Talerze na sztuki

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1-24 z 106

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1-24 z 106

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Talerze obiadowe na sztuki – skomponuj swój niepowtarzalny zestaw

talerz głęboki do zupy 20cmW żadnym domu nie może zabraknąć talerzy obiadowych. To przedmioty używane z dużą częstotliwością – podawany jest na nich co najmniej jeden posiłek w ciągu dnia. Wykorzystuje się je podczas zwykłych dni, ale także podczas różnych uroczystości, do samotnego jedzenia posiłku oraz do biesiadowania w towarzystwie. To naczynie, które po prostu musi być w kuchennej szafce – co najmniej w kilku sztukach. Wybranie idealnego kompletu talerzy bywa problematyczne, należy bowiem zwracać uwagę na kilka aspektów i być  zadowolonym walorów wizualnych naczyń. Rozwiązaniem problemu może okazać się rezygnacja z kupna gotowego zestawu i zdecydowanie się na talerze obiadowe na sztuki.

Kiedy warto kupować talerze na sztuki?

Zdecydowanie się na talerze obiadowe na sztuki jest wygodnym rozwiązaniem. W taki sposób można skompletować wyjątkowy zestaw – wtedy każdy z domowników lub gości będzie mógł spożywać posiłki na swoim ulubionym talerzu. Dla jednego talerz okrągły, dla drugiego talerz kwadratowy, dla zwolenników minimalizmu – talerz gładki, a dla tych, którzy lubią złoty kolor – talerz ze złotym zdobieniem. Wielu taka niespójność serwisu może zadziwić i wzbudzać obawy, jednak to ciekawe urozmaicenie. Być może nie sprawdzi się w każdych okolicznościach, np. podczas uroczystej kolacji lub Wigilii lepiej jednak wykorzystać jednolity serwis obiadowy. Kompletowanie zestawu dla całej rodziny z pojedynczych sztuk może okazać się dużym wydatkiem, ale jeśli talerze kupowane są tylko dla kilku osób, np. 2-4, to taki zakup może być nawet bardziej korzystny.

Talerze na sztuki dają również możliwość uzupełnienia swojej klasycznej zastawy w sytuacji, kiedy jedno z naczyń ulegnie zniszczeniu lub całkowicie się zbije. W Piękno w Domu talerze, które dostępne są w zestawach, sprzedawane są także na sztuki. Nie ma więc problemu, aby w prosty sposób naprawić szkodę. Wystarczy tylko pamiętać (lub sprawdzić), z jakiej kolekcji pochodził uszkodzony talerz.

Modne czy klasyczne talerze – co wybrać?

zestaw obiadowy dla 12 osóbTalerze kwadratowe na sztuki czy może jednak okrągłe? Klasycznym wyborem są bez wątpienia te okrągłe, jednak coraz więcej osób decyduje się na wersję kwadratową. Wprowadza ona nieco więcej nowoczesności na stole. Odejściem od klasyki jest także zdecydowanie się na talerze kolorowe na sztuki. Zabawa różnymi kolorami ożywi wnętrze i wprowadzi lekki, letni klimat.

Motywy roślinne czy geometryczne malowane na zastawie stołowej mogą zmieniać się co sezon, dlatego uniwersalnym rozwiązaniem będzie zakupienie minimalistycznego talerza – to klasyczne naczynie będzie zawsze w modzie! Najlepiej jednak mieć w swojej kuchennej szafce lub kredensie kilka sztuk talerzy klasycznych oraz takich, które są aktualnie w modzie. Taki zapas pozwoli na dostosowanie się do każdej okazji.

Kolorowe talerze obiadowe na sztuki, czyli sposób na zaciekawienie dziecka

Kompletując zestaw talerzy do domu, nie można zapomnieć o czymś specjalnym dla dziecka. Talerze porcelanowe lub szklane nie będą zbyt dobrym wyborem dla kilkulatka. Wystarczy chwila nieuwagi, aby dziecko zrzuciło naczynie, a taki talerz po zbiciu tworzy tylko dodatkowe zagrożenie. Jeśli pociecha zaczyna już samodzielnie jeść, to najlepszym wyjściem będzie kupienie plastikowych naczyń. Talerze kolorowe na sztuki marki Sagad sprzedawane w naszym sklepie będą dla dziecka idealne. Zostały stworzone z bezpiecznego materiału, są lekkie, a do tego przykuwają uwagę. Trudno odwrócić wzrok od różu, błękitu czy zieleni, a każdy rodzic wie, że przecież cały posiłek musi zaciekawić dziecko.

Osoby, które nie chcą korzystać z plastiku, mogą wybrać inne modele talerzy wykonane np. z konopi, a dokładniej z tworzywa kompozytowego uzupełnionego biomasą z konopiami, a dla wzmocnienia wykorzystano w tych naczyniach włókna drewna pochodzącego z recyklingu.

Oba rodzaje talerzy dla dzieci posiadają odpowiednie atesty i są bezpieczne w użytkowaniu – nie mają ostrych krawędzi i są idealnej wielkości. Gdy dziecko już podrośnie, taki talerz można wykorzystać podczas przyjęć w ogrodzie lub jadąc pod namiot.

Czy wszystkie talerze obiadowe można wkładać do mikrofalówki?

talerz obiadowy płytki 26cmWiele osób po zakupie naczyń nie zwraca uwagi na to, w jaki sposób powinno się o nie odpowiednio dbać. Niektórych (zwłaszcza ręcznie zdobionych) talerzy nie można na przykład umieszczać w zmywarce, nie wszystkie można też wkładać do mikrofalówki. Takie podgrzewanie jedzenia jest bardzo szybkim i wygodnym działaniem, jednak czasem może przysporzyć problemów. W mikrofalówce nie może znaleźć się plastikowy talerz, ponieważ może dojść do jego stopienia się.

O talerze porcelanowe na sztuki należy dobrze zadbać, jeśli chce się, aby służyły latami w niezmienionym stanie. Skutecznym sposobem na właściwe używanie zakupionych naczyń jest zapoznanie się z umieszczonymi na nich (lub też w opisie produktu) symbolami, które wskazują na dozwolone lub zakazane działania. Sama porcelana jest bardzo wytrzymała i raczej dobrze znosi wysokie temperatury – może nie tylko znaleźć się w mikrofali, ale nawet w piekarniku. Wyjątek stanowią naczynia zdobione złotem lub platyną, ponieważ pod wpływem ciepła może dojść do ich zapalenia się.

Czym się kierować, wybierając talerze obiadowe na sztuki?

Trudno policzyć liczbę wszystkich kształtów, wzorów i kolorów talerzy. Wybór w naszym asortymencie jest naprawdę duży. Chcąc kupić dobrej jakości białe lub kolorowe talerze obiadowe na sztuki, należy zwracać przede wszystkim uwagę na materiał z jakich zostały wykonane. Najlepszym wyborem okaże się porcelana, ponieważ znana jest ze swojej trwałości i odporności na zniszczenia. Talerze występują też w kilku różnych rozmiarach, dlatego przed zakupem koniecznie trzeba się zastanowić, jaka wielkość naczynia będzie najlepsza.

Ostatecznie na decyzję musi mieć wpływ również gust – dla jednych talerze kwadratowe na sztuki będą wymarzonym wyborem, natomiast inni będą szukać wymyślnych wzorów na porcelanie. Najważniejsze to kupić takie produkty, na których z przyjemnością będzie się podawać jedzenie – nie tylko sobie, ale także gościom.