Pomysły na prezent na Dzień Dziecka

Pomysły na prezent na Dzień Dziecka

Są w rodzinnym kalendarzu takie daty, których nie sposób pominąć ze względu na ich wyjątkowy charakter. Bez wątpienia należy do nich Dzień  Dziecka – okazja do wyrażenia miłości, by wszystkie dzieci jeszcze bardziej poczuły, jak ważne są w naszym życiu.

 

Dlaczego obchodzimy Dzień Dziecka?

Miłość i szacunek powinniśmy okazywać sobie każdego dnia, a nie tylko podczas świątecznych dni, jednak Dzień Dziecka to szczególna okazja, by wyrazić swoje uczucia jeszcze pełniej. Dzień Dziecka to tak naprawdę święto wszystkich nas (w końcu dzieckiem swojej mamy jest się zawsze, bez względu na wiek), choć przyjęło się, że 1 czerwca upominkami obdarowujemy tylko najmłodszych.

Dzień Dziecka jest świętem, które zostało ustanowione przez ONZ w 1954 roku i miało ono podkreślać prawa dziecka, wspólne braterstwo i porozumienia między dziećmi z całego świata. Dziś dzień ten jest przez nas rozumiany inaczej – to sympatyczne święto, podczas którego niewielkimi prezentami możemy obdarować swoje pociechy. W Polsce często jest to „luźniejszy” dzień i na przykład w szkołach – zamiast normalnych zajęć - odbywają się gry i zabawy sportowe.

Choć bardzo często zadajemy sobie pytanie: „co kupić na Dzień Dziecka”, święto na stałe wpisało się w kalendarz ważnych uroczystości, o istnieniu których nie możemy zapomnieć. Podpowiemy Ci co mogłoby sprawić radość Twojemu dziecku.

Ozdoby z kolekcji Misie jako prezent na Dzień Dziecka Ozdoby z kolekcji Misie jako prezent na Dzień Dziecka

 

Pomysły na prezent na Dzień Dziecka

Zabawki, których Twoja pociecha ma już zapewne mnóstwo, nie muszą być jedynym, słusznym prezentem. Rzeczy codziennego użytku także mogą 1 czerwca wywołać uśmiech na twarzy Twojego dziecka.

  • Wesołe, porcelanowe kubki dla dzieci to fakt, że maluchy chętniej jedzą przygotowany przez Ciebie posiłek lub wypijają zdrowy sok z ładnych i kolorowych naczyń kuchennych. Idealnym upominkiem na Dzień Dziecka będą więc kubki porcelanowe z wesołym motywem, które przypadną do gustu zarówno dziewczynkom, jak i chłopcom.
  • Ozdoby z kolekcji Misie - to dziecięca, pastelowa kolekcja dedykowana specjalnie dla najmłodszych. Jej elementy będą świetnym pomysłem na trafiony upominek na Dzień Dziecka. Pudełka, ramki do zdjęć, mini komody, lusterka, a nawet wieszaki dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych – pastelowym różowym i błękicie – a wieńczy je motyw misia.
Milutka poszewka na poduszkę jako prezent na Dzień Dziecka Milutka poszewka na poduszkę jako prezent na Dzień Dziecka
Milutka poszewka na poduszkę jako prezent na Dzień Dziecka Milutka poszewka na poduszkę jako prezent na Dzień Dziecka
  • Kolorowe poszewki na poduszki – pokój dziecięcy warto uzupełnić o przytulne poduszki, które nie tylko rozjaśnią i ocieplą wnętrze, ale też poprawią komfort wypoczynku i zabawy Twojego dziecka. Wesołe, kolorowe poszewki wraz z wypełnieniem to także dobry – i nietuzinkowy – pomysł na upominek na Dzień Dziecka.
  • Piknikowa wyprawka – w szkole, na rowerowej wycieczce, czy w trakcie zabawy w ogrodzie dziecku bez wątpienia przyda się plastikowy kubeczek, talerzyk, kolorowy pojemnik na kanapki czy bidon na wodę i sok. Wszystkie te przedmioty maluch będzie mógł wykorzystać nie tylko w roku szkolnym, ale także podczas zbliżających się wakacji i związanych z nimi zabawami na świeżym powietrzu.
  • Pudełko ze wspomnieniami – taki prezent przypadnie do gustu zwłaszcza starszemu dziecku, które tym sposobem będzie mogło powrócić do lat swojego wczesnego dzieciństwa. Na pewno zachowujesz pamiątki związane ze swoją pociechą: pierwsze rysunki, pierwsze próby pisma, klasówka zaliczona na dobrą ocenę oraz niezliczona ilość fotografii. Zgromadź te pamiątki w kolorowym pudełku i podaruj swojemu dziecku 1 czerwca. Będzie to wyjątkowa, sentymentalna podróż.

 

Ramka na zdjęcie jako prezent na Dzień Dziecka Ramka na zdjęcie jako prezent na Dzień Dziecka
Bidon / butelka na wodę i sok jako prezent na Dzień Dziecka

 

Prezent, aby był trafny i udany, nie musi mieć dużej wartości materialnej – liczy się przede wszystkim gest, który na pewno zostanie doceniony przez Twoją mamę lub dziecko. Warto dawać upominki - nawet niewielkie - bo w ten sposób pokazujemy, że pamiętamy o drugiej osobie i chcemy jej okazać wdzięczność za to, że jest.

 

Przydatne produkty

Przeczytaj również

Przydatne produkty

ZAMÓWIENIA TELEFONICZNE
Pon.Pt.: 8.00 - 16:00

+48 601 900 967

Zapisz się do newslettera

odbierz rabat 10% na pierwsze zakupy!