Patelnie grillowe umożliwiają przygotowywanie mięsa, ryb czy warzyw niemal w ten sam sposób jak na tradycyjnym grillu. Wolno grillowane z użyciem minimalnej ilości tłuszczu składniki smakują równie wspaniale!

Grillowanie to już niemal nasz sport narodowy. Ale nie zawsze aura na grilla pozwala, nie zawsze też mamy warunki, by grilla ustawić. Jest na to sposób - możesz użyć specjalistycznej patelni grillowej. Wystarczy dobrze rozgrzana patelnia grillowa, delikatnie posmarowana tłuszczem, marynata lub aromatyczne zioła jako dodatek - i przepyszne mięsa, ryby i warzywa będą smakowały niemal tak samo, jak z grilla w ogrodzie.

Patelnia grillowa jest zazwyczaj jest kwadratowa i wyposażona w charakterystyczne rowki na dnie. Tłuszcz z grillowanych na takiej patelni mięs czy ryb ścieka poniżej tych rowków, dzięki czemu grillowane dania nim nie nasiąkają. Gotowe potrawy z patelni grillowej będą więc równie aromatyczne, co zdrowe. Rowki dna patelni grillowej sprawiają też, że grillowane potrawy wyglądają podobnie do tych, przygotowywanych na tradycyjnym grillu.

Jesteśmy sklepem firmowym właściciela marki Valdinox - w naszej ofercie znajdziesz świetne patelnie grillowe tej marki, także z modną nieprzywierającą powłoką imitującą kamień, granit czy marmur.