Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

5 produkt(ów)

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

5 produkt(ów)

Niezawodne pokrywki do garnków

pokrywka do garnka emaliowanegoSzczelne, dobrze przylegające pokrywki do garnków co prawda nie odgrywają kluczowej roli w procesie gotowania, to z pewnością trudno wyobrazić sobie komfortowe przyrządzanie posiłków bez nich. Podczas nabywania naczyń do przygotowywania potraw często otrzymujemy pasujące do nich pokrywki, zdarza się jednak, że gubią się w ferworze przeprowadzki lub w trakcie zakupów decydujemy się na tańszą alternatywę – nie wyposażoną w dopasowaną pokrywkę. Na szczęście dzięki wielu uśrednionym rozmiarom garnków, znajdziemy dla nich pasujące zamknięcia.

Kiedy wyobrażamy sobie dobrze wyposażoną kuchnię, to każdy z nas ma w głowie nieco inne artykuły. Są jednak elementy, o których pomyślałby każdy – patelnie, garnki czy pokrywki to nieodłączne elementy wyposażenie. Nie da się gotować bez nich, zatem konieczność decydowania się na solidne, wysokojakościowe warianty jest tutaj bezdyskusyjna. Pokrywka do garnka z silikonowym uchwytem, która szczelnie zamyka naczynie, przyda się w niejednej sytuacji.

Pokrywka do garnka – jak wybrać tę idealną

pokrywka do garnka białaJakie aspekty mogą nas interesować podczas zakupów? Przede wszystkim materiał wykonania oraz średnica. Ten drugi czynnik jest dosyć zrozumiały. W kuchni – w zależności od potrzeb – korzystamy z najróżniejszych rozmiarów naczyń. Gotując zupę dla całej rodziny, wybieramy garnek o pojemności kilku litrów, natomiast podczas przygotowywania wody na jedną torebkę ryżu na jednoosobowy posiłek, sięgamy po niewielki rondelek.

Znacznie więcej pytań można mieć w kontekście materiału. Nowoczesne kuchnie zwykle wyposażone są w pokrywki do garnków wykonane z solidnego szkła. Uchwyt najczęściej zrobiony jest z silikonu lub plastiku. Tym sposobem, unosząc wieko, nie musimy martwić się o wysoką temperaturę. Szkło natomiast nie jest jedynym rozwiązaniem dostępnym dzisiaj na rynku. Pokrywka do garnka emaliowana to ukłon w stronę tradycji. Oba typy mają swoje zalety, natomiast w tym wypadku czynnikiem determinującym nasz wybór prawdopodobnie będzie design.

pokrywka do garnka szklanaNaczynia emaliowane o nieco rustykalnym charakterze często kojarzą się z drewnianymi domkami na wsi. Jeśli nasz gusta oscylują właśnie w podobnych estetykach, to zdecydujemy się na zakup naczyń wpisujących się właśnie w podobną stylistykę. Na liście zakupów znajdą się więc emaliowane naczynia, solidne moździerze czy drewniane młynki do kawy o klasycznym wyglądzie. W takim anturażu niejedna pokrywka do garnka zdradzająca inspiracje tradycyjnym zdobnictwem dołoży cegiełkę do wymarzonego wystroju.

Co natomiast z miłośnikami minimalizmu i nowoczesnych kuchni na wysoki połysk? Dla zwolenników modernistycznych wnętrz rozwiązaniem idealnym będą przykrywki do garnków wykonane z mocnego, hartowanego szkła. Zapewnia ono odporność na wysokie temperatury, natomiast elegancki uchwyt zgrabnie przełamuje całościowy, prosty design.

Interesującą alternatywą są takie opcja, jak silikonowe pokrywki do garnków. Rozwiązanie to stanowi prawdziwe zbawienie dla osób przygotowujących żywność na kilka dni. Cały garnek zupy eliminuje konieczność gotowania przez niedługi czas, jednak problemem, jaki tutaj napotkamy, może być przechowywanie żywności.

Ostygłe naczynie z jedzeniem możemy włożyć do lodówki, istnieje jednak spore ryzyko mieszania się zapachów, a to wpływa także na smak potraw. Silikonowe zakrycie szczelnie zamknie garnek, zatrzyma aromat potrawy wewnątrz i nie pozwoli zapachom na mieszanie się w kuchni. To także doskonałe zabezpieczenie przeciwko wysychaniu żywności czy rozwiązanie problemu lgnących do jedzenia muszek.

Pokrywka do garnka w codziennym użytkowaniu

pokrywka na garnkuNiezależnie od tego, czy będzie to szklana pokrywka do garnka, czy zdecydujemy się na rozwiązanie emaliowane, z pewnością będziemy mogli wykorzystać zakrycie do wszystkich prac kuchennych, w których jest ona niezbędna. Ten element kuchennego wyposażenia doskonale sprawdza się, jeśli chcemy przygotować wrzącą wodę (np. na makaron czy ryż), lecz zależy nam na czasie. Przykryty garnek znacznie szybciej doprowadzi ciecz do wrzenia.

Trudno też wyobrazić sobie odcedzanie żywności bez przykrywki. Wprawdzie jest też możliwość wykorzystania durszlaka, jednak jeśli nasza kuchnia jest wyposażona nieco skromniej, to pokrywka do garnka w zupełności nam wystarczy. Oczywiście w takiej sytuacji dobrze mieć na sobie kuchenne rękawice lub owinąć naczynie ściereczką, aby zminimalizować ryzyko oparzenia.

Sklep Piękno w domu przygotował dla nabywców szeroką ofertę produktów dostosowanych do standaryzowanych rozmiarowo garnków. Zachęcamy do zapoznania się z asortymentem i wybrania opcji skrojonej na miarę swoich potrzeb.