Patery szklane na ciasto i owoce

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

20 produkt(ów)

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

20 produkt(ów)

Szklane patery – prezentacja deseru jak w cukierni

patera na ciasto i owoceZ pewnością znajdzie się kilka osób, które nie lubią deserów, aczkolwiek zdecydowana większość jednak przepada za słodkimi przekąskami. Ciasta, babeczki, naleśniki, placki, drożdżówki czy po prostu zwykłe owoce – trudno wyobrazić sobie dzień bez krótkiej przerwy na pyszny łakoć. Desery mają też niemałe znaczenie podczas spotkań rodzinnych przy stole, kiedy – jako gospodarzom – zależy nam na przygotowaniu wykwintnego obiadu zwieńczonego przekąską na słodko. W takiej sytuacji nie możemy się obyć bez solidnych rozwiązań pozwalających na profesjonalne podanie. Szklane patery ułatwią nam wywarcie piorunującego wrażenia na gościach.

Na barkach gospodarza spoczywa obowiązek zapewnienia gościom maksymalnego komfortu. Duże znaczenie ma też atmosfera samego spotkania. Stawiajmy więc na elementy pozwalające nam na stworzenie spójnej, eleganckiej estetyki, która zachwyci zgromadzonych przy stole bliskich. Szklane patery na ciasto są nieodzowne, kiedy chcemy podać deser w atrakcyjny sposób. Pamiętajmy, że ciasto znajdujące się na stole powinno zachęcać do spróbowania. Można to osiągnąć oczywiście doborem samych ciast, lecz forma podania nie jest bez znaczenia. Designerska patera przykuwająca wzrok gości zachęci do sięgnięcia po deser. 

Patery szklane z kloszem – dla ochrony ciasta

patera na ciastoBywa, że ciasto stoi na stole kilka godzin, albo wręcz parę dni. Warto więc zadbać o to, aby nie wysychało. Można temu zaradzić na kilka sposobów – niektórzy zawijają deser w specjalne folie do żywności, inni z kolei owijają foliami aluminiowymi. Oba te sposoby są jednak mało efektywne, a i w dodatku istnieje szansa, że naruszymy kruchą strukturę ciasta. Znacznie lepszym pomysłem są zatem patery szklane z kloszem. Wystarczy nałożyć na żywność przykrycie, aby zabezpieczyć je przed wysychaniem czy – jeśli impreza ma miejsce na świeżym powietrzu – wszędobylskimi muszkami. W głowie może się natomiast pojawić pytanie, czy klosz jest na tyle wysoki, aby pomieścić ciasta.

Wiele propozycji na rynku projektowanych jest właśnie z myślą o wysokości przykrywki. Niektóre wypieki są przecież całkiem wysokie i szerokie. Przykrycie nie może przecież napierać na ciasto. Bez trudu znajdziemy więc propozycję dostosowaną do współczesnych standardów, dzięki której nasze ulubione propozycje cukiernicze będą odpowiednio zabezpieczone przed wysuszeniem.

Rozwiązanie to ma jeszcze jeden atut – prezentacja. Ma to szczególne znaczenie, jeśli sami zajmujemy się cukiernictwem, i zależy nam na zaserwowaniu gościom swoich popisowych deserów. Można wprawdzie podać ciasto w blasze – wówczas ma ono nieco rustykalny, domowy charakter. Prawdziwe wrażenie jednak zrobimy, sięgając po patery szklane z kloszem. Nie dość, że sama patera już potrafi podnieść wygląd wypieków, to jeszcze połyskujący, odbijający światło klosz zauważalnie podkreśla atrakcyjność znajdujących się pod nim łakoci.

Szklane patery na owoce – zaskocz swoich gości

patera na tortNic latem nie smakuje równie pysznie, co sezonowe owoce. Truskawki, czereśnie, wiśnie, jabłka, gruszki, brzoskwinie… To wszystko doskonały pomysł na naturalny, zdrowy i odżywiający deser. Czasami, zamiast ciasta, lepiej postawić właśnie na soczyste owoce. Tu jednak ponownie możemy natrafić na problem w postaci prezentacji. Jak powinniśmy zaserwować owoce gościom? Często myślimy o szklanych miskach. Nie jest to zły pomysł, chociaż istnieją bardziej atrakcyjne metody. Szklane patery na owoce dostosowane są swoim kształtem do tego, aby żaden dar matki natury nie spadł na stół czy ziemię.

Dzięki nieco zakrzywionym ku górze krawędziom owoce trzymają się stabilnie. Są też znacznie bardziej wyeksponowane. Ma to szczególne znaczenie w przypadku osób posiadających swój własny ogródek oraz drzewa owocowe. W takiej sytuacji w sezonie pracy jest naprawdę sporo, nic zatem nie cieszy bardziej niż możliwość podzielenia się swoim urodzajem z bliskimi przy jednoczesnym zadbaniu o odpowiednią oprawę. Szklane patery na owoce można nabyć w wersji jedno lub dwupoziomowej. W zależności od liczby owoców oraz preferencji estetycznych można wybrać taką propozycję, która doskonale odpowiada naszym potrzebom.

Patery mają nie tylko charakter funkcjonalny. Owoce wprawdzie stanowią świetny deser, to całkiem sporo osób decyduje się na wykorzystanie ich w celu przyozdobienia stołu. Tworzy to domową, ciepłą atmosferę, co jest pożądanie podczas spotkań z rodziną czy bliskimi znajomymi. Producenci zdają sobie z tego sprawę, proponowane patery cechują się więc oryginalnym, bogato zdobionym designem. Są one na tyle uniwersalne, że z powodzeniem wpasują się w każdą stylistykę, nie burząc jej spójności. Szklane patery zyskują popularność, są ciekawym i wciąż nieczęsto spotykanym elementem kuchennego wyposażenia, który świetnie spełnia swoje zadanie – i to użytkowe, i ozdobne.

Szklane patery na ciasto – solidne i wytrzymałe

patera na ciasto z kloszemMasywność zdecydowanie nie jest cechą, która jest na szczycie listy priorytetów, podczas kompletowania elementów kuchennego wyposażenia. Szklane patery na ciasto nie stanowią wyjątku. Natomiast zależy nam na inwestowaniu w rozwiązania trwałe i stosunkowo uodpornione na wyszczerbienia i zarysowania. Czy możemy zatem znaleźć na rynku patery o wysokiej jakości wykonania przy jednocześnie niewielkiej masie?

Wiele z takich propozycji, jak patery szklane na ciasto cechuje się dość dużą masą, którą na pewno odczujemy podczas podnoszenia. Warto jednak zauważyć, że ciężar ten nie wpływa negatywnie na wizerunek samego naczynia. Waga działa na korzyść, znacznie trudniej ją przewrócić, a nawet silny i porywisty wiatr nie zrzuci jej ze stołu. Co ciekawe – w sklepie Piękno w domu znajdują się warianty, które na pierwszy rzut oka wydają się wręcz lekkie. Wszystko dzięki umiejętnościom producentów – doskonale wiedzą oni, jak projektować podobne rozwiązania, aby wyjść naprzeciw oczekiwań nabywców.

Zachęcamy do zapoznania się z asortymentem. Dostępne patery na ciasto szklane odznaczają się unikatowym połączeniem wysokiej funkcjonalności z oryginalnym zdobnictwem oraz solidnością wykonania. Stanowią cenne uzupełnienie kuchennego wyposażenia i przydają się podczas wielu spotkań w gronie najbliższych.