Talerze płytkie

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

21 produkt(ów)

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

21 produkt(ów)

Przygotuj obiad na wyjątkowych talerzach płytkich

talerz obiadowy płytkiTalerze płytkie obiadowe to jeden z podstawowych elementów wyposażenia. We wszystkich domach powinno być ich kilka – tak aby każdy z domowników miał swój egzemplarz. Oprócz tego warto pomyśleć o ewentualnych gościach lub potrzebie odłożenia czegoś na dodatkowym talerzu. Zwykle liczba 6 talerzy płaskich jest wystarczająca – chyba że w domu mieszka większa rodzina, wtedy warto zaopatrzyć się w zestaw 12 talerzy. Talerze płytkie w Piękno w domu dostępne są w kilku rozmiarach, w różnych wzorach oraz o różnych kształtach. Niektóre z marek odpowiedzialnych za wykonanie talerzy płytkich to: MariaPaula, Ćmielów i Chodzież, Sagad, Karolina i Altom Design.

Talerze płytkie porcelanowe – stylowa klasyka

Najlepszym materiałem na talerze płytkie jest porcelana. Zapewnia trwałość na lata, a także prezentuje się bardzo stylowo – zarówno na rodzinnym stole, jak i w restauracji. Wbrew pozorom jest łatwa w pielęgnacji. Naczynia gładkie można myć w zmywarce, te ze wzorami lepiej myć ręcznie, choć okazyjnie mechaniczne mycie nie powinno ich zniszczyć. Jeśli chodzi o umieszczanie talerzy płytkich z porcelany w mikrofali, to rzadko są jakieś przeciwwskazania – pojawiają się one w przypadku dekoracji złotych i platynowych. Dla bezpieczeństwa i zachowania zasad prawidłowego użytkowania po zakupie naczyń należy jednak zapoznać się z zaleceniami producenta. Pozwoli to uniknąć niepożądanych czynności, które mogłyby zaszkodzić talerzom.

Talerze w Piękno w domu występują w kilku rozmiarach. Najmniejszy model to talerz płytki 24 cm, a maksymalna średnica talerza porcelanowego wynosi 28 cm. Oprócz talerzy płytkich obiadowych w sprzedaży mamy również talerze deserowe.

Talerze obiadowe płytkie z plastiku i konopi

talerz obiadowy płytki 28cm czarnySpożywanie posiłków może odbywać się w różnych miejscach. Porcelana przeznaczona jest raczej do domowego lub restauracyjnego użytku. Co jednak zrobić, jeśli chce się zjeść obiad w ogrodzie lub na działce? Odpowiedź jest bardzo prosta – wybrać talerze płytkie, które przetrwają polowe warunki. W Piękno w domu mamy dwie możliwości – talerze plastikowe oraz talerze z biomasy z konopi.

Talerze plastikowe od firmy Sagad od razu zwracają na siebie uwagę, a to za sprawą swoich kolorów (różowego, niebieskiego, zielonego i turkusowego). Ci, którzy wolą mniej charakterystyczne nakrycia stołu, mogą być spokojni, ponieważ marka ta wyprodukowała również te talerze płytkie w wersji białej. Ich średnica wynosi 26 cm, można je myć w zmywarce, umieszczać w kuchence mikrofalowej, a nawet zamrażać.

Drugi rodzaj naczynia, idealny do jedzenia na świeżym powietrzu, to talerz płytki 24 cm Bio Konopie Bailango od firmy Practic. Ta zastawa przypadnie do gustu wszystkim, którzy nie chcą używać plastiku. Zapewniamy, że talerzy z konopi można używać wielorazowo i są wytrzymałe, a dodatkowo nadają się do recyklingu.

Oba rodzaje talerzy mogą trafić do rąk dzieci, które dopiero uczą się jeść samodzielnie przy stole lub na przyjęcie urodzinowe gromadki kilkulatków. Dla najmłodszych bardzo dobrym wyborem będą kolorowe talerze obiadowe płytkie od Sagad.

Czarny czy biały talerz obiadowy?

talerz płytki porcelana 26cmStyl serwisu obiadowo-deserowego zawsze jest tematem wywołującym dyskusję. Każdy bowiem ma inny gust, wystrój mieszkania i odmienne potrzeby. Zdecydowana większość naszych talerzy płytkich sprzedawanych na sztuki to talerze kremowe oraz białe, czyli te tradycyjne i najczęściej spotykane we wnętrzach. Dostępne są w kształcie okrągłym i kwadratowym. Ich zdobienia są subtelne – zwykle jest to złoty lub platynowy wzór.

Czymś mniej typowym i robiącym wrażenie są talerze czarne. Jedzenie podane na takim naczyniu zyskuje wyjątkowy wygląd – niczym z eleganckiej restauracji. To też ciekawy sposób na skontrastowanie swojego wnętrza, jeżeli jest w jasnych barwach.

Czy warto kupować talerze płytkie obiadowe na sztuki?

Planując wyposażyć swoją kuchnię w talerze płytkie obiadowe, warto rozważyć ich zakup na sztuki. Zwykle częstszym zabiegiem jest wybieranie gotowych zestawów, ale ogranicza to nieco możliwość szaleństwa w wystroju. Nie trzeba się bać mieszania różnych kolekcji i wzorów. W kameralnym gronie wszelka kreatywność na pewno zostanie doceniona. Kupowanie pojedynczych talerzy ma też jedną dużą zaletę – nie trzeba podejmować trudnej decyzji, jaką jest zdecydowanie się na jeden model talerza. Jeśli więc podoba Ci się talerz porcelanowy Karolina Splendor w wersji białej oraz w wersji czarnej, połącz te dwa warianty w jeden zestaw! Talerze płytkie dostępne są pojedynczo również z myślą o wszystkich, którym zbił się talerz z ulubionego serwisu i chcą go uzupełnić.