Szklanki z podwójnymi ściankami do kawy i herbaty

Sprawdź również: Szklanki do latte macchiato

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

73-96 z 112

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

73-96 z 112

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Sprawdź również: Szklanki do latte macchiato

 

 

Szklanki z podwójnymi ściankami do kawy i herbaty

Kawa i herbata towarzyszą nam każdego dnia. Zdarza się, że w ciągu dnia nie mamy zbyt wiele czasu na spokojne wypicie kawy, a przecież nikt z nas nie lubi smaku zimnego Macchiato. Szklanki z podwójnymi ściankami do kawy i herbaty pozwolą na utrzymanie wysokiej temperatury Twojego ulubionego napoju przez dłuższy czas, niż w standardowych szklankach. Warto również zwrócić uwagę na trwałość kubków z podwójnymi ściankami do kawy i herbaty, które bez problemu możemy umyć w zmywarce czy podgrzać w nich napoje w kuchence mikrofalowej.

Podwójne ścianki dają oryginalny efekt unoszącej się w powietrzu kawy, co przynosi nam jeszcze więcej przyjemności z picia ulubionego napoju. Z tego powodu szklanki z podwójnymi ściankami do kawy i herbaty są chętnie wybierane na prezent dla Młodej Pary czy na parapetówkę. Taki efektowny prezent spodoba się każdemu miłośnikowi aromatycznej kawy czy herbaty.

 

Szklanki z podwójnymi ściankami do kawy i herbaty - czego dowiesz się z tego wpisu?

 

 • Szklanki termiczne - jakie są rodzaje?
 • ● Czy dzieci mogą pić z kubków z podwójnymi ściankami?
 • Szklanki z podwójnymi ściankami do kawy i herbaty - dlaczego dłużej zatrzymują ciepło od zwykłych szklanek?

 

Szklanki z podwójnymi ściankami do kawy i herbaty - które wybrać?

Szklanki z podwójnymi ściankami do kawy i herbaty to świetne rozwiązanie dla zabieganych osób. Dzięki właściwościom termoizolacyjnym możesz cieszyć się swoim gorącym napojem na długo od zaparzenia. Sprawdzą się zarówno przy podawaniu gorących, jak i zimnych napojów. Możesz wybierać spośród większych szklanek do latte, jak i mniejszych na sok czy herbatę. W ofercie znajdziesz naczynia z uchwytem i bez niego. Bez obaw możesz chwycić szklankę w dłoń, gdyż podwójne ścianki chronią przed poparzeniem. Zewnętrzna strona szklanki jest chłodna, utrzymując wewnątrz wysoką temperaturę napoju.

 

Kubki z podwójnymi ściankami do kawy i herbaty są hitem ostatniego sezonu! Bardzo często nasi klienci kupują je na prezent dla bliskiej osoby. W naszym sklepie dostępne są pojedyncze szklanki, jak i pakowane w zestawach, np. 4 szklanki z ze złotymi łyżeczkami. Wybierając model dla siebie, weźmy pod uwagę swoje preferencje smakowe oraz wielkość ekspresu, który posiadamy w domu. Jeżeli częściej pijemy latte, lepszym rozwiązaniem mogą okazać się wysokie szklanki. Sprawdzą się one również do podawania deserów, np. koktajlów czy lodów z owocami i bitą śmietaną. Wśród dostępnych rozwiązań znajdziemy szklanki przeznaczone do kawy latte, cappuccino, herbaty czy zimnego soku.

 

Czy dzieci mogą bezpiecznie pić ze szklanki z podwójną ścianką?

Kubki z podwójnymi ściankami do kawy i herbaty są bardzo lubiane przez dzieci. Termiczna szklanka jest wygodna dla maluchów, gdyż jest dużo lżejsza od porcelanowego kubka. Ciepły napój nie poparzy delikatnych rączek dziecka, nawet gdy lubi trzymać kubek obiema rączkami. Należy zachować szczególną ostrożność i nie należy podawać dziecku bardzo gorącej herbaty w szklance z podwójnymi ściankami! Dziecko łapiąc kubek termiczny, może założyć, iż herbata jest chłodna i bezpieczna do spożycia, co może skutkować poparzeniem.

W ofercie pieknowdomu.pl znajdziesz zabawne szklanki z podwójnym dnem dla dzieci na soczek czy herbatkę z lub bez uchwytu. Drugie dno kubka ma kształt kota lub pandy, co daje spektakularny efekt. Taki kubek zachęca maluchów do wypicia napoju do ostatniej kropli!

 

Szklanki z podwójnymi ściankami do kawy i herbaty - jak są zbudowane?

Szklanki z podwójnymi ściankami do kawy i herbaty poza ciekawym designem, mają także wysoką wartość użytkową. Zostały zaprojektowane tak, by zapobiegać utracie temperatury gorących napojów i utrzymywanie niskiej chłodnych, np. mrożonej herbaty. Dzięki specjalnej budowie oraz materiału, który różni się od zwykłego, dobrze znanego nam szkła, kubki z podwójnym dnem wykazują działanie termoizolacyjne. Główną różnicą jest szkło, z którego wykonane są naczynia temiczne. Szklanki tego typu wykonywane są ze szkła borokrzemowego, a z klasyczne z sodowo-wapniowego.

 

 

Szkło borokrzemowe posiada niższy współczynnik rozszerzalności cieplnej. Wpływa to na większą odporność na zmiany temperatur, niż szklanki klasyczne, wykonane ze szkła sodowo-wapniowego. W praktyce oznacza to, że naczynia są odporne na szok termiczny - nawet jeśli będziesz wlewać na zmianę zimną i gorącą wodę, szklanka nie pęknie. Wytrzymują zakres temperatur od -20°C do +230°C. Szklanki te są więc przydatne zarówno latem, jak i zimą i nie tracą swoich właściwości nawet przy częstym użytkowaniu.

Dodatkowo są lżejsze, a więc wygodniejsze do podnoszenia. W naszej ofercie dostępne są szklanki o pojemności 250 ml,  300 ml, a także na większą porcję napoju - 400ml. Kto raz skosztował kawy ze szklanek termicznych, ten nigdy nie zamieni ich na żadne inne! Czy jest więc coś lepszego, niż szklanki z podwójnymi ściankami do kawy i herbaty?