Prezent na Dzień Matki - nasze pomysły na podarunki dla mamy

Prezent na Dzień Matki - nasze pomysły na podarunki dla mamy

Są w rodzinnym kalendarzu takie daty, których nie sposób pominąć ze względu na ich wyjątkowy charakter. Bez wątpienia należy do nich Dzień Matki – okazja do podziękowań, wyrażenia wdzięczności i miłości, by wszystkie mamy jeszcze bardziej poczuły, jak ważne są w naszym życiu.

 

DLACZEGO OBCHODZIMY DZIEŃ MATKI?

Miłość i szacunek powinniśmy okazywać sobie każdego dnia, a nie tylko podczas świątecznych dni, jednak Dzień Matki to szczególna okazja, by wyrazić swoje uczucia jeszcze pełniej.

Dzień Matki jest świętem obchodzonym na całym świecie, aczkolwiek w różnych terminach. W Polsce dzień ten celebrujemy 26 maja. Ma być to wyraz szacunku dla matek, które wkładają ogromny trud w wychowanie nowych pokoleń. To w końcu mama była od początku, pielęgnowała, pomagała stawiać pierwsze kroki, uczyła słów, była w potrzebie, dlatego w ten dzień inaczej niż zwykle warto podziękować jej za to, że jest.

Święto wszystkich mam na stałe wpisało się w kalendarz ważnych uroczystości, o istnieniu których nie możemy zapomnieć. Podpowiemy Ci co mogłoby sprawić radość Twojej mamie.

Pomysł na prezent dla mamy na Dzień Matki - czajniczek na podgrzewaczu Pomysł na prezent dla mamy na Dzień Matki - czajniczek na podgrzewaczu
Pomysł na prezent dla mamy na Dzień Matki - zestaw czajniczek i filiżanka Pomysł na prezent dla mamy na Dzień Matki - zestaw czajniczek i filiżanka

 

POMYSŁY NA PREZENT DLA MAMY NA DZIEŃ MATKI

Kwiaty, słodycze, dobre wino, bilet do kina, a może piękna zastawa porcelanowa oraz nietuzinkowe dodatki do domu? Tak naprawdę pomysłów na prezent na Dzień Matki jest bardzo wiele, a proste upominki sprawdzają się w tym wypadku najlepiej.

  • Porcelana dla mamy – kubek, filiżanka lub zestaw kawowy to zawsze świetny pomysł na trafiony prezent z okazji Dnia Matki - zwłaszcza taki, który posiada dekoracje specjalnie dedykowaną na ten dzień. Doskonałym upominkiem będzie więc kubek porcelanowy ze złotą dekoracją w serduszka i napisem „Mother Day”, który na pewno sprawi radość Twojej mamie, a Tobie pomoże wyrazić uczucia. Kubki z wyrazami miłości dla mamy to uroczy i wzruszający upominek, który każdego dnia będzie budził miłe odczucia.
Pomysł na prezent dla mamy na Dzień Matki - zestaw kawowy porcelany MariaPaula
Pomysł na prezent dla mamy na Dzień Matki - zestaw filiżanek MariaPaula Pomysł na prezent dla mamy na Dzień Matki - zestaw filiżanek MariaPaula

Jeśli zależy Ci na bardziej eleganckim prezencie, to warto podarować mamie porcelanę z kolekcji MariaPaula, która wykonywana jest w polskich fabrykach porcelany z zastosowaniem tradycyjnych metod produkcji. To kwintesencja piękna, rodzimych zwyczajów, zaklęta w naczyniach codziennego użytku. Na prezent na Dzień Matki sprawdzi się zestaw filiżanek, kubków lub cały serwis kawowy, przy którym wraz ze swoją mamą spędzisz wiele, miłych chwil.

Jeśli Twoja mama lubi spędzać spokojne chwile przy kubku ulubionej herbaty lub kawy, to warto zastanowić się nad podarowaniem jej kompletu złożonego z filiżanki i czajniczka, czajnika z podgrzewaczem lub kubka z zaparzaczem. W ten sposób będzie mogła delektować się popołudniową herbatką lub kawą nieco dłużej.

  • Ramki do zdjęć, pudełka ozdobne – nic nie jest tak cenne jak wspomnienia, dlatego zatrzymaj je za pośrednictwem fotografii umieszczonej w pięknej ramce na zdjęcia. Taki podarunek na Dzień Matki będzie bezcenny i niezwykle sentymentalny. Zatrzymane w kadrze wspólne chwile spędzone z mamą wyeksponuje ładna ramka do zdjęć, która na pewno zostanie umieszczona na honorowym miejscu w domu.
Pomysł na prezent dla mamy na Dzień Matki - puzderko do przechowywania Pomysł na prezent dla mamy na Dzień Matki - puzderko do przechowywania

Świetnym pomysłem na upominek dla mamy będzie także ozdobne pudełko, w którym oprócz fotografii możesz umieścić rzeczy, z którymi wiążą się wspomnienia: pocztówki, bibeloty ze wspólnych wyjazdów, a może pierwsza kartka, którą własnoręcznie stworzyłaś dla swojej mamy.

  • Chwile relaksu – to także możesz podarować mamie za pośrednictwem kilku przedmiotów: dobrego wina, odpowiednich kieliszków, ciepłego koca i wygodnych poduszek ozdobnych. Taki zestaw będzie idealny na leniwy, relaksujący wieczór przy dobrym filmie, serialu lub przy ulubionej książce.
Pomysł na prezent dla mamy na Dzień Matki - ozdobna poszewka na poduszkę Pomysł na prezent dla mamy na Dzień Matki - ozdobna poszewka na poduszkę
Pomysł na prezent dla mamy na Dzień Matki - zestaw kieliszków do wina Pomysł na prezent dla mamy na Dzień Matki - zestaw kieliszków do wina

Przeczytaj również

Przydatne produkty