drewniany-zawieszany-biowinŚwiat cyfrowy od lat zastępuje ten analogowy. I trudno znaleźć przykład demonstrujący tę zmianę lepiej od zegarków. Niegdyś każdy miał zegarek na nadgarstku lub w kieszeni, aby zawsze wiedzieć, która jest godzina. Obecnie godzinę sprawdzamy na smartfonie lub zerkając na róg monitora. Cyfrowe zegarki stały się tak popularne, że noszenie ich stało się bardziej elementem mody niż potrzebą. Wciąż możemy zobaczyć mnóstwo ludzi z charakterystyczną tarczą na nadgarstku, jednak w zdecydowanej większości staje się to uzupełnienie stylizacji.

Podkreślenie garderoby za pomocą niewielkiego zegarka stało się swego czasu bardzo popularne, natomiast nie jest to jedyny element, który na przestrzeni ostatnich lat zmienił swój charakter. Termometry pokojowe ozdobne to również swojego rodzaju element przypominający, że informacja na temat temperatury nie była kiedyś tak łatwo dostępna, jak teraz. Prognozę pogody sprawdzamy dzisiaj na telefonie – tak, jak godzinę, więc termometr w domu nie jest potrzebny. Nie znaczy to jednak, że nie można go kreatywnie wykorzystać.

Termometry zewnętrzne i pokojowe

termometr-pokojowy-do-wnetrza-drewniany-zawieszany-biowinWspółcześnie możemy mówić o dwóch kategoriach – pierwszą są termometry zewnętrzne, drugą natomiast – pokojowe. Te pierwsze nie pełnią w zasadzie żadnej funkcji estetycznej. Ich zadaniem jest mierzenie temperatury i nic poza tym. Umieszcza się je po zewnętrznej stronie okna – tak, aby przez szybę dało się dostrzec, na jakim poziomie znajduje się wskaźnik temperatury. Termometry zewnętrzne na okno mają bardzo charakterystyczny wygląd. Najczęściej przypominają owalną tubę z dwoma uchwytami do mocowania oraz wyraźną miarką w dwóch kolorach. Wartości powyżej zera są w kolorze czerwonym, a ujemne – niebieskim. Oczywiście takie wyszczególnienie ma proste zadanie – temperatura musi być widoczna nawet w przypadku zaparowanych szyb, aby łatwo dało się dostrzec, na jakim poziomie znajduje się miarka.

Warto w tym momencie podkreślić, że współczesne termometry są całkowicie bezpieczne dla zdrowia. W dawnych czasach substancją umieszczaną w tych akcesoriach była szkodliwa rtęć. Dzisiaj używa się mieszanek pierwiastków niestwarzających najmniejszego zagrożenia dla ludzi czy zwierząt. Jest to tym bardziej ważne, że nierzadko zdarza się sytuacja, w której termometr zostanie uszkodzony przez ptaki czy innych przedstawicieli lokalnej fauny – zwłaszcza jeśli zamieszkujemy tereny podmiejskie, gdzie zwierzęta podchodzą blisko miejsc zamieszkiwanych przez ludzi.  

Dlaczego warto sięgnąć po takie rozwiązanie, jak termometry zewnętrzne? Przecież nie mamy żadnych podstaw, aby nie wierzyć prognozom pogody udostępnianym w Internecie, prawda? Oczywiście, że nie, natomiast jest wiele osób, które zdecydowanie wolą przekonać się samemu, jaka jest temperatura. Zdarza się, że informacja pojawiająca się na ekranie smartfona nie jest równie sugestywna, co miarka zawieszona na określonym pułapie termometru.

Kiedy budzimy się rano, widzimy leżący na trawie śnieg i termometr pokazujący minusową temperaturę, to możemy mieć znacznie lepsze pojęcie o sytuacji na zewnątrz. A też warto pamiętać o tym, że nie wszyscy opierają swoją wiedzę na temat warunków atmosferycznych na wiadomościach internetowych. Starsze osoby, które nie zawsze adaptują się do nowoczesnych rozwiązań technologicznych, często decydują się na korzystanie z metod kojarzących się z ich strefa komfortu. Wielu seniorów wciąż opłaca rachunki za mieszkanie na poczcie, a na wieść, że można zrobić to, nie wychodząc z salonu, przewracają tylko oczami ze zniecierpliwieniem.

Podobnie zresztą jest, jeśli chodzi o termometry pokojowe ozdobne – one także często znajdują się w pokojach osób starszych. Wiele osób będących u swoich dziadków w odwiedziny z pewnością nieraz zwróciło uwagę na takie akcesorium znajdujące się w widocznym miejscu na ścianie.

Warto wiedzieć, że współczesne trendy w aranżacji nie wykluczają wcale podobnych przyborów. Tym bardziej że niezwykle popularne stają się estetyki nawiązujące do minionych lat. Połączenie kolorów drewna z ciepłymi barwami pozostałych elementów wystroju doskonale kontrastuje z nieustannie popularnym industrializmem.

Termometry pokojowe ozdobne i zewnętrzne w sklepie Pięknowdomu.pl

termometr-zewnetrzny-zaokienny-na-okno-dwor-przyklejany-przykrecany-biowin-19-cmW asortymencie sklepu Pięknowdomu.pl można znaleźć rozwiązania dostosowane zarówno do standardów zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Przy czym termometry pokojowe ozdobne nawiązują swoim stylem do estetyki vintage, zatem nie do każdego wnętrza będą idealnie pasowały. Natomiast każdy, kto zainteresowany jest zaopatrzeniem się w podobne rozwiązanie z pewnością znajdzie w ramach oferty produkty skrojone pod miarę swoich oczekiwań.