Kosze na śmieci niezbędne w każdym domu

Kosze na śmieci niezbędne w każdym domu

Odpady, a także problemy z nimi związane, to tematy, które towarzyszą nam na co dzień. Wielu z nas zastanawia się co zrobić z puszką po groszku, a co ze słoikiem po ogórkach – wszakże kosz na śmieci bardzo szybko ulegnie zapełnieniu, dlatego warto pomyśleć o dokupieniu kolejnych, które umożliwiają nam ich odpowiednie sortowanie.

 

Z koszy na śmieci korzystamy praktycznie każdego dnia – nic więc dziwnego, że są one jednym z podstawowych elementów wyposażenie każdego domu, sklepu, biura, czy nawet dworca. Pozwalają nam nie tylko w prosty, ale i higieniczny sposób uporać się ze składowaniem odpadów przed ich ostatecznym wyrzuceniem.

Co więcej, ich szeroka gama kolorystyczna, a także różnorodne formy sprawiają, że nierzadko są na tyle estetyczne, że decydujemy się na ich ustawienie w domach nie (jak przystało) w kuchennej szafce, a w miejscu na co dzień widocznym. Ponadto rozmaitość barw koszy sprawia, że jest nam łatwiej zadbać o odpowiednią segregację odpadów, która niesie ze sobą nie tylko korzyści związane z ochroną środowiska, ale i niższymi opłatami za ich wywóz.

Kosz na śmieci uchylny

Rodzaje koszy i ich zastosowanie

  • kosze z pokrywą lub uchylną klapką - zamykany kosz nie tylko neutralizuje nieprzyjemne zapachy, ale też chroni, w szczególności małe dzieci przed bezpośrednim kontaktem z odpadami.
  • kosze z pedałem i zamykaną pokrywą – taki kosz zatrzymuje brzydkie zapachy, a zamontowany mechanizm umożliwia wyrzucanie odpadów, bez konieczności dotykania pokrywy ręką, dzięki czemu jest niezwykle higieniczny.
  • stojaki na worki - idealne do segregacji odpadów. Możesz zaopatrzyć się w stojak do segregacji pojedynczy, podwójny, a nawet potrójny. Wszystko w zależności od potrzeb. Stojaki do segregacji odpadów są idealne do garażu, piwnicy czy na podwórko. Najlepiej tam, gdzie mamy dużo miejsca. Każda klapa stojaka posiada inny kolor, który jest zgodny z obowiązującymi standardami segregacji śmieci.
  • kosze dzielone - takie kosze najczęściej stosowane są w kuchni, a przeważnie w kuchennej szafce. Najlepiej, aby kosz posiadał trzy komory umożliwiające umieszczanie kilku rodzajów odpadów, np. szkło, tworzywo sztuczne i resztki jedzenia. Podział pojemnika pozwala na odpowiednią segregację odpadów już bezpośrednio w kuchennej szafce.
  • kosze otwarte – kosze te mają niewielkie rozmiary, są najlepsze do biura, gabinetu, czyli tam, gdzie głównie występują odpady papierowe.
Kosz na śmieci uchylny

Dla naszej wygody warto również zaopatrzyć się w worki na śmieci i to najlepiej z taśmą, aby przy ich wynoszeniu nie wysypywać odpadów. Worki na śmieci dostępne są, podobnie jak kosze, w różnych kolorach oraz wielkościach, dzięki czemu segregacja staje się niezwykle łatwa.

Kosze na śmieci to bez wątpienia jeden z niezbędnych elementów wyposażenia naszego domu. Różne rodzaje, rozmiary, funkcjonalność i zróżnicowana kolorystyka sprawiają, że bez problemu dobierzesz kosz do swoich potrzeb. Bogate wzornictwo i nowoczesny design sprawiają, że kosze nie muszą być już ukrywane w rozmaitych zakamarkach.

Kosz do segregacji śmieci z pedałem

Przeczytaj również

Przydatne produkty

ZAMÓWIENIA TELEFONICZNE
Pon.Pt.: 8.00 - 16:00

+48 601 900 967

Zapisz się do newslettera

odbierz rabat 10% na pierwsze zakupy!