Przygotuj dom na Boże Narodzenie. Nowe kolekcje na święta 2018

Przygotuj dom na Boże Narodzenie. Nowe kolekcje na święta 2018

Bywa tak, że jedne z najzimniejszych dni w roku, stają się ciepłe i przytulne. Święta Bożego Narodzenia wprowadzają magiczną atmosferę radości i rodzinnego ciepła, które w wyjątkowy sposób można poczuć tylko raz w roku. Ten czas wymaga szczególnej oprawy stołu i aranżacji wnętrza.

 

Jak co roku budzi się na nowo świąteczny klimat Bożego Narodzenia

Miasta zasnute dymem, mroźnym powietrzem i chrzęszczącym pod stopami śniegiem. Ten dość ponury obraz wraz z nadejściem grudnia zmienia się nie do poznania. Czas świąt Bożego Narodzenia to okres, gdy ulice miast rozświetlają kolorowe lampki, pojawiają się dekoracje, zielone choinki przystrojone bombkami, a także jarmarki z grzanym winem o korzennym zapachu.

 

Przygotowujemy święta w domu

Często już na wiele tygodni przed Bożym Narodzeniem robimy porządki, a także dekorujemy wnętrza tak, aby podkreślić wyjątkowość tych magicznych Świąt. Nasze domy zaczynają pachnieć pomarańczami, cynamonem, a także goździkami. W centralnej części ustawiamy pieczołowicie wybrane, zielone drzewko, z którego przystrajania najwięcej uciechy mają najmłodsi domownicy.

W szale porządków, dekorowania domu, a także przedświątecznych zakupów musimy znaleźć również czas na „małe konsultacje” z Mikołajem – w końcu to on, wraz z zaprzęgiem swoich reniferów dostarcza wymarzone podarki wprost pod świąteczne drzewko J.

Dwanaście potraw, którymi przy wigilijnym stole będziemy się dzielić i smakować w prawdziwie radosnej, spokojnej atmosferze, przygotowujemy już w przeddzień tego wyjątkowego wieczoru. Groch z kapustą, pachnący ziołami karp, a także barszcz z uszkami o intensywnej barwie – to dania, których bez wątpienia nie może zabraknąć na świątecznym stole.

Boże Narodzenie to wyjątkowy, pełen magii, nadziei i radości czas – nic więc dziwnego, że co roku chcemy, by aranżacja wnętrza i stołu zachwycała rodzinę, przyjaciół i gości, a w nas samych budziła spokój i radość.

 

Porcelana na świątecznym stole

Porcelana, często przekazywana z pokolenia na pokolenie, kojarzy się z tradycjami polskiego domu, z kunsztem wykonania i przedmiotami o sentymentalnej wartości. Nic więc dziwnego, że jest ona nieodzownym elementem wigilijnego stołu, który podkreśla niebywałą wagę Świąt Bożego Narodzenia.

Świąteczna zastawa stołowa wcale nie musi być pompatyczna, ale może być lekka i przyjemna dla oka. W najnowszej, bożonarodzeniowej kolekcji Altom Design znajdziesz porcelanę, która sprosta Twoim oczekiwaniom.

 

Kolekcja Magia Północy – w butikowym stylu

W tradycji przyjęło się założenie, że o północy – w noc Bożego Narodzenia, zwierzęta przemawiają ludzkim głosem. Także o Północy zwyczajowo zaczyna się Pasterka, czyli liturgiczna uroczystość Bożego Narodzenia. Również z Północy, z krainy zwanej Laponią - według wierzeń - przybywa święty Mikołaj, na którego niecierpliwie czekają dzieci. To w końcu on na swych saniach zaprzęgniętych w renifery, przywozi maluchom świąteczne, wymarzone prezenty.

Kolekcja świąteczna Magia Północy Kolekcja świąteczna Magia Północy

 

Te świąteczne zwyczaje stały się motywem przewodnim kolekcji porcelany Magia Północy. Kolorowe motywy, naniesione na porcelanę, nadają jej bajkowego wyrazu, sprawiając, że jeszcze bardziej kojarzy się nam z magicznym czasem Świąt, świętym Mikołajem i jego zaczarowanymi saniami. Elementy tej kolekcji można z powodzeniem łączyć z gładką porcelaną o kremowej barwie.

 

Kolekcja Joy – przytulny, pełen ciepła klimat rustykalny

Radość, świętowanie, miłość, wzajemna zgoda, spokój i piękno – takimi słowami można określić czas Bożego Narodzenia, który co roku zsyła na nas te dobre cechy. Każdy z nas chce porzucić troski i w tym dość burzliwym czasie przedświątecznym znaleźć w sobie ostoję, wolną chwilę i dobre emocje, którymi będzie dzielił się z innymi.

Kolekcja świąteczna Joy Kolekcja świąteczna Joy

 

Kolekcja Joy wyraża radość ze wspólnego świętowania i możliwości bycia razem w tym bożonarodzeniowym czasie. Przytulna, pełna ciepła, ozdobiona świąteczną jemiołą w delikatny sposób wpisze się w aranżację stołu, czy wnętrza nadając mu rustykalny charakter.

 

Kolekcja Zimowe Skrzaty – bajkowe Święta w zimowej krainie

Cofnij się wspomnieniami do czasów swojego własnego dzieciństwa. Czym wtedy były dla Ciebie święta Bożego Narodzenia? Magicznym okresem, którego wyczekiwałaś z radością. Wspomnieniem chrzęszczącego pod stopami śniegu i mroźnych dni, które nie przeszkadzały – a wręcz zagrzewały do zimowej zabawy: lepienia bałwana, czy walki na śnieżki. To czas, w którym nie mogłaś doczekać się ubierania choinki i przystrajania jej kolorowymi bombkami, migocącymi lampkami, a także srebrzystymi łańcuchami. Pod tym wiecznie zielonym drzewkiem wyczekiwałaś wymarzonych prezentów, które zostawiał święty Mikołaj, czy też Gwiazdor.

Kolekcja świąteczna Zimowe Skrzaty Kolekcja świąteczna Zimowe Skrzaty
Kolekcja świąteczna Zimowe Skrzaty Kolekcja świąteczna Zimowe Skrzaty

 

Czy tak wiele się zmieniło? Może w tym przedświątecznym zgiełku jesteś bardziej zabiegana, masz na głowie więcej obowiązków, porządków i przygotowań do wigilijnej wieczerzy, ale ta dziecięca magia świąt i wspomnienie radosnych chwil pozostało w Tobie do dziś i nadal chcesz celebrować ten czas w sposób prawdziwie beztroski. Kolekcja porcelany, tekstyliów, ozdób świątecznych i puszek na pierniki Zimowe Skrzaty na myśl przywodzi właśnie tę świąteczną atmosferę, którą pamiętasz z lat dzieciństwa.

Skrzaty, krasnale, gnomy – to pomocnicy świętego Mikołaja, którzy wraz z nim pakują prezenty i przenoszą je na sanie, by mogły ruszyć w drogę do grzecznych dzieci, które wyczekują ich z niecierpliwością. Elementy kolekcji przyozdobione są bajkowymi rysunkami, dzięki czemu jest ona lekka, przytulna i po prostu radosna. Budzi wszystkie miłe wspomnienia tej magii świąt zapamiętanej oczami dziecka, a więc pełne radości, wyczekiwania, koloru i ciepła.

 

Kolekcja Nordic Winter – designerskie Święta w stylu skandynawskim

Kolekcja świąteczna Nordic Winter Kolekcja świąteczna Nordic Winter

Skandynawska sroga, mroźna i na swój sposób nieobliczalna oraz niedająca się poskromić zima kojarzy się z połaciami śniegu spoczywającymi lodowymi bryłami na zboczach i reniferami, które przedzierają się przez te nieprzystępne tereny. Z drugiej strony nordycka zima przywodzi na myśl przytulny i swego rodzaju sielankowy krajobraz, bogaty w drewniane, rozbłyskujące ciepłym światłem domy.

Nordic Winter to kolekcja porcelany, tekstyliów i ozdób świątecznych, która przywodzi na myśl styl skandynawski, czyli jasny, prosty, ale zarazem przytulny. Dominują w niej barwy bieli, czerni i złota podkreślone przez zimowe motywy, takie jak płatki śniegu, choinki, renifery i polarne niedźwiedzie. Umiar, elegancja i funkcjonalność są cechą charakterystyczną kolekcji Nordic Winter, której elementy pozwolą stworzyć spójną zastawę na wigilijnym stole i świąteczną dekorację Twojego domu.

 

Kolekcja Szmaragdowe Święta – szykowna klasyka

Kolekcja świąteczna Szmaragdowe Święta Kolekcja świąteczna Szmaragdowe Święta

Elementy tradycji świątecznej mają swoje znaczenie i symbolikę. Podobnie jest ze światłem świec, którego zadaniem jest rozpraszać mrok i odpędzać złe duchy. Ma też pokazywać drogę zagubionemu wędrowcowi, na którego czeka miejsce przy wigilijnym stole. Świece zapalane są także w okresie adwentu i symbolizują czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Nic więc dziwnego, że świeczniki są nierozłącznym elementem widniejącym na wigilijnym stole.

Kolekcja Szmaragdowe Święta składa się z ozdób i świeczników świątecznych w kolorze głębokiej zieleni i złota. To piękne, hipnotyzujące ujęcie barw w jednej dekoracji stanowi wyrazistą ozdobę aranżacji stołu i mieszkania. Szmaragdowa i złota barwa świeczników pięknie sprzyja rozpraszaniu światła, co jeszcze bardziej wpływa na dodatnie efekty wizualne.

Kolekcja świąteczna Szmaragdowe Święta Kolekcja świąteczna Szmaragdowe Święta

 

Bogata, świąteczna kolekcja, przygotowana przez markę Altom Design, pozwala na stworzenie spójnej bożonarodzeniowej aranżacji całego domu. Dostępne elementy można dowolnie łączyć, dzięki czemu stworzysz własny, niepowtarzalny wystrój swojego domostwa.

Spraw, aby w Twoim domu (ale i w sercu) podczas tych świąt zagościła radość, spokój i harmonia. Tego właśnie Wam życzymy :)

 

Przydatne produkty

Przeczytaj również

Przydatne produkty