Wazony szklane na kwiaty

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1-24 z 26

Strona:
  1. 1
  2. 2

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1-24 z 26

Strona:
  1. 1
  2. 2

Wazony szklane to jedne z najpopularniejszych artykułów dekoracyjnych w naszych domach. Kwiaty w ozdobnym wazonie, ustawionym na stole, szafce czy kredensie sprawiają, że wnętrze staje się świeże, wesołe, przytulne, a przede wszystkich roztaczają cudowny zapach, działający na wszystkie nasze zmysły.

Najpopularniejsze wazony wykonane są ze szkła przeźroczystego. Pasują niemal do każdego wnętrza, a mnogość wyboru wielkości i kształtu wazonów sprawia, że każda gospodyni znajdzie coś dla siebie. Podstawową funkcją szklanych wazonów jest eksponowanie świeżych kwiatów, pięknie zdobiących wnętrzach domów i mieszkań.

Wazony na kwiaty należy dobrać pod konkretne potrzeby - wąskie i wysokie wazony będą pięknie eksponowały pojedyncze kwiaty i rośliny. Te szersze - pięknie sprawdzą się dla całych bukietów. Także wysokość wazonu jest niezwykle ważna - wysokie kwiaty nie będą stabilnie utrzymywały się w niskim wazonie i odwrotnie - niewielkie kwiaty "wpadną" nam do zbyt wysokiego naczynia.

Wazon szklany to także przepiękna dekoracja o innych zastosowaniach. Szersze i niższe wazony świetnie sprawdzą się jako cudowna "doniczka", w której na wysypanym na dnie podłożu (ozdobnym żwirku) umieścimy żywe lub sztuczne rośliny. Te same wazony możemy również wykorzystać jako stylowe świeczniki, także tzw. "pływające", gdzie świeczuszka będzie unosiła się na wodzie.