Brytfanna to większe naczynie, często w owalnym lub prostokątnym kształcie. Nadaje się do pieczenia, zapiekania, smażenia, gotowania czy duszenia. Zaletą brytfanny jest możliwość używania jej w piekarniku. Dzięki temu możesz przygotowywane potrawy piec i zapiekać właśnie bezpośrednio w piekarniku.

Brytfanna to doskonałe naczynie do przygotowywania większej ilości potraw. Możemy w niej piec mięso czy warzywa. Z uwagi na swoje duże rozmiary pozwala upiec całego królika, kurczaka, kaczkę czy gęś. Nie bez powodu nasze babcie nazywały aktualne brytfanny gęsiarkami.

Brytfanna umożliwia przygotowanie całego dania w jednym naczyniu, dzięki czemu oszczędzamy czas. Najczęściej kupowane brytfanny to te tradycyjne, emaliowane oraz aluminiowe z powłokami nieprzywierającymi.

Znajdziesz u nas duży wybór brytfann, wykonanych w różnej technologii i we wszystkich dostępnych rozmiarach, więc z pewnością znajdziesz odpowiednią dla siebie. Wtedy już nie pozostaje Ci nic innego, jak eksperymentować w kuchni i tworzyć pyszne dania dla siebie i swoich najbliższych.