Aranżacja stołu na lato. Barwne kolekcje porcelany

Aranżacja stołu na lato. Barwne kolekcje porcelany

Niemal każdy czeka na lato z utęsknieniem, bo wiąże się z beztroską, weekendowymi wypadami za miasto, ale i dłuższym wypoczynkiem. Wakacyjny czas kojarzy się z gorącym słońcem, sielanką w ogrodzie, świeżymi owocami i warzywami. To też pora roku, w której zmieniasz wnętrze swojego domu lub mieszkania i napełniasz je kolorami.

 

Lato pełne soczystych barw

Kolekcja szkła Altom Design Lemoniada u Leny

Lato „wybucha” kolorami – zarówno w modzie, jak i designie. W wakacyjnych miesiącach nie boisz się emanować jaskrawymi, wyrazistymi barwami strojów, które zwyczajowo zimą chowasz na dnie szafy. Lato zezwala na swobodę i młodzieńczą lekkość, którą można osiągnąć przez ubiór i dodatki.

Nie zapominasz też o tym, że lato powinno zagościć również w aranżacji wnętrza, dlatego ściągasz grube zasłony z okien, by do mieszkania wpuścić słońce, a w wazonie umieszczasz świeże kwiaty.

Przywołaj w swoim domu radosne, wakacyjne kolory – także za pośrednictwem barwnej porcelany.

Wakacyjne kolekcje od marki Altom Design

Marka Altom Design przygotowała kolekcje porcelany, które do wnętrza kuchni lub jadalni wprowadzą kolor i wakacyjny powiew. Jasne barwy, modne wzory i artystyczne zacięcie uwidocznione jest na jej powierzchni.

  • Błogie wakacje Flower Jeans – kwiatowe dekoracje są jednymi z najpopularniejszych wzorów, jakie zdobią porcelanę. Od pokoleń to właśnie ten motyw jest dominujący w zdobnictwie porcelany. Powraca co jakiś czas, jednak pod różnymi postaciami. Nie inaczej jest w przypadku kolekcji Flower Jeans od marki Altom Design. Swoim zdobieniem nawiązuje do japońskich kwiatów i techniki drzeworytu. To odniesienie widoczne jest zwłaszcza w rozmytej barwie delikatnych roślin zaznaczonych na porcelanie oraz lekkim, ulotnym sposobie ich namalowania. Porcelana dostępna jest w dwóch kolorach: morelowym i jeansowym i zdobiona jest przez barwne kwiaty. Oba warianty porcelany można ze sobą swobodnie łączyć i mieszać (mix&match) , dlatego nie trzeba decydować się na wybór tylko jednego koloru kubka, talerza czy czajnika z filiżanką z kolekcji Flower Jeans. To prawdziwie wakacyjna dekoracja, która będzie przypominała Ci o lecie, nawet w te zimne i pochmurne dni.
Porcelana Flower Jeans od marki Altom Design Porcelana Flower Jeans od marki Altom Design
  • Moda na kaktusy Cactus Black & White były lamy, monstery i palmy, pandy, flamingi, a teraz, w szeroko pojętym designie, pora na kaktusy! Motyw ten popularny jest w modzie i aranżacji wnętrz, do których wprowadza odrobinę egzotyki, a także przywołuje gorący klimat piaszczystych pustyni. Motyw ten zdobi ubrania, używa się go w jubilerstwie, pojawia się na domowych tekstyliach, a także na naczyniach. Przykładem tego jest porcelana od marki Altom Design oraz naczynia emaliowane od Silesia Rybnik z kolekcji Cactus Black&White. Co znaczące – kaktusy, które zdobią powierzchnię porcelany oraz garnków, występują w dwóch klasycznych kolorach: czarnym i białym, a nie jak to zwykle bywa – w swojej naturalnej, zielonej barwie. Nie umniejsza to ozdobności kolekcji, a wręcz sprawia, że jest ona uniwersalna i ponadczasowa.

Elementy porcelanowe z kolekcji można zestawić z tradycyjną, białą lub kremową porcelaną. Warto zestawić je również z przedmiotami, które odwołują się do barw natury: brązowymi podtalerzami, zielonymi wazonami, szarymi obrusami. Taka aranżacja będzie nawiązywała do niezwykle popularnej estetyki miejskiej dżungli, która za zadanie ma przybliżać nas do przyrody i odciągać od wielkomiejskiego zgiełku.

Porcelana Cactus Black & White od marki Altom Design Porcelana Cactus Black & White od marki Altom Design
Garnki emaliowane Silesia Rybnik Cactus Black & White Garnki emaliowane Silesia Rybnik Cactus Black & White
  • Lemoniada u Leny - co kojarzy nam się z latem? Soczyste kolory, orzeźwiające napoje, w których obijają się o siebie kostki lodu, popołudniowe grillowanie i błogość na świeżym powietrzu. Takimi obrazami inspirowane są kolekcje Lemoniada i Lena od marki Altom Design. W kolekcjach tych współgra szarość z soczystą żółcią, a barwy, którymi zdobiona jest porcelana i naczynia kuchenne, przywołują radosny nastrój. Ponadto Lena i Lemoniada to kolekcje, które budzą skojarzenia z amerykańską kuchnią i modą lat 50. XX wieku. Szczególnie w tej kolekcji wyróżniają się naczynia szklane, takie jak: kubki, karafki, szklanki i butelki, które mocno nawiązują do tego amerykańskiego stylu retro. Razem z porcelaną, a także tekstyliami, tworzą doskonały zestaw idealny na piknik, grill w ogrodzie, a nawet na wycieczkę poza miasto.
    Lemoniada u Leny to współistniejące ze sobą elementy porcelanowe, szklane, emaliowane i tekstylne, które budują niesamowity klimat. Same w sobie są gotowym, spójnym i pełnym zestawem na biesiadowanie w ogrodzie podczas ciepłych dni.
Kolekcja Lemoniada od marki Altom Design Kolekcja Lemoniada od marki Altom Design
Kolekcja Lena od marki Altom Design Kolekcja Lena od marki Altom Design
  • Urban Jungle - Miejska dżungla w Twoim domu - dość mamy wielkomiejskiego zgiełku, szarych i zasnutych dymem miast, w których nieraz próżno szukać koloru i idyllicznego spokoju. Chcemy otaczać się przyrodą, dlatego tak chętnie – gdy to tylko możliwe – wyjeżdżamy za miasto, aby odetchnąć od gwaru wielkich metropolii.

W lecie jak największą część dnia powinniśmy spędzać na świeżym powietrzu. To moment, podczas którego możemy kontemplować piękno przyrody, podziwiać jej niezwykłe kolory. Tęsknimy za tymi obrazami, gdy nastaje zimowy czas albo, gdy większość część dnia przebywamy w zamkniętych pomieszczeniach. Warto wtedy otaczać się roślinnością, a także barwami natury, które uspokajają, wyciszają, ale i pobudzają do twórczego działania.

Kolekcja porcelany i dodatków Altom Design Urban Jungle skupia się na „przemyceniu” do wnętrza odrobiny dziewiczej przyrody, która aranżacji doda świeżości i soczystego, zielonego koloru. Głównym elementem zdobiącym porcelanę Urban Jungle są liście bananowca i monstery, które pokrywają większą część kubków, misek, talerzy oraz tac do przenoszenia, podtalerzy, podkładek, desek ceramicznych i mat na stół.

Kolekcja Urban Jungle od marki Altom Design Kolekcja Urban Jungle od marki Altom Design

 

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak ważny w naszym życiu jest kolor. Ten w swej naturalnej odsłonie i w pełnej gamie barw występuje tak naprawdę tylko wiosną i latem, bo to właśnie wtedy przyroda rozkwita w całej okazałości, zalewając nas niezwykłością kolorów. Niech soczyste barwy w naszych domach goszczą na co dzień, zwłaszcza jeśli wiele godzin w ciągu dnia przebywamy w zamkniętych pomieszczeniach. Kwiecista i kolorowa porcelana na pewno pozytywnie wpłynie na Twój nastrój.

Przeczytaj również

Przydatne produkty