Garnki z powłoką nieprzywierającą

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1-24 z 96

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1-24 z 96

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4

Garnki nieprzywierające – podstawowy zestaw naczyń

zestaw 3 garnki brytfanna z powłoką nieprzywierającą na indukcjePrzeprowadzasz się do nowego mieszkania i chcesz skompletować podstawowy zestaw naczyń do gotowania i smażenia ulubionych potraw? Na liście zakupów powinny znaleźć się garnki nieprzywierające. Ich nazwa odnosi się do nowoczesnej powłoki zabezpieczającej przed przypalaniem, a jednocześnie gwarantującej komfort użytkowania. Niezbędny komplet może składać się z dwóch garnków o różnych rozmiarach. Do swojego koszyka warto dodać np. mały garnek z powłoką nieprzywierającą przeznaczony do przyrządzania kremowych sosów i gotowania mleka, a także duży garnek, w którym przygotujesz rozgrzewające zupy i dania jednogarnkowe – idealne jako szybki, pożywny posiłek zjedzony po powrocie z pracy. Taki kuchenny niezbędnik warto wzbogacić kilkoma patelniami, np. mniejszą, niezastąpioną podczas smażenia jajek dla dwóch osób oraz większą, umożliwiającą podsmażanie mięsa, ryb czy warzyw na niewielkiej ilości oleju. 

Czym wyróżniają się garnki z nieprzywierającą powłoką?

Czym nieprzywierające naczynia do obróbki termicznej różnią się od standardowych? Ich charakterystyczną cechą jest wysoka odporność na przywieranie potraw, którą zawdzięczają nowoczesnej powłoce. Wybierając garnki nieprzywierające i korzystając z nich zgodnie ze wskazówkami producenta, można wreszcie zapomnieć o przyczepianiu się jedzenia do dna naczynia i kłopotach związanych z oddzielaniem tych kawałków od pozostałych składników. Powłoka nieprzywierająca, jaką powleka się rondle, patelnie i brytfanny, pozostaje neutralna w bezpośrednim kontakcie z żywnością: nie wchodzi w reakcje z potrawami oraz nie wpływa na ich smak i zapach. Pozwala na smażenie przy zastosowaniu mniejszej ilości oleju, czyli zdrowiej i oszczędniej. Garnek z powłoką nieprzywierającą można łatwo i szybko umyć, co zadowoli miłośników sprytnych, domowych rozwiązań. Naczynia z tej kategorii wyróżniają się też trwałością, a odpowiednio użytkowane będą służyły swoim właścicielom niezawodnie przez długi czas. 

Garnek nieprzywierający – kilka rodzajów i pojemności 

zestaw 2 garnków valdinox expertJeśli przeprowadzasz się do pierwszego mieszkania albo planujesz uzupełnić wyposażenie kuchni, możesz zamówić garnki na sztuki w rozmiarach odpowiadających preferencjom. W katalogu naszych produktów znajdują się też gotowe zestawy garnków z nieprzywierającą powłoką w wielu wariantach do wyboru. Taki komplet składający się z kilku elementów (np. z trzech garnków, dwóch patelni i rondla na indukcję) to warta sprawdzenia opcja dla domu, w którym przygotowywane są posiłki dla całej rodziny, a wspólne gotowanie jest sposobem na spędzanie wolnego czasu np. w okresie świątecznym. Zestaw zawierający większą liczbę naczyń przeznaczonych do smażenia i gotowania może okazać się praktycznym prezentem dla bliskiej osoby, która pracuje nad rozwijaniem umiejętności kulinarnych i lubi zaskakiwać gości przełamywaniem tradycyjnych przepisów na potrawy czy przekąski. 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie zestawu garnków? 

Aby zakupione garnki mogły wzorowo spełniać swoje funkcje, warto dostosować ich rodzaje i pojemności do kulinarnych przyzwyczajeń oraz osobistych preferencji. Właściwie dobrany garnek z powłoką nieprzywierającą powinien pozwalać na przyrządzenie dań, które stale goszczą w domowym menu oraz posiłków przygotowywanych na święta i inne okazje. Kiedy już dobierzesz odpowiedni typ naczynia i optymalną pojemność, zwróć uwagę na możliwość jego zastosowania na posiadanej kuchence.

 

Szczególnie polecane są garnki uniwersalne, a więc przeznaczone do użytkowania na wszystkich źródłach ciepła – kuchenkach gazowych, indukcyjnych, elektrycznych i ceramicznych. Kolejny krok to sprawdzenie, czy garnek został wyposażony w wielowarstwowe dno. Jest to istotny element dla efektywnego przyrządzania potraw, ponieważ dzięki niemu ciepło może być rozprowadzane równomiernie. Funkcjonalny garnek nieprzywierający to naczynie z wygodną rączką, które nie nagrzewa się, pokrywką z wytrzymałym uchwytem i wewnętrzną miarką dla łatwiejszego odmierzania porcji. 

Garnki z powłoką nieprzywierającą – błędy w użytkowaniu

zestaw 2 garnków rondel brytfanna valdinox expertGdy zamówione garnki z powłoką nieprzywierającą zostaną dostarczone i rozpakowane, warto dowiedzieć się, jakich błędów związanych z ich użytkowaniem nie należy popełniać. Jednym z takich niekorzystnych działań jest używanie metalowych przyborów kuchennych do obracania mięsa na patelni czy nalewania zupy – za pomocą takich akcesoriów nietrudno o zarysowanie powierzchni. Podczas smażenia potraw lub gotowania lepiej zatem sięgać po przybory silikonowe oraz drewniane, które są bezpieczne dla powierzchni naczyń.

W przypadku garnków z powłoką non-stick nie należy używać twardych i ostrych szczotek, które mogą uszkodzić wierzchnią warstwę naczynia. Wystarczy po prostu umyć je pod ciepłą, bieżącą wodą, korzystając ze standardowego detergentu i miękkiej gąbki, a zabrudzenia pozostałe po smażeniu znikną z powłoki nieprzywierającej błyskawicznie. Warto także pamiętać, aby czyścić garnki, patelnie, rondelki i brytfanny dopiero wtedy, gdy wystygną. Zalewanie wodą jeszcze gorących naczyń to błąd, który regularnie powtarzany może doprowadzić do powstawania mikrouszkodzeń.

Właściwe przechowywanie zestawu garnków w kuchni

garnek rondel na gaz i indukcje aluminiowy z pokrywkąNawet doskonałej jakości garnki nieprzywierającenie będą prezentowały się efektownie, jeśli ich właściciel nie zastosuje się do prostych wskazówek dotyczących ich użytkowania lub czyszczenia. Na szczęście wiesz już, jak właściwie korzystać z naczyń z tą powłoką, a także jak bezpiecznie i skutecznie je czyścić. Warto uzupełnić tę wiedzę informacjami dotyczącymi przechowywania garnków. W perfekcyjnie zorganizowanej kuchni każdy przedmiot powinien mieć swoje miejsce, w tym garnki i patelnie. Jeśli każdego dnia korzystasz z podobnych naczyń, ustaw je w łatwo dostępnym dla siebie miejscu, natomiast pozostałe włóż do szafki, układając między nimi filcowe wkłady albo niepotrzebne na co dzień ściereczki kuchenne. W ten prosty sposób zabezpieczysz spody naczyń, ułożonych jeden na drugim, przed drobnymi zarysowaniami i będziesz cieszyć się ich zadbanym, nowoczesnym wyglądem mimo upływu lat.