Poczuj atmosferę Świąt. Kolekcje na Boże Narodzenie 2019

Poczuj atmosferę Świąt. Kolekcje na Boże Narodzenie 2019

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy. Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory” – to słowa znanej wszystkim piosenki Czerwonych Gitar. Najpiękniejszy czas, który zdarza się raz do roku to oczywiście magiczne, pełne radości i miłości Święta Bożego Narodzenia. Poznaj nowe świąteczne kolekcje porcelany i dekoracji na Boże Narodzenie 2019.

 

Magia Świąt Bożego Narodzenia

Święta i ich wyjątkową, niepowtarzalną atmosferę kochamy wszyscy. Świąteczny nastrój towarzyszy nam już wraz z nadejściem zimy. I choć pogoda za oknami nas nie rozpieszcza, jest szaro i ponuro, to w naszych sercach robi się wyjątkowo ciepło – wszak wiemy, że nadchodzi najpiękniejszy czas – magiczne Święta Bożego Narodzenia.

Rodzinne święta

Na ulicach, w sklepowych witrynach i w naszych domach pojawiają się świąteczne dekoracje. Piękna choinka, radośnie migoczące lampki, zapach korzennych pierników i świątecznych potraw. Na samą myśl o tym wszystkim na naszej twarzy pojawia się prawdziwy, szczery uśmiech.

I choć często w przedświątecznej gorączce ogarnia nas szaleństwo zakupów, to tuż przed samymi świętami zwalniamy tempo. W ten piękny i magiczny czas zatrzymuje się wręcz jakby cały świat. Nadchodzi bowiem pora na refleksję nad naszym codziennym życiem.

Święta Bożego Narodzenia to doskonała okazja, aby choć na chwilę zapomnieć o przytłaczających nas problemach, odpocząć od ciągłego pośpiechu i zabiegania i pomyśleć co zrobić, by więcej czasu poświęcić tym, których najbardziej kochamy.

Świąteczne przygotowania

Boże Narodzenie to jedyne w swoim rodzaju święta, które dla wielu z nas mają szczególne znaczenie.

Zanim jednak w magiczny, wigilijny wieczór zaczniemy cieszyć się spokojem, radością i obecnością naszych najbliższych musimy wszystko odpowiednio wcześniej przygotować.

Najczęściej już na początku grudnia robimy generalne porządki. Myjemy okna, czyścimy szafki, przygotowujemy odświętne obrusy, serwety oraz świąteczne dekoracje. Wszystko musi lśnić i błyszczeć – wszak to jedyny w swoim rodzaju, wyjątkowy czas, pełen radości i ciepła.

Nie możemy zapomnieć o pachnącej, pięknie przystrojonej choince, kolorowych lampkach, stroikach i świecach, a wszystko po to, by w całym domu zapanowała prawdziwie świąteczna, magiczna atmosfera.

Pięknie przystrojona choinka Pięknie przystrojona choinka

Kiedy wnętrze naszego domu jest już odpowiednio przystrojone, a wymarzone (najczęściej przez nasze najmłodsze pociechy) prezenty spakowane to znak, że nadszedł czas na przygotowanie świątecznych potraw.

Pyszny, aromatyczny karp, groch z kapustą, śledzie, pierogi z kapustą i grzybami, kluski z makiem, barszcz z uszkami czy zupa grzybowa – to potrawy, których zgodnie z tradycją nie może zabraknąć na naszym wigilijnym stole.

Oczywiście najważniejszy podczas wigilijnej kolacji oprócz wszystkich potraw jest opłatek -  symbol pojednania i przebaczenia.  Tradycja łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń zbliża nas do siebie i pomaga zapomnieć o dotychczas chowanych do siebie urazach.

Zanim jednak na niebie zabłyśnie pierwsza gwiazdka i zasiądziemy do wspólnej wieczerzy, musimy zadbać o elegancką i prawdziwie odświętną oprawę stołu.

Odświętne nakrycie i dekoracje stołu

Idealnym dopełnieniem cudownych, rodzinnych chwil bez wątpienia jest bożonarodzeniowa zastawa stołowa. Świąteczny stół, przy którym licznie zbiera się cała rodzina, musi wyglądać naprawdę wyjątkowo.

Pieczołowicie dobrana porcelanowa zastawa i odpowiednie dodatki aranżacyjne przeniosą Cię w magiczny, świąteczny świat.

Porcelanowa zastawa MariaPaula Geometria Złota Linia Porcelanowa zastawa MariaPaula Geometria Złota Linia

W najnowszej kolekcji Altom Design na Boże Narodzenie 2019 znajdziesz efektowną porcelanę i dekoracje z niepowtarzalnymi, świątecznymi motywami.

 

KOLEKCJE PORCELANY I DEKORACJI STOŁU NA BOŻE NARODZENIE 2019

 

Kolekcja Angel

Elegancka porcelana jest doskonała na wszystkie specjalne okazje. Niepowtarzalny dzień w roku, czyli Wigilia wymaga również szczególnej uwagi i odpowiedniej oprawy.

Z myślą o takich okazjach powstała pełna blasku zastawa Angel od marki Altom Design. Dekorowana złotem porcelana to klasyka, która nigdy nie przemija. Kremowy odcień zastawy ozdobiony dekoracjami aniołów z prezentami dodaje kolekcji lekkości, stylu i niezwykłego uroku.

Kolekcja porcelany Altom Design Bella Chic i Angel Kolekcja porcelany Altom Design Bella Chic i Angel

 

Kolekcja Ballerina Winter

Święta Bożego Narodzenia to czas pełen nadziei, miłości i przede wszystkim radości. Cieszymy się z wolnego czasu spędzanego z najbliższymi, z wręczania i otrzymywania prezentów, ale przede wszystkim z narodzin Dzieciątka Jezus.

Niezwykła radość tych wyjątkowych świąt przenika wszystkie ludzkie serca. Wyrażamy ją w swoich czynach, w miłych gestach i słowach oraz w śpiewaniu kolęd, które skłaniają nas do prawdziwej, płynącej z głębi serca radości.

„Joy to the world”, czyli „raduj się świecie” to angielska kolęda, która również mówi o weseleniu się i miłości. Jej wymowny tytuł zagościł na elementach świątecznej kolekcji Ballerina Winter od marki Altom Design.

Kremowy odcień porcelany, ozdobiony złotymi napisami i imitacją wełnianego splotu oraz zimowymi ornamentami, nadaje kolekcji ciepła i niezwykłego uroku.

Kolekcja Ballerina Winter od marki Altom Design Kolekcja Ballerina Winter od marki Altom Design

Kolekcja Holly

Boże Narodzenie to najpiękniejszy czas w całym roku. To święta uwielbiane przede wszystkim przez dzieci, choć dla nas dorosłych odgrywają również bardzo ważną rolę. Przywołują wspomnienia z beztroskiego dzieciństwa, oczekiwanie na Pierwszą Gwiazdkę i oczywiście wymarzone prezenty.

W głębi duszy tak naprawdę w każdym z nas mieszka dziecko. Nie ważne zatem czy duży, czy mały – każdy chce mieć prawdziwe bajkowe święta. Właśnie z myślą o takich baśniowych świętach powstała kolekcja porcelany Holly od marki Altom Design.

Kolorowe motywy na porcelanowej zastawie wywołają szczery uśmiech na twarzy każdego z nas i sprawią, że rodzinne chwile staną się naprawdę magiczne i wyjątkowe. Kubki, miseczka, talerz oraz mata tworzą spójną zastawę idealną do wspólnego celebrowania świątecznych posiłków.

Kolekcja Holly od marki Altom Design Kolekcja Holly od marki Altom Design

Kolekcja Nordic Forest

Nordic Forest to kolekcja porcelany, która na myśl przywodzi prosty, ale zarazem przytulny styl skandynawski. Dominują w niej barwy kremowe i złote podkreślone przez dekory zaczerpnięte z natury. Leśne i zwierzęce motywy z krajów Skandynawii tworzą niepowtarzalną aranżację doskonałą nie tylko na wigilijny stół, ale również na cały okres zimowy. Efektowna kolekcja Nordic Forest doda świętom wyjątkowej i magicznej atmosfery.

Kolekcja Nordic Forest od marki Altom Design Kolekcja Nordic Forest od marki Altom Design

Kolekcja Victoria Red

Boże Narodzenie kojarzy się nam nie tylko z radością czy zapachem korzennych pierników, ale i świątecznymi barwami takimi, jak: złoto, czerwień, zieleń, srebro i biel.

Kolekcja porcelany Victoria Red to zastawa stołowa w odcieniach czerwieni (symbol miłości i ciepła) i zieleni (symbol nadziei), dodatkowo ozdobiona motywem stylowej kraty. Całość tworzy wyjątkową aranżację, nadającą świętom niepowtarzalnego uroku. W skład bożonarodzeniowej kolekcji porcelany Victoria Red od marki Altom Design wchodzą talerze, miseczki, filiżanki, kubki oraz tekstylia.

Kolekcja porcelany Victoria Red od marki Altom Design Kolekcja porcelany Victoria Red od marki Altom Design

Wspólne spotkania przy suto zastawionym, wigilijnym stole, śpiewanie kolęd, ubieranie choinki, prezenty, to tylko niektóre elementy, które tworzą świąteczny nastrój. W te magiczne i wyjątkowe święta zadbaj przede wszystkim o spokój i ciepłą, rodzinną atmosferę oraz spraw, aby piękno zagościło nie tylko w Twoim domu, ale też w Twoim sercu.

Przeczytaj również

Przydatne produkty