Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

24 produkt(ów)

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

24 produkt(ów)

Sprawdź również: Garnki Valdinox Garnki na indukcję Garnki do rosołu Naczynia do zapiekania Przybory kuchenne Szklane pokrywki do garnków Garnki do pasteryzacji Brytfanny Patelnie

Garnki ze stali nierdzewnej – niezbędnik każdego kucharza

garnki ze stali nierdzewnej Na przestrzeni ostatnich kilku dekad pojawiło się niemało kuchennych rozwiązań, które można uznać za rewolucyjne. Garnki ze stali nierdzewnej zdecydowanie są przykładem takiej rewolucji. Znacząco podniosły one komfort codziennego gotowania oraz pozytywnie wpłynęły na panującą w kuchni estetykę. Obecnie mamy do wyboru elementy kuchennego wyposażenia wykonane z kilku różnych materiałów, warto więc przypomnieć sobie zalety, jakie przejawia każdy garnek ze stali nierdzewnej i dlaczego wciąż warto skorzystać z takich produktów w swojej kuchni.

Podczas codziennego gotowania korzystamy z mnóstwa przyborów. Trudno wyobrazić sobie przyrządzanie posiłków bez niezawodnych garnków, które gwarantują równomierne rozprowadzanie ciepła czy bezproblemowe czyszczenie. Warto też mieć na uwadze ich szerokie wykorzystanie, jeśli chodzi o sposób przewodnictwa cieplnego – kuchenka gazowa, elektryczna czy indukcyjna. Zwłaszcza ta ostatnie zdobywa coraz większą popularność, nabywcy zatem szukają naczyń dostosowanych do nowoczesnych standardów w gotowaniu. Dobre garnki ze stali nierdzewnej więc muszą nadawać się do kuchenek indukcyjnych. Dobra wiadomość natomiast jest taka, że rzadko które nie są wyposażone w tę funkcjonalność.

Dobre garnki ze stali nierdzewnej w nowoczesnej kuchni

zestaw garnków ze stali nierdzewnej„Nowoczesność” to słowo, które ma dzisiaj ogromną nośność. Wielu producentów stara się podnieść standard swoich usług oraz produktów, aby wpisywały się one w nowoczesne podejście do marketingu czy potrzeb konsumenta. Garnki ze stali nierdzewnej idealnie korespondują z tymi założeniami. Chociaż nie są może takim powiewem świeżości, jak jeszcze kilkanaście lat temu, to wciąż nie da się przecenić ich wpływu na podniesienie komfortu codziennych prac kuchennych.

Wszystko opiera się o trzy czynniki: równomierny rozkład temperatury, silikonowe (lub izolowane w inny sposób) uchwyty, dzięki którym nie oparzymy się podczas przenoszenia naczynia oraz spektakularny, minimalistyczny design. Zanim w naszych kuchniach zaczęła pojawiać się stal nierdzewna, większość garnków wykonana była z ceramiki bądź żeliwa. Oba te materiały mają swój konkretny design – wpisuje się on całkiem nieźle w tradycyjny wystrój kuchni, natomiast odczuwalnie nie pasuje do chłodnych, współcześnie promowanych estetyk, które tradycyjne aranżacje zamieniają na oszczędny minimalizm.

Nic zatem dziwnego, że osoby szukające inspiracji do nadania swojej kuchni współczesnego charakteru przekładają garnek ze stali nierdzewnej nad wcześniej wykorzystywane naczynia. Tym bardziej że poza samym wyglądem gwarantują one zauważalnie wyższą wygodę pracy. Nie przypalają się, są znacznie łatwiejsze w czyszczeniu i starczą na znacznie dłużej. Często dostępne są w jednolitych stylistycznie kompletach. W kuchniach naszych babć królował artystyczny nieład jeśli chodzi o dobór estetyk i designów kuchennego wyposażenia. Dzisiaj już taka wizualna niekonsekwencja byłaby nie do pomyślenia. Dobre garnki ze stali nierdzewnej nie znikają więc ze szczytów list najchętniej wybieranych produktów w zakresie kompletowania kuchennego asortymentu.

Garnek ze stali nierdzewnej – jak go używać?

komplet garnków nierdzewnychWyżej postawione pytanie może brzmieć nieco naiwnie – każdy przecież wie, jak korzysta się z garnków, czyż nie? Prawda jest jednak taka, że jeśli chcemy, aby dobre garnki ze stali nierdzewnej posłużyły nam przez lata, to warto pamiętać o kilku kluczowych aspektach. Nie jest to nic trudnego, kilka prostych zasad, które jednak pozwolą nam cieszyć się solidnymi naczyniami przez długi czas.

Produkty wykonane z nierdzewnej stali są bardzo wdzięczne podczas przygotowania posiłków. Natomiast musimy pamiętać, że nie powinno się doprowadzać ich do wysokich temperatur. Oczywiście w przypadku codziennego gotowania raczej nie narazimy naczyń na działanie ekstremalnych temperatur. Warto jednak wiedzieć, że jeśli zależy nam na wysokim ogniu czy mocno nagrzanej płycie indukcyjnej, powinniśmy robić to stopniowo. Lepiej nie kłaść zimnego garnka na wysoki ogień, może to bowiem mieć szkodliwy wpływ na profil naczynia.

Kolejną cenną wiadomością jest dostosowywanie średnicy dna naczynia do średnicy ognia lub pola termicznego na płycie indukcyjnej. Nawet duże garnki ze stali nierdzewnej nie powinny być stawiane na powierzchniach, które są od nich szersze. Jest tak dlatego, że ciepło nie powinno docierać do ścian naczynia. Na szczęście rozmiar garnków jest standaryzowany, z pewnością będzie pasował do rozmiarów większości palników oraz płyt indukcyjnych.

garnek nierdzewny Często podczas przygotowywania wody na makaron czy ryż decydujemy się na lekkie osolenie cieczy, dzięki czemu potrawa będzie miała bardziej wyrazisty smak. Kiedy korzystamy z garnków ze stali nierdzewnej lepiej poczekać na bąbelki zwiastujące wrzenie. W takiej sytuacji będziemy mieli stuprocentową pewność, że sól zdąży się rozpuścić i nie osiądzie na dnie naczynia w postaci nieestetycznych, trudnych do wyczyszczenia plam.

Chociaż zarówno małe garnki ze stali nierdzewnej, jak i większe warianty są raczej odporne na przywieranie żywności, to trzeba pamiętać, że nie gwarantują stuprocentowej odporności na przypalenia. Można jednak uchronić je przed takim zagrożeniem jednym prostym sposobem – częste mieszanie przygotowywanych potraw pozwoli naczyniu zachować nieskazitelne dno. Warto też zamienić metalowe łyżki czy chochle na drewniane lub silikonowe warianty. Upewnijmy się wówczas, że podczas mieszania nie porysujemy naczynia.

Co natomiast czyszczeniem? Garnek ze stali nierdzewnej nie wymaga żadnego specjalistycznego podejścia w kwestii dbania o jego czystość. Wystarczy gąbka, odrobina detergentu i bieżąca woda. Jeśli natomiast wolimy zmywarkę od ręcznego mycia naczyń, to stal nierdzewna świetnie się do tego nadaje.

Sklep Piękno w domu oferuje bogaty asortyment wyposażony nie tylko w pojedyncze propozycje, ale i całe zestawy naczyń ze stali nierdzewnych. Każdego nabywcę kompletującego elementy kuchennego wyposażenia zapraszamy do zapoznania się z dostępną ofertą. Gwarantujemy solidną jakość produktów oraz zadowolenie płynące z wieloletniego użytkowania.