Zestawy i komplety talerzy

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1-24 z 66

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1-24 z 66

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3

Idealne zestawy i komplety talerzy do Twojego domu

talerz deserowy porcelanowy 20cmPotrzebny zestaw talerzy obiadowych? W Piękno w Domu mamy do zaproponowania wyjątkowe komplety, które charakteryzują się świetną jakością wykonania, trwałym materiałem i estetycznymi wzorami. Komplet talerzy składa się tylko z talerzy obiadowych, tylko z talerzy deserowych lub z obu tych rodzajów – wszystko w zależności od producenta i jego oferty. Marki, które wyprodukowały te porcelanowe zestawy, to: Altom Design, Karolina i MariaPaula. Każdy zestaw talerzy składa się z kilku elementów – w zależności od tego, dla jakiej liczby osób został przeznaczony.

Zestaw talerzy obiadowych – na co dzień i nie tylko

Komplet talerzy obiadowych powinien być wytrzymały, ponieważ będzie często wykorzystywany przez domowników i ich gości. Podejmując decyzję o wyborze naczyń, należy zastanowić się, do czego konkretnie będą używane: czy mają to być talerze używane na co dzień, od święta, czy może mają być uniwersalne. Określenie, jaki zestaw talerzy kwadratowych lub okrągłych, jest potrzebny znacząco ułatwia podejmowanie decyzji. Talerze różnią się swoimi kształtami, wzorami oraz wielkościami. Jednym zależy na tym, aby talerz obiadowy był klasycznej wielkości, a drudzy wolą, żeby był on nieco mniejszy lub większy. Kupno gotowego serwisu, składającego się z kilku elementów, jest ekonomicznym wyborem, ponieważ cały zestaw kosztuje mniej niż kupowanie każdego talerza z osobna – zwłaszcza jeśli trzeba nabyć komplet talerzy na 6 osób lub więcej.

Komplet talerzy deserowych na każdą okazję

zestaw obiadowy dla 6 osóbUdane przyjęcie musi zakończyć słodki deser. Zwykle ciasto umieszczane jest na specjalnej paterze na środku stołu, a każda osoba uczestnicząca w spotkaniu ma przed sobą talerz deserowy. Ten rodzaj naczynia jest mniejszy niż klasyczny talerz obiadowy. Dodatkowo jest niezbędny podczas plotek przy kawie czy imprez rodzinnych, na których serwuje się słodkości. Talerze deserowe mogą być również używane na co dzień, np. do położenia na nich pokrojonego jabłka lub ulubionej kanapki. U nas zestaw talerzy deserowych występuje w wersji porcelanowej oraz szklanej. Warto pamiętać o tym, aby były one spójne z talerzami obiadowymi. Nie muszą pochodzić z tej samej kolekcji, ale powinny mieć jakiś element wspólny.

Komplet talerzy kwadratowych czy okrągłych, gładkich czy zdobionych – co wybrać?

Czy to komplet talerzy na 6 osób, czy zestaw talerzy na 12 osób – każdy z nich musi się podobać i wpasowywać się w wystrój wnętrza, a czasem również w charakterystykę spotkania. Podczas oficjalnych przyjęć, jak np. komunia czy Wigilia, najlepiej sprawdzają się klasyczne naczynia, czyli w kolorze bieli lub ecru. Odejściem od tradycji, ale z zachowaniem minimalistycznego stylu, może być zdecydowanie się na komplet talerzy kwadratowych, który nada nieco nowoczesnego stylu uroczystemu posiłkowi.

zestaw talerzy porcelana karolinaW asortymencie Piękno w Domu każdy zestaw talerzy kwadratowych i okrągłych prezentuje się znakomicie. Trudno wymienić wszystkie dostępne wzory, ponieważ jest ich bardzo dużo. Te, które cieszą się popularnością, to przede wszystkim wzory roślinne. Kwiaty umieszczane są na porcelanie od lat i prezentują się na niej wyjątkowo estetycznie. Maki, róże, tulipany – wybierając talerze z naszej oferty, na stole można zaprezentować całą łąkę! Marka Altom Design stworzyła naczynia zdobione motywami folklorystycznymi, które wprowadzą do mieszkania sporo kolorów. Ciekawym zestawem są talerze z serii Reactive, które mają nieregularne kształty i przywołują na myśl ręczne rzemiosło. To produkty, które niewątpliwie przykują uwagę gości. W naszym asortymencie nie mogło także zabraknąć talerzy zdobionych złotem! Proponujemy tradycyjną złotą linię wokół krawędzi talerzy lub złote abstrakcyjne wzory.

Chcąc kupić komplet talerzy na 12 osób, nie ma jednej słusznej decyzji. Każdy powinien wybrać takie naczynia, które spełniają jego wymagania – to sprawdzony sposób na bycie zadowolonym z zakupów.

Jak dbać o swój zestaw talerzy?

Kupując komplet talerzy obiadowych, warto wiedzieć, w jaki sposób o nie dbać. Na każdym talerzu znajduje się np. informacja o tym, w jaki sposób powinien być myty. Większość z nich bez obaw można umieścić w zmywarce, ale jeśli na talerzu pojawiają się elementy ozdobne, takie jak ręcznie malowane wzory czy złocenia, lepiej postawić na samodzielne umycie ich. Mechaniczne mycie mogłoby zniszczyć zdobienia, przez co talerze straciłyby swój piękny wygląd.

zestaw talerzy porcelanowych altom designDodatkowo należy pamiętać o tym, że nie każdy rodzaj talerza można umieszczać w mikrofalówce. Na naczyniu lub w opisie produktu również powinna znajdować się ta informacja. Na pewno powinno się zrezygnować z wkładania do mikrofalówki talerzy, które są zdobione złotem lub platyną, ponieważ mogłyby się nie tylko zniszczyć, ale również wytworzyć iskry.

O zestaw talerzy na 12 osób należy również dbać, kiedy się ich nie używa. Mowa tu o odpowiednim przechowywaniu naczyń. Przy tak dużej liczbie naczyń raczej rzadko się zdarza, aby używać ich regularnie. Odświętny komplet dobrze więc umieścić w miejscu, w którym nie będzie narażony na zniszczenia. Poszczególne talerze warto też przełożyć ściereczkami. Podczas wyjmowania ich z szafy lub kredensu może zaistnieć potrzeba starcia z nich kurzu wilgotnym kawałkiem materiału.

Podaruj w prezencie komplet talerzy obiadowych

Każda okazja jest dobra, aby wręczyć w prezencie porcelanę! Zestaw talerzy porcelanowych to bardzo elegancki podarunek. Decydując się na konkretny serwis, warto uwzględnić gust osoby, która ma otrzymać ten prezent, lub zdecydować się po prostu na klasyczny biały zestaw talerzy obiadowych. Im poważniejsza uroczystość – np. ślub – tym prezent powinien być większy. Z okazji przeprowadzki do nowego mieszkania lub z okazji urodzin można podarować podstawowy serwis składający się z kilku talerzy, natomiast w przypadku ślubu, warto zdecydować się na komplet talerzy na 12 osób.

Talerze sprzedawane w całym komplecie są gustownym prezentem. Do takiego serwisu polecamy również dobrać filiżanki, sztućce lub inne naczynia, które dopełnią komplet. W naszym asortymencie kryją się prawdziwe perełki, które ucieszą niejednego jubilata.