Talerze

Sprawdź również: Kremowa porcelana

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

Sprawdź również: Kremowa porcelana

Zestaw talerzy – na co dzień i od święta

zestaw talerzy porcelanowychTrudno wyobrazić sobie element kuchennego wyposażenia, który bardziej kojarzyłby się z tym pomieszczeniem niż talerze. Są one absolutną podstawą i podczas robienia zakupów do kuchni, to właśnie na nie zwracamy uwagę w pierwszej kolejności. Istotne jest także ich zróżnicowanie: większe do obiadu, mniejsze do deserów, głębokie do zup – itd.

Ponieważ naczynia te są tak istotne, można je znaleźć w najróżniejszych fasonach i estetykach. Warto oczywiście sięgać po warianty dostosowane do aranżacji kuchni, kolorystycznie korespondujące z barwą ścian czy mebli. Zestaw talerzy zdradza gusta domowników, nakierowuje gości na przekonania estetyczne, które przejawia gospodarz. Dobrym pomysłem jest zatem wybór opcji możliwie najwierniej realizujących nasze wyobrażenia o kuchni idealnej.

Warto mieć na względzie również odmienne kształty, w jakich można takie naczynia kupić. Ostatnimi czasy prawdziwą furorę robią talerze kwadratowe o nieco zaokrąglonych i wykrzywionych po łuku kątach. Zdecydowanie nawiązują one do nowoczesnych trendów we wzornictwie oraz dekoratorstwie, a inspiracja stojąca za takim designem odwołuje nas do założeń współczesnej sztuki użytkowej. Jak zatem widać, talerze nowoczesne śmiało mogą stanowić także część kuchennych dekoracji. Zwłaszcza jeśli chwilowo akurat nie przygotowujemy się do żadnego przyjęcia, a sami korzystamy z zaledwie kilku naczyń.

Kolorowe talerze – odrobina ekstrawagancji

talerz deserowy porcelanowyIstnieje parę skutecznych sposobów, dzięki którym z powodzeniem wprowadzimy do kuchennej przestrzeni odrobinę kontrolowanej ekstrawagancji. Jest to pożądane zwłaszcza w przypadku osób szukających sposobów na personalizację i indywidualizację wnętrz. Trudno wybrać lepszy sposób na dostosowanie kuchni do swoich jasno sprecyzowanych oczekiwań niż właśnie dobór odpowiedniego wyposażenia. Z jednej strony trzymamy się podstawowych założeń funkcjonalnych, ale w kwestii wzornictwa pozwalamy sobie na mniej standardowe rozwiązania. Kolorowe talerze pozwolą nam na wyrażenie siebie, nie tracąc jednocześnie nic z ich podstawowego przeznaczenia.

W sklepie Piękno w domu można znaleźć warianty porcelanowe z przyjemnymi dla oka, kojącymi wzorami inspirowanymi światem flory. Nie dość, że same w sobie są szczególne ze względu na wybrane tworzywo, to jeszcze zachwycają delikatnym zdobieniem, Bez dwóch zdań jest to opcja z tożsamością i świetnie odnajdzie się w kuchni z duszą.

Równie interesującą opcją są talerze nowoczesne z kolekcji Marco Polo. Czerwone brzegi momentalnie przywodzą na myśl okres bożonarodzeniowy, jednak nie jest to przecież jedyny okres w roku, kiedy można po nie sięgnąć. Finezyjne wzornictwo powoduje, że takie naczynia mogą być często użytkowane. Z pewnością nie znudzą się zbyt szybko.

Zwolenników minimalizmu zachwyci zestaw talerzy marki Karolina. Złote zdobienia kojarzą się z japońską sztuką wypełniania pęknięć złotem, nadają ceramice indywidualnego charakteru i stanowią cenny element w stołowej zastawie. Z kolei talerze ze złotym paskiem ze złotą linią na krawędziach to prawdziwy hit z asortymentu MariaPaula.

Talerze te cechują się niestandardowym wzornictwem. Podczas wizyty gości staną się więc oczywistym wyborem. Możemy być pewni, że design ten zostanie doceniony przez wszystkie zgromadzonych przy stole osoby. Jeśli więc zależy nam na tym, aby zrobić piorunujące wrażenie, to warto postawić nie tylko na wykwintne jedzenie, ale także na zastawę kojarzącą się z ekskluzywnymi lokalami. Niezależnie od tego, czy będą to kolorowe talerze, czy raczej wybierzemy warianty zdobione złotem.

Czarne talerze – nowoczesność w minimalistycznym wydaniu

talerz gleboki do zupy kwadratowyKiedy szukamy inspiracji na aranżację kuchni, coraz częściej skłaniamy się ku nowoczesnym, półotwartym przestrzeniom w czarnym kolorze. Takie rozwiązanie kojarzy się z industrializmem, wręcz loftowymi rozwiązaniami, ale nieustannie zdobywa popularność, zwłaszcza wśród młodych ludzi.

Nic zatem dziwnego, że producenci naczyń dostrzegając ten trend, proponują elementy wyposażenia dostosowane stylistycznie do takiej mody. Świetnym przykładem są czarne talerze. Wyrazista, intensywna barwa momentalnie przykuwa uwagę i zdradza niebanalny gust domowników. Dbanie o spójność panujących w kuchni estetyk ma ogromne znaczenie dla każdego, kto spędza w tym pomieszczeniu dużo czasu. Codzienne gotowanie, sprzątanie, przygotowywanie posiłków dla pozostałych członków rodziny wymaga intensywnej pracy rozłożonej na kilka godzin każdego dnia. Nie można więc doprowadzić do sytuacji, w której pomieszczenie to nie będzie nam odpowiadało. Zamiast skupić się na przygotowywaniu jedzenia, będziemy odczuwali frustrację.

Warto natomiast zaznaczyć, iż czarne talerze to nie tylko rozwiązanie dla czarnej kuchni. Czerń to bardzo wdzięczna barwa, potrafi komponować się z najróżniejszymi estetykami, zatem nawet w tradycyjnych kuchniach okazuje się strzałem w dziesiątkę. Dobrze oczywiście mieć kilka zestawów talerzy, tak dla urozmaicenia, natomiast zawsze ma się ten jeden reprezentatywny zestaw, po który zawsze sięgamy podczas szczególnych okazji.

Talerze – zestaw z porcelany

talerz obiadowy płytki

Rozwiązania proponowane przez sklep Piękno w domu wykonane zostały przede wszystkim z porcelany. Chociaż tworzywo to doczekało się wielu mylnych przekonań, to trzeba zaznaczyć, że nie jest to porcelana znana z minionych czasów.  Talerze kwadratowe są trwałe i solidne. Z pewnością posłużą nam przez wiele lat. Wystarczy zapoznać się ze specyfikacją techniczną, aby przekonać się o niezaprzeczalnej wytrzymałości naczyń.

Takie talerze – zestaw wykonany właśnie z porcelany – to prawdziwa gratka dla zwolenników subtelnego, aczkolwiek wyrazistego piękna i nieskazitelnej elegancji. Nie odbarwiają się, a podczas mycia nie zostają na nich nieestetyczne zacieki. Utrzymują swój pierwotny wygląd przez wiele lat, stając się jednocześnie fenomenalnym pomysłem na prezent dla młodego małżeństwa czy osób szukających sposobów na odświeżenie elementów kuchennego wyposażenia. Nie inaczej jest w takim przypadku, jak talerze kolorowe. To idealna opcja dla entuzjastów lekkiej ekstrawagancji szukających solidnych i funkcjonalnych spisów na tchnięcie odrobiny świeżości w swoją kuchenną przestrzeń.