Świeczniki

Sprawdź również: Wazony Świeczniki porcelanowe

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1-24 z 128

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. 6

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1-24 z 128

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. 6

Świeczniki nowoczesne – praktyczne ozdoby

We współczesnym podejściu do sztuki użytkowej chodzi przede wszystkim o połączenie funkcjonalności z estetyką. Chociaż początków tego nurtu szukać można już u progu XX wieku, to współczesne podejście kojarzy nam się raczej ze skandynawskim minimalizmem. Właśnie na mroźnej północy, gdzie swego czasu standardem były mieszkania o niewielkim metrażu, zaczęto zastanawiać się, jak połączyć wygodę z oryginalnym designem. I tak od mebli na dekoracjach kończąc, współcześnie mamy prawdziwy rozkwit sztuki użytkowej. Świeczniki nie są tutaj żadnym wyjątkiem.

Czy świecznik jest jeszcze dzisiaj wykorzystywany zgodnie ze swoim przeznaczeniem? Łatwy dostęp do elektryczności oraz powszechność telefonów wyposażonych w całkiem silne latarki trochę zniosły użyteczność świec. Nie potrzebujemy już dzisiaj oświetlać pomieszczeń świeczkami, jednak nie znaczy to, że całkowicie zniknęły one z naszego życia. Wciąż sięgamy po nie, kiedy chcemy zorganizować romantyczny wieczór we dwoje lub zrobić odpowiedni nastrój do relaksu czy odprężającej kąpieli.

Świeczki zmieniły zatem swoją rolę z użytkowej na – powiedzmy – estetyczną. Nic zatem dziwnego, że i świeczniki nowoczesne musiały odnaleźć się w nowej funkcji. A trzeba przyznać, że kreatywność producentów naprawdę potrafi zaskoczyć. Nieraz takie produkty zupełnie nie kojarzą nam się ze swoim docelowym przeznaczeniem – przypominają finezyjne rzeźby w wersji miniaturowej. Dopiero, gdy spojrzymy na charakterystyczne wcięcie w dnie, przekonamy się, że możemy umieścić tam podgrzewacz.

Świeczniki na stół do świec i podgrzewaczy

A jakie funkcje spełniają podgrzewacze? Na dźwięk słowa „świeczka” przed oczyma wyobraźni pojawia się bardzo konkretny obraz. Zwykle widzimy podłużny, wąski zastygły wosk z niewielkim knotem na końcu. Owszem, i takie świeczniki można dzisiaj znaleźć, znacznie częściej jednak stawia się na rozwiązania, w których zmieszczą się właśnie podgrzewacze. Niewielkich rozmiarów aluminiowe naczynia wypełnione zastygłą parafiną mają dwojakie zastosowanie.

Po pierwsze, wykorzystuje się je w kuchni, aby podane danie nie traciło temperatury. Jedzenie znajduje się w specjalnym podwieszanym półmisku, pod którym znajdują się dwa, trzy podgrzewacze. Dzięki temu danie przez cały wieczór jest tak samo ciepłe, jak po zdjęciu z kuchenki, a uczestnicy spotkania mogą się nim raczyć bez obaw, że wystygnie. Trzeba jednak powiedzieć, że do tego celu są wykorzystywane znacznie rzadziej.

Po drugie, podgrzewacze wykorzystywane są do takiej opcji, jak świecznik ozdobny na stół. Dzięki niewielkim rozmiarom „wkładów”, producenci nie mają zbyt wielu ograniczeń w projektowaniu dekoracji. Wiele z nich wykonana jest w taki sposób, aby dodatkowo rozmywać lub rozszczepiać nastrojowe światło bijące z wnętrza świecznika.

Taka dekoracja doskonale sprawdzi się w każdym pomieszczeniu – na kuchennym blacie, półce w salonie, stoliku kawowym czy parapecie. Ważne jest natomiast to, aby wybierać takie świeczniki ozdobne, które swoim designem będą doskonale pasować do pozostałego wystroju wnętrza. Dekoracje to niewielkie akcenty podkreślające styl, w jakim urządzony został pokój, odpowiedni dobór jest zatem znacznie istotniejszy, niż mogłoby się wydawać.

Świecznik na stół – najciekawsze rodzaje

Jak już wspominaliśmy, najróżniejszych propozycji, designów i estetyk, spośród których możemy wybierać, jest naprawdę wiele. Wszystko zależy od stylu pomieszczenia, jakie chcemy udekorować oraz osobistych preferencji.

Nie da się ukryć, że najciekawsze świeczniki dekoracyjne na stół na pierwszy rzut oka wcale nie przypominają swoich tradycyjnych wersji. W sklepie Piękno w domu zgromadziliśmy szeroki asortyment tych nowoczesnych dekoracji, aby każdy entuzjasta niebanalnych kształtów znalazł opcję dla siebie.

Współpraca z takimi profesjonalistami jak Altom Design czy Edwanex pozwala nam z dumą stwierdzić, że rozwiązania dostępne w naszej ofercie to najwyższa półka jakościowa, jeśli chodzi o tego rodzaju sztukę użytkową.

Hitem utrzymującym się na szczycie zainteresowań nabywców, wciąż są świeczniki metalowe wykonane w stylu geometrycznym. Charakterystyczna bryła przywodzi na myśl industrialny styl – tak popularny we współczesnym dekoratorstwie. Doskonale prezentują się w złotym lub czarnym kolorze. Taki kolorystyczny minimalizm ma uniwersalny charakter, dzięki czemu bez trudu wpisze się w wiele estetyk.

W sklepie Piękno w domu dostępne są m.in. zestawy złożone z dwóch lub trzech świeczników o różnych wielkościach. Ustawione obok siebie tworzą wrażenie fali, co może być spotęgowane przez płomień ze świeczki.

Inną opcją są świeczniki nowoczesne ceramiczne o kształcie walca z niewielką przestrzenią na górze, gdzie umieszcza się podgrzewacz. To świetne rozwiązanie dla zwolenników minimalizmu, entuzjastów naturalnych kształtów, w jakich odlewa się dziś ozdobne świeczki. Masywne, walcowate o pastelowych kolorach. Niestety w procesie użytkowania, sam kształt zaczyna się mocno deformować, parafina topnieje i po pierwotnym kształcie zostaje tylko wspomnienie. Ceramiczne świeczniki ozdobne to idealna alternatywa, kiedy zależy nam na utrzymaniu takiego wyglądu.

Sklep Piękno w domu proponuje swoim klientom także sezonowe świeczniki na stół. Świąteczne warianty w kształcie czerwonej gwiazdy pięcioramiennej czy z pociesznym Świętym Mikołajem są nieodzownym elementem bożonarodzeniowego wystroju. Nawet jeśli nie zamierzamy palić świeczek w tym okresie, to już sama taka dekoracja znacząco podniesie klimat pomieszczenia i stanie się oryginalnym dopełnieniem. Choinka, stroik i świecznik spowodują, że bożonarodzeniowy nastrój zawładnie całym pokojem.  

Z kolei jeśli kogoś interesują świeczniki na komodę o zupełnie innym charakterze, to niebanalne lampiony w kształcie uroczego domku z pewnością okażą się strzałem w dziesiątkę. Podczas doboru produktów przyświecała nam jedna myśl – różnorodność. Zależało nam na tym, aby każda propozycja dostępna w ofercie odpowiadała potrzebom nabywców o odmiennych gustach i potrzebach estetycznych. Z dumą możemy stwierdzić, że podołaliśmy temu zadaniu, udało nam się bowiem skomponować bogaty asortyment złożony ze świeczników na stół w wielu popularnych stylach. Jesteśmy przekonani, że dzięki temu coś dla siebie znajdzie zarówno entuzjasta oszczędnego minimalizmu, jak i designerskich, industrialnych brył. 

 

Sprawdź również: Świeczniki z kryształkami