Mix & Match, czyli sama stwórz własną kolekcję porcelany stołowej

Mix & Match, czyli sama stwórz własną kolekcję porcelany stołowej

"Mix & Match" to znany trend w aranżacji wnętrz — pozwala na dobieranie poszczególnych elementów z różnych kolekcji tak, aby całość budowała indywidualny styl. Dzięki temu, odpowiednio dobierając pojedyncze naczynia i elementy dekoracji, możesz stworzyć własną, unikalną zastawę stołową.

 

Podejście "mix & match" to mieszanie i dopasowywanie pojedynczych elementów tej samej lub kilku różnych kolekcji, celem uzyskania indywidualnego, "własnego" wystroju wnętrza. To nieustająca kreatywna zabawa — pozwala niemal za każdym razem inaczej aranżować stół. To się nigdy nie nudzi :)

Zasady tworzenia „mix & match”

Współczesne trendy w aranżacji wnętrz, w tym dekoracji stołu, pozwalają na kreatywną zabawę — coraz modniejsze staje się tworzenie własnego stylu. Nie ma tu sztywnych zasad, można łączyć klasykę z nowoczesnością, różne kolory i wzory. Ważna jest swoboda dobierania i ekspresja własnego "ja" przy aranżacji stołu. Można styl "mix & match" traktować dość dosłownie, dobierając elementy o spójnym stylu czy w podobnym klimacie, a można pójść dosłownie "na żywioł". Ważne, żeby całość wyglądała estetycznie.

Mieszanie stylów i kolorów nie ma reguł. Białe elementy z delikatnym wzorem mogą pasować do tych z wyrazistą dekoracją. Ważne, żeby znaleźć w nich punkt wspólny, jakąś ideę, według której budujemy naszą dekorację stołu. "Mix & match" jest dla Ciebie — wybieraj wzory i kolory, które kochasz, w towarzystwie których będziesz się dobrze czuć na co dzień.

"MIx & match" - kolekcje Laura i Monokolor Żółty od Altom Design

 

Zalety trendu „mix & match”

  • Drugie życie dla starych zestawów porcelany – nawet tych niepełnych, czy z pozoru niemodnych. Takie serwisy można z powiedzeniem zestawić z elementami porcelany z innych kolekcji i tym samym stworzyć interesujący i spersonalizowany komplet.
  • Niewielki koszt - jeżeli chcesz odmienić aranżację swojego stołu bez konieczności wymiany całego serwisu to koncepcja "mix & match" jest właśnie dla Ciebie. Nie musisz kupować całego zestawu – możesz dokupić dwa lub trzy nowe kubeczki i talerzyki deserowe, a następnie zestawić je z dotychczasową porcelaną.
  • Koniec z rutyną – możliwość mieszania ze sobą różnych fasonów, wzorów i kolorów sprawia, że aranżacja naszego stołu za każdym razem może być zupełnie inna – nawet przy niewielkiej zmianie.
  • Na każdą okazję – klasyczna, bardziej wyrafinowana porcelana jest z reguły skrzętnie przechowywana w kredensie i wyciągana tylko na doniosłe okazje. Z kolei ta „zwykła” użytkowana jest na co dzień. "Mix & match" sprawia, że można je obie ze sobą połączyć, dzięki czemu posiadane zestawy porcelany nie kurzą się na półce, a są w ciągłym użytkowaniu.
"MIx & match" - kolekcje Good Life i Megan od Altom Design "MIx & match" - kolekcje Good Life i Megan od Altom Design

 

 Gotowe propozycje "mix & match"

Projektanci coraz częściej przygotowują dla nas swego rodzaju "bazę" pod mix & match, czyli jedną, dwie lub kilka kolekcji porcelany, których elementy spójnie do siebie pasują. Łączy je motyw dekoracyjny, kształt czy ogólny styl. Ale zawierają one wiele wariantów poszczególnych naczyń, które można ze sobą niemal dowolnie "miksować". To zdecydowanie ułatwia zabawę w tworzenie własnych, indywidualnych kolekcji porcelany.

  • Porcelana MariaPaula z kolekcji Kantata – to polska porcelana o klasycznym fasonie, której geometryczne zdobienia sprawiają, że staje się świetnym przykładem „mix & match”. Częścią wspólną kolekcji jest kolor, jednak poszczególne elementy zastawy posiadają inne zdobienia – plastry miodu oraz zygzaki. Ten celowy zabieg pokazuje, że nawet kunsztowna porcelana może być niezwykle nowoczesna.
"Mix & match" - porcelana MariaPaula Kantata "Mix & match" - porcelana MariaPaula Kantata

 

  • Kolekcja porcelany Monokolor – baw się kolorami, spraw by zagościły w Twoim domowym wnętrzu. Monokolor to barwna kolekcja porcelany, której poszczególne elementy można swobodnie mieszać – co więcej: z powodzeniem można ją zestawiać z tradycyjną, elegancką zastawą porcelanową. Ten pozorny dysonans wprowadzi bardzo ciekawe rozwiązanie aranżacyjne – również na odświętnym stole.
  • Kolekcja porcelany More Love – łączy ją ta sama forma, ale dzieli kolor i zdobienia. Kolekcja występuje w trzech odcieniach: białym, czarnym i różowym, a jej elementy można ze sobą swobodnie miksować i mieszać. Różowa filiżanka i czarny spodek? Czemu nie! Kolekcja porcelany More Love została zaprojektowana w taki sposób, aby każdy z jej elementów można było ze sobą zestawić. Nie musisz już wybierać jednego koloru zastawy, który zakupisz, ale możesz wybrać wszystkie trzy odcienie w różnym zestawieniu.
"Mix & match" - kolekcja Urban od Altom Design "Mix & match" - kolekcja Urban od Altom Design
"Mix & match" - kolekcja Urban od Altom Design "Mix & match" - kolekcja Urban od Altom Design
"Mix & match" - kolekcja More Love od Altom Design "Mix & match" - kolekcja More Love od Altom Design

 

  • Kolekcje porcelany Good Life i Megan – stanowią przykład wzorcowego podejścia do „mix & match”. Teoretycznie każda z nich jest inna, o nieco odmiennym stylu — ale zarazem obie są na tyle spójne, że ich elementy można dowolnie zestawiać w różne kombinacje. Kolekcja Good Life to głęboki granat i biel, połączone z elegancją złota. W kolekcji znajdziesz zarówno elementy z przewagą bieli, jak i granatu, co samo w sobie daje już możliwość dowolnej kompozycji zastawy. Dodatkowym wyróżnikiem tej kolekcji jest lekko chropowata, wyczuwalna pod palcami struktura porcelany, przypominając jeans. To często wykorzystywany wnętrzarski motyw dekoracyjny. Wyjątkowego stylu dodaje nowoczesne, wyraziste, złote liternictwo. Elegancja w kolorach jeansowego granatu, beżu i złota to z kolei domena kolekcji Megan. Symetryczna dekoracja może przypominać motywy znajdowane u najbardziej znanych marek modowych. Megan utrzymana jest w stylu "smart casual", czyli swobodnej, sportowej elegancji.
  • Kolekcja porcelany Urban – coraz częściej zwracamy się w stronę natury – zwłaszcza w dobie współczesnego pędu życia i funkcjonowania w miejskich aglomeracjach. Chcemy otaczać się kolorami ziemi - także za pośrednictwem przedmiotów codziennego użytku, takich jak zastawa porcelanowa. Doskonałym przykładem porcelany typu „mix & match” są kolekcje Urban: White, Sand, Grafit, Gold i Jungle, które łączą barwy natury. Elementy tych kilku różnych kolekcji tworzą razem harmonijny eklektyzm, który przeniesie Cię bliżej natury i pozwoli się zrelaksować.
"Mix & match" - kolekcja Urban od Altom Design "Mix & match" - kolekcja Urban od Altom Design

 

Swobodne dobieranie pojedynczych naczyń porcelanowych z kilku kolekcji daje wprost nieograniczone możliwości aranżowania i dekorowania stołu i sprawia, że za pomocą kilku elementów możesz całkowicie odmienić styl i klimat domowych spotkań przy stole. „Mix & match” wciąż zdobywa kolejnych zwolenników niebanalnego wystroju wnętrza i podkreślania własnego, osobistego stylu. Także na stole.

 

Przeczytaj również

Przydatne produkty