Pojemniki na sól

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1-24 z 218

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. ...
 7. 10

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1-24 z 218

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. ...
 7. 10

Pojemniki na sól 

 

Pojemniki na sól są niezbędnym elementem wyposażenia każdej kuchni i jadalni. Pozwalają na higieniczne przechowywanie, a także chronią sól przed wilgocią. Pojemniki na sól i inne przyprawy pozwalają lepiej zorganizować przestrzeń na półkach kuchennych szafek.

Przechowywanie soli w sklepowych torebkach nie jest zbyt wygodne i bezpieczne. Zamykane puszki i pojemniki skutecznie chronią przyprawy przed wilgocią oraz owadami, pomagając na dłużej zachować ich przydatność do spożycia. Dodatkowo są estetyczne i ładnie prezentują się na kuchennym blacie czy stole.

Sól czy cukier przechowywane w przeznaczonych dla nich pojemnikach, przeistaczają się ze zwykłej przyprawy w dekorację kuchni. Ozdobne, dobrze dobrane do charakteru wnętrz, stojące na kuchennych półkach, budują klimat sielskości i przytulności. W naszej ofercie znajdziesz szeroką gamę szklanych, plastikowych, metalowych i ceramicznych pojemników i puszek na sól. Możesz wybierać pomiędzy różnymi dekoracjami, kolorami i pojemnościami pojemników na przyprawy sypkie. Wszystkie mają atesty do kontaktu z żywnością i są bezpieczne w kontakcie z nią.

 

Pojemniki na sól - czego dowiesz się z tego wpisu?

 

 • Pojemniki na sól - praktyczne elementy kuchni czy nowoczesna dekoracja
 • ● Przeczytasz o popularnych i mniej znanych przesądach z solą - czy znasz je wszystkie ?
 • ● Dlaczego tak ważne jest przechowywanie soli w szczelnym pojemniku?

 

Czy pojemniki na sól mogą być elegancką dekoracją Twojej kuchni? Pojemniki na sól to po prostu naczynia, które możesz użyć do przechowywania przypraw. Warto kupić zestaw kilku pojemników i wsypać do nich sól, cukier, mąkę, makaron czy soczewicę. Taki zestaw będzie wspaniale prezentować się na kuchennym blacie, tworząc piękną dekorację. Słoiki na sól pomogą Ci na zorganizowanie przestrzeni i z powodzeniem możesz je przechowywać w szafkach, jeżeli lubisz mieć dużo miejsca na blacie podczas przygotowywania posiłków.

 

Chcąc stworzyć spójną dekorację kuchni, możesz dobrać inne elementy wyposażenia ze sklepu pieknowdomu.pl Dla osób ceniących estetykę w kuchni przygotowaliśmy eleganckie patery, ozdobne podkładki pod talerze, miski do przechowywania owoców, a także chlebaki. Posiadając kuchnię w stylu skandynawskim, warto wybrać minimalistyczne dekoracje, o prostych formach. Dobrym pomysłem jest mieszanie jasnych mebli z drewnianymi dodatkami. Złote i srebrne elementy będą wspaniale komponować się z kuchniami w stylu tradycyjnym.

 

Rozsypana sól - pech czy szczęście?

Przesądów z solą jest naprawdę wiele. Najbardziej znanym jest wierzenie dotyczące rozsypanej soli. Czy rozsypana sól, tak jak mówi babcia i dziadek, faktycznie przynosi pecha?

 

Obecnie sól jest podstawowym produktem codziennego użytku. Kupimy duży zapas soli w każdym sklepie za kilka złotych. Nasi przodkowie byliby zdziwieni, że możemy nawet wybrać jej rodzaj - sól kamienna, jodowana czy nawet himalajska! Dawniej, sól była towarem luksusowym. Od soli, pochodzi włoska nazwa zapłaty: „salario", gdyż sól była jedną z form płatności. Co ciekawe, po odniesieniu zwycięstwa, posypywano pola bitwy solą na znak tryumfu.

 

Do 1700 roku, sól była jedynym środkiem konserwującym wszystkie produkty spożywcze! Nic dziwnego więc, iż sól była bardzo ceniona i nie marnowało się jej bez potrzeby. Każdy gospodarz domu podczas domowych uroczystości, kładł na środku stołu miseczkę, wypełnioną po brzegi solą, co było znakiem obfitości i powodzenia.

 

Z różnych źródeł można wyczytać, iż właśnie z tej tradycji wywodzi się nasz przesąd związany z pechem po rozsypaniu soli. Legenda głosi, iż na jednym z przyjęć niezdarny gość przewrócił miseczkę z solą, która się rozsypała po całym domu. Gospodarz w furii zabił mężczyznę i przez to mówi się, że rozsypanie soli przynosi prawdziwego pecha. Motyw rozsypanej soli możemy znaleźć także w sztuce. W obrazie Leonarda da Vinci „Ostatnia wieczerza” rozsypana sól symbolizowała zdradę Judasza.

 

Innym wierzeniem związanym z solą jest jej rzekoma moc, która egzorcyzmuje złe siły. Dawniej sądzono, że wysypana sól jest zwiastunem złego zdarzenia, które pochodzi od samego diabła. Nasi przodkowie mieli jednak na to swój sposób. Należało wyrzucić szczyptę soli (najlepiej trzykrotnie) przez lewe ramię (tam właśnie stoi diabeł), by odczynić zły urok. Jedynie takie działanie, było w stanie oślepić szatana i odwrócić nieszczęście.

Powyższe wierzenia, to tylko legendy, jednak warto więc mieć szczelne pojemniki na sól, które będą zapobiegać wysypywaniu się jej po naszej kuchni.

 

Dlaczego warto przechowywać w sól w pojemnikach ?

Pojemniki dostępne w sklepie pieknowdomu.pl zostały zaprojektowane tak, aby stanowiły elegancką dekorację każdej kuchni. Należy pamiętać, iż jej podstawową funkcją jest bezpieczne przechowywanie soli. Szczelnie zamknięty pojemnik uniemożliwia rozwijaniu się bakterii i chroni zawartość przed wilgocią.

 

Dodatkowo pojemnik na sól chroni ją przed owadami i szkodnikami. Mole spożywcze, podobne do moli ubraniowych, różnią się od nich charakterystycznym brązowawym ubarwieniem. Występują w kuchniach i spiżarniach, czyli wszędzie tam, gdzie magazynujemy suche produkty. Znaleźć je można nie tylko w soli, ale również żywią się suchą kaszą, makaronem czy suszonymi owocami. Larwy tych owadów potrafią upodabniać się kolorem do otoczenia. Dzięki pojemnikom możemy zapomnieć o molach spożywczych, gdyż szczelny słoik zapobiega przedostaniu się ich do środka.