Świąteczny stół po amerykańsku

Amerykańskie domy kojarzą się przede wszystkim z przestrzenią i swobodą. Ale Amerykanie to tradycjonaliści i ludzie niezwykle rodzinni, spędzający święta w przytulnie przystrojonych, tradycyjnie ozdobionych wnętrzach. Na stołową aranżację w stylu amerykańskim proponujemy wyraziste zestawienie dwóch świątecznych kolorów: zieleni i czerwieni.

Amerykański stół kojarzy się z bogactwem dekoracji na stole. Już zaczynając od obrusów i bieżników, łączących w sobie głęboką świąteczną zieleń z fantazyjną kratką w odcieniach krwistej czerwieni. Nowoczesna, oktagonalna porcelana MariaPaula z kolekcji Geometria Złota Linia będzie na nich wyglądać niezwykle wyraziście, a jej złote zdobienia dodadzą szyku i klimatu, jednocześnie pięknie podkreślając elegancję całej aranżacji.

Dekoracje to ścisłe nawiązanie do tradycji i natury - pięknie skomponowane elementy świerku, jodły czy nawet jemioły, przyozdobione czerwonymi elementami (np. z żurawiny czy jarzębiny) bardzo mocno nawiązują do czasu świąt Bożego Narodzenia, a jednocześnie niezwykle dobrze pasują do reszty stołu. Także duże, czerwone świece, których światło doda wieczorem wnętrzom odświętnego charakteru, budują spójną całość z resztą dekoracji. Całość dzięki temu tworzy niepowtarzalny, świąteczny klimat, w którym z przyjemnością spędzimy czas z najbliższymi. Bo przytulny klimat i rodzinna, wesoła atmosfera to esencja amerykańskich świąt.

Przygotowaliśmy dla Ciebie gotowy zestaw dla 6 osób. Łatwo możesz go kupić jednym kliknięciem poniżej. Równie łatwo możesz zmodyfikować ilość i zawartość pakietu, przygotowując swój własny, śniadaniowy zestaw dla dowolnej liczby osób.

Stwórz swój własny zestaw

Razem

PORCELANA MARIAPAULA GEOMETRIA ZŁOTA LINIA

Porcelana bywa uosabiana z dziełami sztuki. Na przestrzeni wieków była świadectwem dobrobytu i wysokiej pozycji społecznej właścicieli. Przy powstawaniu kolekcji MariaPaula w całym procesie wykorzystano doświadczenia pokoleń polskich mistrzów porcelany. To pełna powabu i klasy, produkowana w Polsce, porcelanowa zastawa stołowa.

Wyrafinowany i wyrazisty fason porcelanowej zastawy stołowej MariaPaula z kolekcji Geometria Złota Linia, nawiązujący do idealnej harmonii ośmiokąta foremnego, stworzony został z myślą o najbardziej wymagających klientach. Oktagon od antycznych czasów uważany był za symbol doskonałości. Projektanci tworząc finezyjne talerze z tej kolekcji nadali im kształt wielokątów o 8 bokach.

Chcąc zachować idealne proporcje, powiększyli też ich rozmiar, w stosunku do pozostałych linii porcelany MariaPaula. Duże talerze, o szerokim kołnierzu z reliefową dekoracją okazale i niezwykle elegancko prezentują się na stole. Regularne załamania nadają elementom porcelany interesującego wyglądu, a zarazem niezwykłego szyku. Śnieżnobiała porcelana, o pełnym temperamentu wzorze bez wątpienia podąża za duchem dzisiejszych czasów.

Subtelna dekoracja z prawdziwego złota umieszczona na szerokich kołnierzach talerzy i pozostałych porcelanowych naczyń, jest efektownym zwieńczeniem reliefu. Nanoszona jest ręcznie z niezwykłą precyzją, przez artystów z polskiej fabryki porcelany.