Dzbanki, karafki czy butelki z korkiem – w czym podawać wodę i sok?

Dzbanki, karafki czy butelki z korkiem – w czym podawać wodę i sok?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że „jemy oczami”, dlatego sam sposób serwowania dań jest bardzo ważny. Nic przecież nie zachęci nas bardziej do degustowania potraw jak atrakcyjny i estetyczny sposób ich wyeksponowania. Nie inaczej jest w przypadku napojów, dlatego też warto zadbać o ich odpowiednią prezentację.

Alternatywa dla kartonów i plastikowych butelek

Różnego rodzaju gotowe soki, słodzone napoje oraz wody mineralne, a także źródlane to napoje, które najczęściej królują na polskich stołach. Niestety fabryczne opakowania (kartoniki i plastikowe butelki), w których są sprzedawane, wyglądają mało estetycznie, a ustawione na stole całkowicie zaburzają misternie przygotowaną aranżację. Warto zatem skorzystać z alternatywnych rozwiązań, które umożliwią ich odpowiednie zaserwowanie.

Dzbanek do wody i soku Altom Design Karo.

Szklane, nierzadko bogato zdobione, dzbanki, karafki oraz butelki z korkiem to naczynia, które sprawdzą się nie tylko w przypadku soków czy wody. Są one również doskonałym rozwiązaniem do podania domowego kompotu, lemoniady, wody z dodatkiem owoców oraz mięty, a także do różnego rodzaju napojów mrożonych np. herbaty. Eleganckie, szklane naczynia nie tylko sprawią, że serwowany napój będzie znakomicie się prezentować – będą również stylowym dodatkiem, który podkreśli piękno aranżacji stołu. Ponadto krystalicznie przeźroczyste szkło umożliwi szybką weryfikację zawartości naczynia, a także podkreśli kolor serwowanego napoju, sprawiając, że będzie jeszcze bardziej „apetyczny”, a my chętniej będziemy po niego sięgać. Pamiętajmy, że liczy się nie tylko smak, ale też atrakcyjny i estetyczny wygląd.

Jakie naczynia, do jakiego napoju?

Nie tylko w ciepłe, słoneczne dni należy pamiętać o nawodnieniu naszego organizmu. Przyjmować stosowną ilość płynów powinniśmy na co dzień, niezależnie od pory roku czy też pogody, gdyż to zagwarantuje odpowiednie funkcjonowanie naszego ciała - zarówno w sferze fizycznej, jak i psychologicznej. Aby chętniej sięgać po napoje, warto serwować je w odpowiednim naczyniu:

- dzbanki – to niezwykle praktyczne rozwiązanie zarówno w kuchni, jak i w jadalni. Wyposażone w uchwyt i dzióbek ułatwiają nalewanie napojów do szklanek, bez rozlewania.

Bywają również dzbanki z pokrywką, która chroni przed dostaniem się do wnętrza zanieczyszczeń oraz wkładem na lód i owoce. W takim specjalnym pojemniku możesz jednocześnie umieścić liście mięty, kawałki owoców czy też kostki lodu. W ten sposób zwykłą wodę możesz zamienić w napój o niepowtarzalnym smaku i aromacie.

Pachnące truskawki czy borówki wrzucone do krystalicznie czystej wody mogą zachęcić do picia również dzieci, które często wybierają kolorowe napoje, zamiast zdrowej, mineralnej wody.

Dzbanki sprawdzą się także do serwowania świeżo wyciskanych soków, domowych kompotów, jak i samodzielnie przygotowanej lemoniady.

Dzbanek z szklany z pokrywką Altom Design Dzbanek szklany z pokrywką Altom Design

- karafki – to popularne naczynia dostępne w szerokiej gamie kształtów oraz wielkości. Z uwagi na ich szlachetną formę najczęściej spotykamy je w aranżacjach o niezwykle wyrafinowanym charakterze, gdyż te dodatkowo podkreślają elegancję oraz doniosłość wydarzenia.

Karafki idealnie nadają się zarówno do serwowania soku, koktajlu, wody, jak i napoju, który możesz przygotować na jej bazie z dodatkiem owoców czy ziół. Doskonale podkreślą zarówno konsystencję, jak i barwę napoju.

Karafka z korkiem Altom Design Karafka z korkiem Altom Design

- butelki z korkiem – naczynia doskonałe nie tylko w domu, ale też na przyjęciu w plenerze, a to wszystko za sprawą korka, który ochroni zawartość przed owadami, a także zanieczyszczeniami. Wyposażenie butelki w korek sprawia, że jest również doskonałym naczyniem do zapraw, serwowania napojów gazowanych (zapobiega wygazowaniu) oraz przenoszenia i przechowywania innych, spożywczych płynów.

Butelka z korkiem Altom Design Butelka z korkiem Altom Design

Stylowe i niezwykle funkcjonalne dzbanki, karafki oraz butelki z korkiem to doskonały sposób na eleganckie i estetyczne podanie napoju, który uświetni codzienny posiłek, a także podkreśli wyjątkowość niejednej domowej uroczystości.

Oferowane przez nas produkty możesz kupić w obniżonych cenach - wystarczy, że skorzystasz z aktualnie dostępnych kodów rabatowych


 

Przeczytaj również

Przydatne produkty