Jak udekorować stół wigilijny? Kilka inspiracji na Święta Bożego Narodzenia

Jak udekorować stół wigilijny? Kilka inspiracji na Święta Bożego Narodzenia

Na Wigilii będzie więcej gości? Jeśli lubisz spędzać ten wyjątkowy dzień w dużym, rodzinnym gronie, oprócz ułożenia świątecznego jadłospisu musisz pomyśleć nad tym, jak udekorować stół wigilijny. Może już masz kilka świetnych pomysłów, ale brakuje Ci przedmiotów mogących spełnić tę idealną wizję? Sprawdź, co proponujemy i przejrzyj katalog produktów dostępnych na stronie Pięknowdomu.pl. Dzięki naszej zastawie stołowej i dodatkom Twój stół będzie prezentował się naprawdę efektownie zarówno 24 grudnia, jak i w pierwszy oraz drugi dzień świąt.

Porcelana Golden Winter Altom Design

Pomyśl o zastawie stołowej

Potrawy świąteczne mają nie tylko nasycić gości i przypominać bożonarodzeniowe smaki z dzieciństwa. Podczas tak wyjątkowej chwili liczy się każdy detal. Warto postarać się, aby zaangażowane były wszystkie zmysły. Estetyczny wygląd jedzenia nie wystarczy. Należy bowiem zadbać o sposób podania dań na stół wigilijny. Dekoracje pomagają osiągnąć ten cel. Najlepiej zatem zawczasu pomyśleć o zakupie gustownej zastawy stołowej.

Do tego celu najlepiej nadaje się ponadczasowa porcelana. Jak udekorować stół na Wigilię, aby zgromadzeni goście przez cały wieczór pamiętali, dlaczego zebrali się akurat tego dnia? Dobrym wyborem będzie zastawa stołowa ozdobiona motywami świątecznymi. Radosny św. Mikołaj szykuje sanie i zaprzęg reniferów do podróży, podczas której będzie rozdawał grzecznym dzieciom prezenty? Szczęśliwy miś wybrał się na sanki? Piernikowa chata kusi podniebienie swoim słodkim wyglądem? To tylko niektóre ze scen przedstawionych na talerzach i kubkach stworzonych specjalnie z myślą o Bożym Narodzeniu.

Porcelana Ice Queen Altom Design Porcelana Ice Queen Altom Design

Tego rodzaju produkty nadają się do użycia tuż przed świętami lub zaraz po nich. Gdy jednak zastanawiasz się, jak udekorować stół wigilijny, wybór powinien paść na bardziej subtelne projekty. I tych nie brakuje w sklepie Pięknowdomu.pl. Delikatne zdobienia w postaci złotych gwiazdek, dyskretnie umieszczony na filiżance wzór choinki, prezentów i renifera lub motyw roślinny wieńczący serwis kawowy – to gustowne propozycje wprost idealne do użycia podczas Wigilii.

Kolekcje ozdobnej zastawy stołowej:

* Altom Design Christmas Story,
* Altom Design Ice Queen,
* Altom Design Xmas Tree,
* Altom Design Golden Christmas,
* Altom Design Winter Forest.

Porcelana Ice Queen Altom Design Porcelana Ice Queen Altom Design

Wybrane produkty, które pochodzą z powyżej wspomnianych kolekcji, można łączyć także z uniwersalną zastawą stołową o codziennym przeznaczeniu. Wiele spośród dostępnych propozycji jest neutralnych i warto te kubki lub talerze używać przez całą zimę.

Dekoracje na stół wigilijny – o czym warto pamiętać?

Udało się zaprezentować najciekawsze kolekcje zastawy stołowej. Teraz pora na poważnie odpowiedzieć na pytanie, jak udekorować stół na święta Bożego Narodzenia. Należy kierować się przyjętym stylem aranżacji. Jeśli Twoja osobowość uwielbia dopasowywać dodatki, jesteś w idealnym miejscu. Głównie dlatego, że sklep Pięknowdomu.pl ma naprawdę bogaty asortyment, więc jest w czym wybierać.

Kolekcja Winter Forest Altom Design Kolekcja Winter Forest Altom Design

Podstawowym elementem kompozycji wigilijnego stołu jest obrus. Nie musi być śnieżnobiały. Najlepiej zresztą, jeśli jego projekt nawiązuje subtelnie do świąt Bożego Narodzenia. Gwiazdki i śnieżynki to bardzo popularne i uniwersalne wzory, które pasują do każdego pomysłu na aranżację. Zastanawiasz się, jak udekorować stół na Boże Narodzenie i chcesz postawić na żywy kolor? Zamów np. obrus Marco Polo Christmas Memories. Czerwień doskonale przełamuje biel większości powierzchni tej miłej w dotyku tkaniny, a całość ozdobiona jest grafikami budzącymi świąteczne skojarzenia.

Gdy obrus już jest wybrany, pora na dobór serwetek. Z jednolitymi kolorystycznie obrusami dobrze komponują się wzorzyste egzemplarze. I przeciwnie – ozdobny obrus będzie wskazywał na to, że serwetki powinny być pozbawione grafiki. Należy zadbać o przeciwwagę kompozycyjną obu elementów, aby ozdobić stół wigilijny. Dekoracje, takie jak czerwone bankietówki, świetnie komponują się ze złotymi obręczami Razem tworzą bardzo elegancki zestaw, który odznacza się na tle białej zastawy stołowej.

Obrus świąteczny Obrus świąteczny

Na koniec pora dobrać świeczniki. To także stały element, który pojawia się jako dekoracje na stół wigilijny. Przebojem ostatnich miesięcy są geometryczne modele, które pozwalają obserwować proces spalania ozdobnej świecy. Równie dobrze można je postawić także w święta. Bardziej klasycznym wyborem będą świeczniki ceramiczne w kolorze pudrowego różu, ceglaste lub kremowe. Do wielokolorowej kompozycji stołu można też dobrać świecznik imitujący fragment drzewa, który producent ozdobił małą szyszką.

Świeczniki świąteczne Świeczniki świąteczne

Przeczytaj również

Przydatne produkty