Solniczki i pieprzniczki szklane

Solniczka i pieprzniczka – szklana zastawa niezbędna w każdym domu

zestaw do przypraw solniczka i pieprzniczkaMożna wskazać kilka akcesoriów, bez których trudno wyobrazić sobie codzienne przygotowywanie i spożywanie posiłków. Jednym z przykładów może być solniczka i pieprzniczka. Szklana wersja tych akcesoriów jest bardzo popularna i przydaje się do doprawiania potraw. Używa się jej nie tylko w kuchni podczas przygotowywania posiłków, ale także stawia się ją na stole, aby każdy z domowników czy gości mógł doprawić danie bezpośrednio na talerzu wedle swojego smaku. W Piękno w domu przygotowaliśmy wartą uwagi ofertę solniczek i pieprzniczek wykonanych ze szkła.

Rodzaje pieprzniczek i solniczek

Można wyróżnić kilka materiałów, z których produkuje się solniczki i pieprzniczki. Do najpopularniejszych należy szkło, stal i porcelana, czasem można także spotkać się z solniczkami plastikowymi. Solniczka szklana ma tę przewagę nad pozostałymi, że od razu widać jej zawartość. Można więc bardzo łatwo kontrolować ilość soli w naczyniu. Szkło jest również łatwe w czyszczeniu oraz elegancko prezentuje się pomiędzy pozostałymi naczyniami z zastawy stołowej.

zestaw solniczka i pieprzniczkaWśród szklanych pieprzniczek i solniczek dostępne są różne rodzaje pokrywek. Pierwszym kryterium podziału jest materiał produkcji – można tu wskazać te, które wykonywane są z metalu lub plastiku. Drugi podział wynika natomiast z wielkości i typu otworów, z których wysypują się przyprawy. Niektóre pokrywki posiadają czasem także dodatkową zamykaną klapkę. Na rynku dostępne są również akcesoria, które mielą przyprawy tuż przed użyciem, są one jednak nieco droższe. Klasyczne solniczki i pieprzniczki – jak te dostępne w naszej ofercie – są uniwersalne i dostępne na każdą kieszeń.

Szklana solniczka i pieprzniczka – pojedynczo czy w zestawie?

Potrzebna solniczka i pieprzniczka? Na pewno zastanawiasz się, czy kupić gotowy zestaw, czy każde z akcesoriów osobno. Wszystko zależy od tego, czego potrzebujesz. Jeżeli lubisz różnorodność i ciekawe połączenia kolorystyczne, możesz zamówić każde z naczyń osobno. Jeżeli jednak wolisz spójny styl, w takim razie zdecyduj się na gotowy zestaw. Solniczka i pieprzniczka szklana często sprzedawane są wraz z podstawką i miejscem na serwetki lub wykałaczki – jest tak również w przypadku oferty naszego sklepu.

Jak prawidłowo przechowywać przyprawy w pieprzniczce i solniczce szklanej?

zestaw do przyprawAkcesoria, takie jak solniczka i pieprzniczka szklana, ułatwiają przyprawianie potraw. Problem pojawia się w sytuacji, w której z otworów nie wydostaje się sól. Może być to spowodowane np. zbryleniem się soli. Z pieprzem zazwyczaj nie ma żadnego problemu – może nawet leżeć nieużywany kilka tygodni i zachowa swoje naturalne właściwości. Z solą jest inaczej – wystarczy tylko odrobina wilgoci i zamiast sypkiej formy powstaje bryła soli. Jak temu zaradzić? 

Można wsypywać do naczynia tylko niewielką ilość soli starczającą na kilka dni. Wskazane jest, aby solniczka szklana była zawsze dobrze zakręcona, a jeżeli jest wyposażona w dodatkową klapkę, to ona również powinna być dokładnie domknięta. Ogranicza to ryzyko dostania się wilgoci do wnętrza naczynia. Po umyciu solniczki i przesypywaniu do niej soli warto również zwrócić uwagę, czy na szklanych ściankach nie pozostały krople wody.

Jeżeli powyższe sposoby nic nie dają i sól wciąż staje się bryłą, z pomocą mogą przyjść Ci ziarenka ryżu. To sprawdzona metoda na pozbycie się wilgoci. Ryż wykazuje bowiem właściwości higroskopijne, czyli skutecznie pochłania niechcianą wilgoć. Dodatkowo ryż sprawi, że ilość wysypywanej soli z solniczki będzie mniejsza, dzięki czemu unikniesz przesolonej zupy czy innego dania.

Szklane solniczki i pieprzniczki w ofercie Piękno w domu

solniczka pieprzniczka szklanaW asortymencie Piękno w domu znajduje się kilka różnych modeli szklanych solniczek i pieprzniczek. Marki, które je wyprodukowały to: Skofil, Practic oraz Altom Design. Każdy może wybrać naczynie w takim stylu, który będzie pasować do pozostałych naczyń z zastawy stołowej. Do klasycznych modeli zalicza się solniczka szklana z metalową pokrywką. Natomiast osoby, które chcą dodać swojej kuchni lub jadalni nieco więcej barw, powinny wybrać modele z kolorowymi klapkami. Każda solniczka i pieprzniczka szklana ma wysokość około 8 cm – to idealny rozmiar, który pozwala na wygodne używanie tych akcesoriów.

Jeżeli szukasz pojedynczej solniczki, pieprzniczki albo gotowego zestawu, to dobrze trafiłeś. W Piękno w domu mamy wszystko, czego szukasz. W zestawie President Line od Practic znajdziesz nawet osobne naczynie na dowolny płyn – np. oliwę z oliwek. Zachęcamy do sprawdzenia solniczek i pieprzniczek ze szkła w świetnych cenach!