Filiżanki do espresso

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

3 produkt(ów)

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

3 produkt(ów)

Filiżanki do espresso – zaserwuj kawę jak w kawiarni

Wyobraź sobie leniwy niedzielny poranek. Siadasz na kanapie, włączasz ulubioną muzykę, otwierasz okno, do wnętrza wpada świeże powietrze, a z filiżanki unosi się intensywny, aromatyczny zapach kawy... Brzmi idealnie? Espresso bez wątpienia jest najbardziej znaną i przez wielu uwielbianą kawą. Filiżanka do espresso powinna znajdować się u każdego, kto posiada w domu ekspres do kawy. Wystarczy tylko nacisnąć przycisk na urządzeniu, aby w krótkim czasie w naczyniu pojawił się ciemnobrązowy napój. Obecnie wiele osób zwraca uwagę na jakość kawy, którą spożywa. Oprócz jej pochodzenia na odczucia smakowe mogą też wpływać aspekty wizualne, dlatego warto zadbać o stylowy zestaw filiżanek do espresso. Poniżej opisujemy charakterystykę tych naczyń oraz przedstawiamy ofertę dostępną w sklepie Pięknowdomu.pl.

Czym charakteryzują się filiżanki do espresso i dlaczego warto je mieć?

O niektórych nazwach kawy i sposobach jej podawania słyszeli tylko miłośnicy tego napoju. Espresso ma jednak taką renomę, że chyba każdy wie, jak się je serwuje. To najmniejszy rodzaj kawy, dlatego filiżanki do espresso są niewielkich rozmiarów. Modele dostępne na rynku mają jednak nieco większe wymiary niż nakazuje to tradycja. Według włoskiej receptury espresso to około 30 ml napoju, natomiast większość filiżanek dostępnych w sprzedaży ma od 70 do 120 ml.

Charakterystyczną cechą tego naczynia jest także jego grubość i kształt. Ściany filiżanki są dość grube, ponieważ dzięki temu znajdujący się w niej napój na dłużej może zachować ciepło. Jeżeli chodzi o kształt filiżanki, to rozszerza się ona ku górze, co sprawia, że aromat łatwo wydobywa się z naczynia. Podczas wyboru zestawu niezwykle ważne jest sprawdzenie, jaką wielkość i kształt ma uszko filiżanki. Powinno być ono ergonomiczne, aby podczas trzymania nie sprawiało bólu.

Warto mieć filiżankę do espresso w domu, ponieważ nie tylko prezentuje się stylowo, ale można w niej także serwować inne rodzaje kawy, o czym piszemy w dalszej części tekstu.

Filiżanka do espresso – nie tylko do małej czarnej

W Polsce zdecydowanie więcej osób pije kawę typu americano (espresso zalewane gorącą wodą), która nie jest taka mocna. Jednak filiżanka do espresso ze względu na swój większy rozmiar, może posłużyć nie tylko do serwowania jednego rodzaju kawy, ale również innych odmian.

Dodatkowo w takiej filiżance można przygotować pyszny kawowy deser. Wystarczy dodać do napoju słodki syrop, gałkę lodów lub bitą śmietanę. Przed umieszczeniem filiżanki pod dyszą ekspresu można także wsadzić do naczynia kostkę mlecznej czekolady, która później rozpuści się pod wpływem ciepła kawy wpadającej do filiżanki.

Jak dbać o czystość filiżanki do espresso?

Filiżanki niewielkich rozmiarów mogą wydawać się bardzo delikatne, ale można je myć zarówno ręcznie, jak i przy użyciu zmywarki. Wystarczy używać odpowiednich tabletek do czyszczenia lub płynu do naczyń, który poradzi sobie z pozostałościami po kawie oraz ewentualnym śladem po pomadce do ust. Po umyciu wystarczy wytrzeć naczynia i schować je do szafki. Odradzamy umieszczanie filiżanki w filiżance, ponieważ może to skutkować wyszczerbieniem się ich lub przewróceniem się i zbiciem.

Podczas czyszczenia należy też dokładnie umyć spodek filiżanki do espresso, na którym mogą znajdować się zaschnięte plamy po kawie. Jeżeli przygotowujesz ten mocny kawowy napar swoim gościom, to podaj im także wodę nalaną do lśniącej szklanki.

Oferta filiżanek do espresso w sklepie Pięknowdomu.pl

W naszym internetowym sklepie Pięknowdomu.pl znajdziesz filiżanki do espresso w gotowych zestawach – dla 6 lub 12 osób. Klasycznym wyborem będzie ten 6-osobowy, który idealnie sprawdzi się na co dzień i gdy odwiedzą Cię goście. Większym serwisem powinny zainteresować się osoby, posiadające dużą rodzinę lub duże grono przyjaciół. Za produkcję wszystkich filiżanek z naszego asortymentu odpowiada marka MariaPaula, czyli firma znakomicie znana w świecie porcelany. W ofercie posiadamy zestawy z jej dwóch kolekcji – Klasyka Biała oraz Złota Linia. Oba zestawy są białe i będą pasować podczas codziennych spotkań, jak i uroczystych okazji. Filiżanki mają pojemność 100 i 110 ml, dzięki czemu możesz przygotować w nich espresso w wersji klasycznej lub podwójnej, a także zwykłą małą kawę – czarną lub z mlekiem.

W każdym zestawie oprócz filiżanek znajdują się spodki, które pomogą zaserwować napój w elegancki sposób. Ugość swoich bliskich jak w prawdziwej kawiarni, podając im espresso w filiżankach zakupionych w naszym sklepie.