Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

Kufle, szklanki i pokale to najpopularniejsze i najlepsze naczynia do serwowania piwa. Bowiem piwa nie powinno pić się bezpośrednio z butelek czy puszek - tracimy wtedy dużo jego walorów. Do delektowania się nimi potrzebne nam są odpowiednie kufle czy szklanki do piwa.

Kufle do piwa

Kufle do piwa są najpopularniejszym naczyniem do podawania złocistego trunku. Kufel jest naczyniem z uchem, z reguły masywnym, z grubym dnem. Może być wykonany z różnych materiałów, ale najpopularniejsze są te szklane, które swoją przeźroczystością dodają degustacji piwa walorów wizualnych, prezentując piękny kolor trunku.

Szklanki do piwa

Szklanki do piwa to wysokie i z reguły wąskie szklane naczynia do podawania złocistego napoju. Bywają mylone z pokalami, a same szklanki także dobiera się odpowiednio do rodzaju piwa. Szklanki wąskie na dole, lekko rozszerzające się ku górze przeznaczone są do najpopularniejszego pilznera. Szklanki rozszerzające się w formie kielicha używane są głównie do piw pszenicznych.

Pokale do piwa

Pokale to szklane naczynia na nóżce, jedne z najbardziej eleganckich naczyń do podawania piwa. Różne odmiany pokali stosujemy do różnych piw, ale w ogólnym przeznaczeniu stworzone są one do piw bardziej wyrazistych lub mocniejszych - pokale pozwalają na odpowiednie uwalnianie ich aromatu, dzięki czemu możemy w pełni delektować się ulubionym piwem.