Cukiernice szklane

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

4 produkt(ów)

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

4 produkt(ów)

Szklana cukiernica – przydatny dodatek na Twoim stolecukiernica szklana altom design

Cukiernica to taki dodatek, którego nie powinno zabraknąć na stole – zwłaszcza gdy przychodzą goście. W domach, w których domownicy używają na co dzień cukru, ten przedmiot staje się niezbędny, ale powinna się ona znaleźć nawet u osób, które nie słodzą kawy czy herbaty.

Cukiernica szklana jest po prostu zdecydowanie wygodniejsza w użytkowaniu niż nabieranie cukru z kilogramowej torebki i estetyczniejsza niż słoik albo metalowy pojemnik. Stylowa cukierniczka szklana prezentuje się bardzo elegancko na stole i dopełnia jego pozostałe wyposażenie.

Dlaczego szklana cukiernica to dobry wybór?cukiernica szklana altom design glossy 1

Zwykle to porcelanowe cukiernice pojawiają się na domowych stołach – różnorodność kształtów, wielkości i kolorów sprawia, że wybór jest bardzo duży. Warto jednak zastanowić się nad zakupem szklanej cukiernicy. Ten rodzaj cukiernicy nie doprowadzi do sytuacji, w której przez nieuwagę zapomni się o dokupieniu cukru. Przezroczyste szkło gwarantuje ciągłą kontrolę ilości cukru.

Szklana cukiernica jest dobrym wyborem również dlatego, że łatwo dbać o jej czystość – można myć ją ręcznie, ale także bez obaw umieszczać w zmywarce. W domu, w którym używa się zarówno cukru białego, jak i trzcinowego – w przypadku przezroczystej cukierniczki nie ma możliwości użycia niewłaściwego cukru, ponieważ nawet bez podnoszenia pokrywki widać, jaka jest zawartość tego naczynia. Z tego powodu warto też mieć dwie cukierniczki w swoim domu – to bardzo wygodne.

Wybierz cukiernicę z pokrywką, pasującą do Twojego wnętrzacukiernica szklana altom design karo 1

Należy zaznaczyć, że cukiernica szklana to nie tylko naczynie spełniające przydatną funkcję, ale również dodatkowa dekoracja stołu. Z tego powodu powinno zwracać się uwagę na to, aby cukierniczka pasowała do pozostałych naczyń. W przypadku porcelanowych cukiernic dopasowanie naczynia do wystroju wnętrza jest nieco trudniejsze, ponieważ istnieje więcej możliwości kolorystycznych. Szklana cukiernica jest przezroczysta, a więc znakomicie odnajdzie się na tle wystroju, niezależnie od dominującego stylu.

Co prawda pewne małe szczegóły mogą zaważyć na tym, czy taka cukiernica na pewno będzie pasować wszędzie. Mowa tutaj o różnych zdobieniach tych naczyń. Cukierniczka wykonana z gładkiego szkła może znaleźć się zarówno we wnętrzu minimalistycznym, jak i urządzonym w stylu art deco. Natomiast szkło zdobione w nowoczesnych mieszkaniach już nie będzie wyglądać tak dobrze.

Dobierając cukiernicę do pozostałych naczyń, również powinno się uwzględnić ich styl – jeżeli zastawa stołowa jest kolorowa, to dobrym wyborem będzie postawienie na bardzo prostą cukierniczkę, która nie odwróci uwagi od wzorów na talerzach. W przypadku minimalistycznej zastawy można zdecydować się na ozdobną cukiernicę.

Na co warto zwracać uwagę, wybierając cukierniczkę?

Wybór cukiernicy szklanej może wydawać się dość łatwy, ale konieczne jest uwzględnienie kilku kwestii. Jedną z nich jest wspomniany wcześniej styl naczynia. Kolejnym ważnym aspektem jest to, jaka jest pojemność cukierniczki. Używając cukru bardzo często, lepiej zdecydować się na nieco większy rozmiar, aby nie musieć tak często uzupełniać naczynia. Szklana cukiernica o większej pojemności sprawdzi się również w przypadku używania cukru w kostkach.

Dodatkowo szklana cukiernica z pokrywką musi być ergonomiczna. Istnieje wiele cukierniczek, które nie spełniają tego wymogu – mowa tu głównie o pokrywce. Jej uchwyt powinien być wykonany tak, aby bez trudu można było podnieść pokrywkę i nie martwić się o nagłe jej wyślizgnięcie i stłuczenie. Dla wielu osób cenny jest również specjalny otwór na łyżeczkę, którą można wykorzystywać do wsypywania cukru do filiżanki. Należy zaznaczyć, że nie każda cukierniczka szklana posiada takie miejsce, dlatego warto uważnie przyjrzeć się fotografii produktu.

Wybór cukiernic szklanych w Piękno w Domucukiernica szklana okragla huta jaslo 12 cm

Szukając do swojego domu idealnej cukierniczki szklanej, zachęcamy do przyjrzenia się ofercie Piękno w Domu. W naszym sklepie posiadamy klasyczne cukiernice wykonane ze szkła, ale dzięki temu, że pochodzą od różnych producentów i z ich kilku kolekcji reprezentują sobą różny styl.

W sprzedaży dostępne są cukierniczki od Altom Design oraz Huty Jasło. Mają różne wysokości i średnice, ale pojemności wszystkich z nich wynoszą 200 lub 250 ml. Każda wyposażona jest w pokrywkę z wygodnym uchwytem. To naczynia, które mogą stać na co dzień na kuchennym stole oraz pośród uroczyście zastawionego stołu wigilijnego. Cukierniczki z naszego sklepu, dzięki swojej wysokiej jakości wykonania są produktami na lata.