Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1-24 z 409

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. ...
 7. 18

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1-24 z 409

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. ...
 7. 18

Dobrze dobrane garnki to podstawowy element każdej domowej kuchni. Ogromny dostępny obecnie na rynku ich wybór, umożliwia skomponowanie własnej kolekcji, odpowiedniej do przyrządzanych dań, posiadanej kuchenki, ale także pasującej do wystroju kuchni.

Kupując kuchenne garnki dobierz je tak, byś dobrze czuła się na co dzień w trakcie ich używania. Możesz wybrać od razu pełny komplet garnków o różnej wielkości i pojemności, by móc przyrządzać różne dania, nie będąc ograniczoną posiadanymi naczyniami.. Możesz też skomponować własny zestaw garnków z pojedynczych elementów.

Wybierając garnki, kieruj się przede wszystkim własnymi preferencjami. Zwróć uwagę na materiał z którego są wykonane lub którym są pokryte. Te informacje dużo mówią o zaletach poszczególnych rodzajów garnków.

Garnki emaliowane, wykonane z blachy stalowej, są bardzo bezpieczne dla zdrowia - materiały użyte do ich produkcji są neutralne dla środowiska i nie uczulają. Przystosowane są do używania na wszystkich rodzajach kuchenek, bez problemu można je też myć w zmywarkach. Dużą zaletą emalii jest niemal dowolna możliwość jej zdobienia, przez co garnki emaliowane dostępne są w niezliczonej liczbie kolorów i zdobień.

Garnki ze stali nierdzewnej bardzo dobrze przewodzą ciepło i długo je trzymają, pozwalając oszczędzać energię. Im lepszej jakości stal (z większym dodatkiem chromu), tym bardziej są one odporne na korozję. Dodatki uszlachetniające stal mogą uczulać, garnki nierdzewne mogą też niezbyt dobrze znosić długotrwałe działanie soli.

Garnki ceramiczne, podobnie jak te emaliowane, nie zawierają składników uczulających. Dobrze przewodzą i utrzymują ciepło, w większości nadają się także na wszystkie rodzaje kuchenek.

Garnki mineralne pokrywane są specjalnym rodzajem powłoki, nie zawierającym substancji szkodliwych. Nie wchodzą one w żadne reakcje z żywnością, przez co posiłki w nich przygotowywane są zawsze zdrowe. Garnki mineralne umożliwiają używanie minimalnych ilości tłuszczów, przez co bardzo dobrze nadają się do przygotowywania zdrowych i lekkostrawnych posiłków.