Jak zaaranżować kuchnię przyszłości już dziś?

Jak zaaranżować kuchnię przyszłości już dziś?

Innowacyjne rozwiązania zastosowane w sprzętach kuchennych, które jeszcze do niedawna wydawały nam się pomysłami rodem z filmów science fiction, dziś stają się rzeczywistością. Królujące przez lata w polskich domach tradycyjne kuchenki gazowe zostały zdetronizowane i obecnie ustępują miejsca nowoczesnym płytom indukcyjnym. Dziś już nikogo nie dziwi fakt, że lodówka może zrobić za nas listę zakupów, a piekarnik inteligentnie wybrać temperaturę dla konkretnej potrawy. Ale nowoczesność odnajdziemy także w naczyniach wykonanych przy użyciu najnowszych technologii, które nie tylko skrócą czas przygotowywania potraw, ale też zachwycą kosmicznym designem. Czas poznać kolekcję naczyń kuchennych VALDINOX Space, dzięki którym przyszłość zagości w naszych kuchniach już dziś.

Nowoczesne technologie

Garnki i patelnie VALDINOX Space zostały wykonane przy użyciu zaawansowanej technologii forged. Jej fenomen polega na specjalnym formowaniu naczyń kuchennych o odpowiedniej grubości i gęstości w każdym miejscu. Produkty powstają w wyniku odkuwania, czyli kształtowania aluminium w bardzo wysokiej temperaturze, przy użyciu potężnych, skupionych sił nacisku. W efekcie powstają garnki i patelnie o grubych ściankach oraz wzmocnionym dnie, które są jednocześnie trwałe oraz błyskawicznie przewodzą ciepło i je podtrzymują. A to z kolei wpływa na szybkość przygotowywania posiłków, więc oszczędza nasz cenny czas i pieniądze.

Valdinox Space

Nowoczesne aluminium, z którego wykonane są korpusy naczyń, posiada bardzo wysoki współczynnik przewodzenia ciepła, dużo wyższy niż w przypadku popularnej stali. Zapewnia to idealną dystrybucję ciepła na całej powierzchni naczynia, jednocześnie przekładając się na wydajność gotowania. Surowiec ten gwarantuje również, że naczynia są ultrawytrzymałe ? zyskują siłę stali, przy jednoczesnym zachowaniu swojej lekkości.

Wielowarstwowa powłoka NON-STICK, która pokrywa wnętrze naczyń, wzmocniona została dodatkowo metalicznymi drobinkami, dzięki którym staje się bardziej odporna na zarysowania, w porównaniu ze standardowymi powierzchniami. Zabezpiecza ona nasze potrawy przed przywieraniem do dna, a dodatkowo jest także łatwa w czyszczeniu. Nie musimy się więc martwić o naszą potrawę podczas gotowania, a także kłopotać się specjalnymi zabiegami tuż po posiłku. Przy mniejszych zabrudzeniach wystarczy przetrzeć ją papierowym ręcznikiem lub umyć w wodzie z niewielką ilością detergentu. Dotyczy to wszystkich elementów zestawu garnków VALDINOX.

Zdrowe smażenie

Smażone potrawy są smaczne i chrupiące. Nie bez powodu cieszą się taką popularnością. Co można jednak zrobić, by ten sposób przygotowywania posiłków uczynić zdrowszym? Najlepiej jest skrócić kontakt jedzenia z gorącym tłuszczem do niezbędnego minimum. Jak najszybsze rozgrzanie i utrzymanie odpowiedniej temperatury naczynia zapewniają naczynia kuchenne VALDINOX Space, charakteryzujące się doskonałym przewodzeniem ciepła. Jeśli zależy nam na błyskawicznym przygotowaniu dań i w minimalnej ilości tłuszczu, postawimy na VALDINOX z nieprzywieralną powłoką. Naczynia zostały dodatkowo wyposażone w znacznik OIL Control, który umożliwia kontrolę ilości tłuszczu użytego do przyrządzenia posiłku. Praktyczny wskaźnik wewnątrz naczynia pozwala dozować optymalną ilość oleju. To udogodnienie, które sprawi, że nasze dania będą zdrowsze i smaczniejsze.

Nieziemski design

Nowoczesna kuchnia to przede wszystkim wygoda i funkcjonalność. Mnogość zastosowanych technologii, obok odporności na wysokie temperatury i przebarwienia, powinny iść w parze z pięknem zewnętrznym. Bo kuchnia przyszłości to coś więcej niż użyteczność. To także wygląd sprzętów, perfekcyjnie wpisujący się w najnowsze trendy wnętrzarskie. Kosmiczna kolekcja Space ze swoim nieziemskim designem i powłoką na wysoki połysk wynosi naczynia kuchenne na orbitę najlepszych zdobyczy technologicznych.

Poznaj wszystkie elementy kolekcji Space i sięgnij gwiazd!

 

Przeczytaj również

Przydatne produkty