Szklanki koktajlowe

Sprawdź również: Szklanki do latte macchiato

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

6 produkt(ów)

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

6 produkt(ów)

Sprawdź również: Szklanki do latte macchiato

Szklanki koktajlowe na różne okazjeszklanka do drinkow napojow i koktajli altom design 440 ml 4

Kompletując zastawę stołową, nie można zapomnieć o szklankach! Szklanka do koktajli to naczynie, które może mieć różne pojemności, kształty i służyć do podawania w nim napojów na bazie alkoholu lub mleka. Dodatkowo oprócz swojej podstawowej funkcji – taka szklanka może przydać się jako miarka do odmierzania proporcji podczas gotowania.

Potrzebne szklanki do koktajli? W Piękno w Domu mamy do zaoferowania szklanki wykonane z wytrzymałego szkła i o wyjątkowych kształtach. Zachęcamy do poznania naszej oferty!

Szklanka koktajlowa z uchem czy bez?

Jak przy każdym naczyniu, tak i przy szklankach do koktajli, można wskazać kilka typów produktów. Oprócz różnych kształtów i wielkości szklanki dzielą się na te z uchem i bez. W przypadku picia wody, soków czy koktajli alkoholowych najlepiej będzie wyglądać klasyczna szklanka o gładkich ścianach. Model z uchem to natomiast świetny sposób na podanie gorących lub bardzo zimnych napojów.

Szklanki z uchem mogą występować w wersji standardowej, czyli przypominać po prostu wysoki szklany kubek, lub być na nóżce, która dodaje naczyniu elegancji. Mrożona kawa, latte lub gęsty koktajl owocowy będą znakomicie prezentować się w takiej podwyższonej szklance. Szklanka do koktajli na nóżce niewątpliwie kojarzy się z wizytą w kawiarni, a więc pijąc w domu napój w takim naczyniu, można wyobrazić sobie, że przebywa się w jakimś eleganckim miejscu.

Co można serwować w szklance do koktajli?szklanka do napojow i wody altom design geo 260 ml

Zaletą szklanek koktajlowych jest to, że mogą być wykorzystywane do podawania różnych napojów. Wysokość i przezroczystość szklanki do koktajli pozwala na zaprezentowanie w niej warstwowych i kolorowych drinków oraz umieszczenia na jej brzegach np. plastra cytryny. Wielkość szklanek umożliwia wygodne używanie słomki (najlepiej papierowej). Naczynie to nie musi być przeznaczone tylko do serwowania w nim koktajli. Można do niego wlać wodę, mleko czy ulubiony sok – również ten wyciskany.

Woda z kostkami lodu, plastrem cytryny i miętą wraz ze skraplającą się po ściankach szklanki wodą znakomicie ugasi pragnienie każdego dnia. Szklanki do koktajli owocowych to świetny sposób na zaprezentowanie kolorowych napojów. Smoothie z truskawek przygotowane latem w przezroczystej szklance będzie swoim soczystym czerwonym kolorem zachęcać do wypicia. W przypadku szklanek z uchem na nóżce można zaserwować w nich wspomniane już wcześniej napoje, ale również lody czy grzane wino.

Prawidłowa pielęgnacja szklanek do koktajliszklanki do drinkow napojow i koktajli altom design 440 ml

Szklanka do koktajli wykonana jest ze szkła, co wiąże się z tym, że wszelkie zabrudzenia są na niej bardzo dobrze widoczne. Posiadając takie naczynie, trzeba wiedzieć, jak zadbać o to, aby stale prezentowało się jak nowe. Myjąc szklanki koktajlowe ręcznie, koniecznie trzeba pamiętać o tym, aby używać miękkiej strony gąbki. Szklanka powinna być umyta nie tylko wewnątrz, ale również dobrze wyszorowana na zewnątrz – tak aby skutecznie usunąć ślady palców z jej ścianek. Wszystkie z dostępnych w naszym sklepie szklanek można myć w zmywarce. Odpowiednia kapsułka sprawi, że szkło będzie lśnić.

Zalecamy nie zostawiać szklanek do wyschnięcia, ponieważ może wiązać się to z pojawieniem się na nich nieestetycznych zaschniętych kropli wody. Najlepiej od razu wytrzeć ściereczką szkło, a w przypadku korzystania ze zmywarki – skorzystać z funkcji suszenia.

Marki szklanek koktajlowych w Piękno w Domuszklanki do napojow altom design geo long drink 360 ml komplet 6 szklanek

W asortymencie naszego sklepu posiadamy szklanki do koktajli od producentów znanych z wysokiej jakości wykonywania naczyń. Są to: Altom Design, Glasmark oraz Hrastnik. Niektóre z modeli wzbogacone są o ucho, co ułatwia utrzymanie naczynia w dłoni. Ucho szklanki jest solidnie wykonane, a do tego jest ergonomiczne, dzięki czemu zapewnia wygodę podczas przenoszenia naczynia, jak i picia. Większość szklanek dostępna jest w zestawach po 6 sztuk, choć niektóre sprzedawane są również pojedynczo. Klasyczna pojemność tych naczyń wynosi 360 ml, ale mamy także do zaoferowania szklanki liczące nieco mniej, bo: 250, 260, 280, 330 i 350 ml.

Dostępne szklanki koktajlowe różnią się od siebie designem. Modele od marki Glasmark charakteryzują się kolorowym dnem – każda szklanka w zestawie ma inny kolor, co jest przydatne podczas przyjęcia, na którym jest więcej osób, dzięki temu żaden z gości nie pomyli swojej szklanki. Produkty z tej kategorii mają także odmienne kształty – klasyczne okrągłe, rozszerzane ku górze lub nietypowe jak w przypadku szklanek od firmy Hrastnik – z kwadratem w podstawie i przechodzące w okrąg na górze.

Różnorodny wybór w szklankach służących do serwowania koktajli pozwoli wybrać model zgodny z gustem i potrzebami!