Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

25-48 z 76

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

25-48 z 76

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4

Nowoczesne wazony na kwiatyswiecznik szklany wazon altom design golden honey 12 cm

Słodko pachnąca woń kwiatów i ich piękne kolory to coś, co sprawia, że mieszkanie zyskuje wyjątkowy klimat. Można dostać je w prezencie, kupić w kwiaciarni lub nawet w markecie, ale można także zerwać je samodzielnie – np. z przydomowej łąki lub ogrodu.

Pojedyncza róża, kilka goździków albo duży bukiet tulipanów – to tylko niektóre z możliwości. Do wszystkich z nich niezbędny będzie wazon na kwiaty – dopasowany nie tylko do wystroju wnętrza, ale również do konkretnego rodzaju kwiatów.

Jaki wazon będzie pasować do jakich kwiatów?

Wyróżnić można kilka rodzajów wazonów na kwiaty. Różnią się one swoim kształtem, dlatego też warto wiedzieć, jaki wazon do kwiatów w jakiej sytuacji wybrać. W Piękno w Domu posiadamy następujące rodzaje tych naczyń: kulę, cylinder, kwadratowy, w kształcie litery X, na jeden kwiat oraz kilka nietypowych kształtów – jak np. przypominający płatki kwiatu.

Wysokie wazony w kształcie cylindra są idealne do kwiatów o długich łodygach. W przypadku bukietu, w którym kwiaty są niewielkiej wielkości (np. konwalie) lub ich łodygi zostały krótko ścięte (jak dzieje się to czasem przy różach), dobrym wyborem będzie umieszczenie ich w niskim wazonie, np. o kształcie kuli. Bardzo wąskie naczynia to idealne miejsce na pojedynczy kwiat.

Oprócz kształtu wazony na kwiaty powinny być dobrane kolorystycznie do koloru bukietu w taki sposób, aby obie barwy się dopełniały. Szklany przeźroczysty wazon jest najbezpieczniejszym wyborem, ale dość uniwersalny będzie także wazon biały, kremowy czy czarny – te barwy pasują bowiem do większości roślin.

Dopasuj wazon na kwiaty do swojego wnętrzawazon na kwiaty ceramiczny ozdobny altom design cegalsty 15 cm

Czy wazony na kwiaty muszą znajdować się w każdym mieszkaniu? Teoretycznie nie, ale warto mieć chociaż jeden, aby mieć, w czym umieścić otrzymane kwiaty. Ten element wnętrza dodaje także mieszkaniu przytulności. Dobrze dopasowany do wystroju dopełnia przestrzeń salonu czy innego pomieszczenia, w którym się znajduje.

Wspomnieliśmy już, że wybór kształtu wazonu należy dopasować do typu kwiatów. Pozostaje jednak wybrać jego styl oraz kolor. Najbardziej uniwersalny jest wazon na kwiaty szklany, ponieważ wpasuje się do każdego wnętrza oraz będzie idealny zarówno na zwykłe dni, jak i specjalne okazje.

Ceramiczne wazony ozdobne od Altom Design w pastelowych barwach to wybór dla tych, którzy lubią stonowany wystrój lub szukają czegoś, co wniesie odrobinę spokoju do barwnego wnętrza. Ta sama marka oferuje także wazony z nieco większym „pazurem”, bo z mocno zarysowaną linią żłobień, które przypominają swoim wyglądem płatki kwiatu. Ten model występuje w kilku kolorach – w tym nawet w czarnym odcieniu – oraz dostępny jest pojedynczo i w zestawie składającym się z dwóch sztuk. Dwa wazony umieszczone obok siebie wyglądają bardzo stylowo.

W jakich miejscach warto stawiać wazony do kwiatów? Te o dużych rozmiarach będą dobrze prezentować się na środku stołu, ale również w estetycznie zagospodarowanej przestrzeni w kącie pomieszczenia. Wazony o małych rozmiarach sprawdzą się na stoliku kawowym lub stoliku nocnym. Pozostałe wazony, czyli klasyczne o średnich wielkościach, mogą trafić właściwie w każde miejsce mieszkania.

Jeden uniwersalny wazon czy kilka różnorodnych?

Czy wystarczy posiadać jeden wazon na kwiaty, czy lepiej mieć ich kilka? Jeden uniwersalny wazon to minimum, jakie powinno się posiadać w domu. Najlepszym wyborem będzie szklany wazon o średniej wielkości w kształcie cylindra. Jeśli jednak ilość miejsca w mieszkaniu pozwala na posiadanie kilku naczyń na kwiaty, warto być przygotowanym na różne okoliczności i mieć po jednym wazonie z każdego rodzaju. Taka różnorodność pozwala też na regularną zmianę wystroju lub posiadanie świeżych kwiatów w wazonie w kilku pomieszczeniach domu.

Wazony na kwiaty w nietypowych zastosowaniachwazon szklany na kwiaty altom design malwa 20 cm

W wazonach na kwiaty nie trzeba ograniczać się tylko do świeżych ciętych kwiatów. Taki wazon może posłużyć do samodzielnego przygotowania wyjątkowej dekoracji – zależnej np. od pory roku. Ważne jest to, aby taki wazon był szklany i przezroczysty, ponieważ zawartość naczynia powinna być widoczna. Zimą, a zwłaszcza w okresie świątecznym można umieścić w nim szyszki lub lampki ze światłem o ciepłej barwie. Ciekawą kompozycję stworzy połączenie suszonych owoców, szyszek i bombek. Nowoczesny wazon na kwiaty może posłużyć także jako miejsce na świeczkę.

W Piękno w Domu posiadamy specjalne wazony od Altom Design, które mogą być świecznikami. Ich złote zdobienie w połączeniu z ogniem świecy zapewni romantyczny nastrój. Oprócz świecy zapachowej wazony dekoracyjne do salonu mogą mieścić w sobie ziarna kawy, które wypełnią przestrzeń swoim aromatem. Susz kwiatowy lub po prostu zasuszone kwiaty – jak np. lawenda – wciąż mogą być piękną ozdobą stołu, a do tego zadbają o piękny zapach mieszkania.

W wazonie można zamknąć wspomnienie letniego urlopu nad morzem i wsypać do naczynia piasek. Istnieją nawet specjalne dekoracyjne odmiany piasku, dzięki czemu można bawić się ich różnymi kolorami i tworzyć wspaniałe kompozycje. Jesienną dekoracją może być natomiast połączenie kasztanów, mchu i jarzębiny. Taka zabawa w tworzeniu dekoracji przy użyciu wazonu jest właściwie nieskończona – każdy pomysł będzie dobry!

Jak przechowywać wazon do kwiatów, gdy się go nie używa?wazon szklany na kwiaty x edwanex 18 cm

W większości domów kwiaty w wazonie pojawiają się tylko podczas specjalnych okazji kilka razy w roku, dlatego warto wiedzieć, co zrobić z wazonem, gdy nie jest on potrzebny. Jeśli wazon na kwiaty ma dekoracyjny kształt, to może stać na stole, komodzie, regale lub parapecie i być po prostu ozdobą wnętrza. W tym celu można wykorzystać jeden z pomysłów na nietypowe zastosowania tego naczynia i jeszcze bardziej urozmaicić wygląd mieszkania. Nie każdy jednak chce trzymać wazon bez świeżych kwiatów „na widoku”. W takiej sytuacji najlepiej schować go do szafki, w której nie będzie narażony na stłuczenie przy wyjmowaniu innych naczyń. Warto też dodatkowo zabezpieczyć go ściereczką lub folią, aby nie pokrywał go kurz, a przed kolejnym użyciem wystarczy go tylko delikatnie opłukać lub przetrzeć wilgotnym materiałem.