Prezent na Mikołajki. Piękny, stylowy, inny niż wszystkie, bo... od serca

Prezent na Mikołajki. Piękny, stylowy, inny niż wszystkie, bo... od serca

Mikołajki od najmłodszych lat nieodłącznie kojarzą się nam z prezentami. Jako dzieciaki uwielbialiśmy je dostawać, a już jako dorośli - obdarowujemy nimi własne dzieci, najbliższych, rodzinę i przyjaciół. Sprawiamy im radość, wywołujemy uśmiech, pokazujemy, że o nich pamiętamy i zależy nam na nich. Że ich kochamy.

 

Pan z siwą brodą, w czerwonym "kubraczku" i wielkim worem na plecach. Zajeżdżał nocą z 5 na 6 grudnia do naszych pokoi wielkimi saniami, ciągnionymi przez renifery lub wskakiwał do domu przez komin. Z przejęciem pisaliśmy do niego listy, w których zawieraliśmy wszystkie nasze marzenia: piesek, chomik, wielki zestaw Lego, nowa lalka Barbie... Zostawialiśmy go na parapecie, nie mogąc usnąć - czekaliśmy, że może zobaczymy, jak święty Mikołaj lub jego pomocnicy potajemnie zabierają nasz list, by przygotować dla nas wymarzony mikołajkowy prezent.

Pomysł na mikołajkowy prezent - dekoracyjne poduszki Pomysł na mikołajkowy prezent - dekoracyjne poduszki

Choć nie jesteśmy już małymi dzieciakami, Mikołajki pozostały w naszych głowach. Wciąż co roku wpadamy w prezentowe szaleństwo, choć już w innej roli. W roli obdarowującego. Stajemy na głowie, by prezenty mikołajkowe sprawiły naszym bliskim radość, by przekazywały nasze uczucia. By nie były sztampowe, pokazując wyjątkowość chwili. Chcemy zobaczyć na ich twarzach uśmiech. Dlatego prezenty na Mikołajki wybieramy starannie, dobierając je do konkretnej osoby.

Wybierając mikołajkowe prezenty nie trzeba szaleć z wydatkami - zazwyczaj obdarowujemy bliskich drobiazgami, bo ważny jest sam fakt obdarowania, sprawienia radości, a nie materialna wartość prezentu. Myszkując po sklepach (także tych internetowych), szukamy prezentów wyjątkowych, pięknych, niebanalnych - bo...

 

PREZENTY NA MIKOŁAJA MAJĄ SPRAWIAĆ RADOŚĆ

Wyjątkowe prezenty to takie, które pokazują, jak bardzo staraliśmy się przy ich wyborze. Wartością prezentu na Mikołajki nie jest bowiem ta materialna wartość, a wartość sentymentalna. Pokazująca, że pamiętaliśmy. Że już od jakiegoś czasu myśleliśmy o najbliższych, dobierając prezenty do ich charakteru, gustu, upodobań. Idealny prezent na Mikołaja to taki, który wywoła uśmiech, sprawi radość. To drobiazg nie zawsze "do bólu" praktyczny, ale zawsze wybrany z pietyzmem. Piękny dekoracyjny dodatek do domu? Cudownie stylowe porcelanowe filiżanki do wieczornej herbaty lub kubki do porannej kawy? Pewnie każdy w domu je ma, ale czy wyjątkowe, modne filiżanki z najszlachetniejszej porcelany nie sprawią radości? Oczywiście, że tak.

Zobacz nasze pomysły na mikołajkowe prezenty. Kliknij w obrazek. Zobacz nasze pomysły na mikołajkowe prezenty. Kliknij w obrazek.

 

Bo prezent na Mikołaja może być praktyczny. Ale przede wszystkim możemy poprzez niego sprawić, że ukochana osoba poczuje się wyjątkowo. Piękne, modne, ale wciąż drobne prezenty to najlepszy pomysł na prezent 6 grudnia. Możesz kupić kolejny kubek ze śmiesznym napisem, których co najmniej kilka trzymamy wszyscy w kuchennych szafkach, ale możesz podarować piękną filiżankę z porcelany, która i lepiej wydobędzie szlachetny smak kawy, i podkreśli klimat spotkania z przyjaciółką, a na co dzień będzie stanowiła piękną ozdobę jadalni czy salonu, pięknie prezentując się w przeszklonym kredensie czy salonowej witrynie.

Piękny, dekoracyjny i stylowy prezent wcale nie będzie droższy. A dobrze dobrany, wywoła o wiele większe wrażenie na osobie obdarowanej. Przyniesie jej o wiele więcej radości i dużo chętnie będzie używany na co dzień. A przecież o to w tym mikołajkowym "prezentowym szaleństwie" chodzi, prawda? Naszym szczęściem jest widok radości i uśmiechu u najbliższych.

 

Prezenty na Mikołajki - porcelana Prezenty na Mikołajki - porcelana

 

POMYSŁ NA PREZENT MIKOŁAJKOWY - PIĘKNA PORCELANA

Porcelana kojarzy się klasą, dostojeństwem, misternie wykonywanymi i zdobionymi elementami. Także wyraża sobą uczucia, zmysłowość. Bo pięknych, porcelanowych naczyń używamy w chwilach wyjątkowych, także tych bardziej osobistych. Filiżanka kawy czy herbaty w chwilach relaksu, spędzanych z ukochanymi osobami to pierwsze skojarzenie, jakie przychodzi nam do głowy.

Porcelanowy prezent może być drobiazgiem. Wystarczy szlachetna filiżanka ze spodeczkiem, ręcznie wykonana i zdobiona szlachetnymi elementami, by nasz pomysł na prezent stał się wyjątkowy. Piękna filiżanka lub dostojnie zdobiony kubek będzie świetnym prezentem dla żony, dziewczyny, mamy, ale także dla przyjaciółki czy koleżanki z pracy. Każda kobieta doceni zamknięte w porcelanie piękno. Możesz wybrać wersję "prezentową", która od razu jest pięknie opakowana i gotowa do włożenia do torebki prezentowej.

 

Prezenty na Mikołajki - porcelana Prezenty na Mikołajki - porcelana
Prezenty na Mikołajki - porcelana Prezenty na Mikołajki - porcelana
Prezenty na Mikołajki - porcelana Prezenty na Mikołajki - porcelana
Prezenty na Mikołajki - niezwykłe kubki Prezenty na Mikołajki - niezwykłe kubki

 

Bardziej "kompletnym" prezentem może się okazać komplet filiżanek czy kubków - w sklepach dostępne są gotowe zestawy np. dwóch filiżanek. Na bardziej wyjątkowe, porcelanowe prezenty na Mikołajki świetnie nadają się też większe zestawy porcelany na 6 osób. To gotowa zastawa na spotkania z przyjaciółmi czy najbliższymi, zazwyczaj składająca się z filiżanek i spodeczków, także dostępnych w gotowych prezentowych opakowaniach.

 

Pomysł na mikołajkowy prezent - piękne dekoracje Pomysł na mikołajkowy prezent - piękne dekoracje

 

PODARUJ NA MIKOŁAJKI ODROBINĘ PIĘKNA

Innym pomysłem na wyjątkowy prezent są stylowe, niebanalne artykuły dekoracyjne. Szczególnie kobiety docenią drobiazgi, które pomogą im upiększyć wnętrza. Mikołajki to jedna z lepszych okazji, by podarować mamie czy przyjaciółce dobrze dobrany dekoracyjny dodatek. Nie wiąże się on z dużym wydatkiem, a na pewno sprawi dużą radość.

Naszym pomysłem na taki prezent są dekoracyjne poszewki na poduszki. Dobrze dobrane do wnętrz czy gustu osoby, do której prezent adresujemy, sprawią satysfakcję i obdarowanej, i Tobie. Bo cóż sprawia większą satysfakcję, niż dobrze wybrany prezent i to, że jest on używany na co dzień?

 

Pomysł na mikołajkowy prezent - dekoracyjne poduszki Pomysł na mikołajkowy prezent - dekoracyjne poduszki
Pomysł na mikołajkowy prezent - dekoracyjne poduszki Pomysł na mikołajkowy prezent - dekoracyjne poduszki

Dekoracyjne poszewki na poduszki to bardzo wdzięczny pomysł na prezent. Ogromna gama dostępnych wzorów sprawia, że na pewno znajdziecie dekorację, która będzie pasowała do adresata prezentu. Zawsze modne poduszki z domowymi pupilami dla właścicielki psa lub kociaka? Nie ma problemu. Modne geometryczne wzory, styl norweskiego drewnianego domu czy industrialnego miejskiego loftu? Pastelowe kolory, czy błyszczące, złote lub srebrne dodatki? Stylowe poszewki znajdziesz i dobierzesz do każdej osoby.

 

A MOŻE STYLOWE TEKSTYLIA NA STÓŁ JAKO PREZENT MIKOŁAJKOWY?

Pomysł na mikołajkowy prezent - piękne obrusy i bieżniki na stół Pomysł na mikołajkowy prezent - piękne obrusy i bieżniki na stół

Prezent na Mikołajki może być piękny, może być zmysłowy i dekoracyjny. I równocześnie może być praktyczny. Szczególnie, że Mikołajki to także preludium przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. Mikołajkowy podarunek może więc być także nieco... świąteczny. A przecież święta w dużej mierze spędzamy przy stole, odświętnie udekorowanym i zastawionym.

Każda domowa gospodyni przygotowuje się do bożonarodzeniowego czasu z dużym wyprzedzeniem. I z pewnością doceni i piękny, i potrzebny w święta, i jednocześnie bardzo praktyczny prezent, jakim może być coś, co wykorzysta, goszcząc najbliższych (w tym pewnie i Was) w ten wyjątkowy czas. Tym "czymś" może być dekoracyjny, okolicznościowy, świąteczny obrus na stół lub ozdobny bieżnik, który doda świątecznego klimatu.

Dostępne dziś obrusy i bieżniki wykonane są z bardzo nowoczesnego materiału, który pozwala na długie użytkowanie i wielokrotne pranie, także w pralce. Nie mną się one też tak jak stosowane kiedyś obrusy bawełniane i pozwalają na uzyskiwanie niemal dowolnego wzoru. Możemy wybrać zarówno okolicznościowy wzór świąteczny, jak i bardziej uniwersalny - taki, który będzie można wykorzystywać nie tylko w świątecznym okresie. Piękny nowy obrus czy bieżnik z pewnością wzbudzi radość i będzie prezentem, który zostanie zapamiętany.

 

PIĘKNY, A JEDNOCZEŚNIE PRAKTYCZNY PREZENT?

Żyjemy w bardzo "zabieganych" czasach. Dużo pracujemy, coraz mniej czasu spędzamy na życiu towarzyskim. Dlatego też coraz bardziej doceniamy chwile, kiedy możemy oderwać się od codziennych obowiązków, zaprosić przyjaciół, znajomych czy bliską rodzinę i po prostu miło i wesoło spędzić czas. Lub ugościć usamodzielnione już dzieci niedzielnym obiadem...

Ten codzienny pęd sprawia, że chwile spędzane z najbliższymi stają się coraz bardziej wyjątkowe i urastają do rangi domowego wydarzenia. Staramy się wtedy odpowiednio dobrać wszystkie elementy, tak by nasi goście czuli się także wyjątkowo. Niemal każda taka okazja do spotkania wiąże się z przygotowywaniem dań, przekąsek lub smakołyków - co sprawia, że zawsze potrzebujemy... sztućców.

 

Pomysł na mikołajkowy prezent - stylowe sztućce Pomysł na mikołajkowy prezent - stylowe sztućce

 

Sztućce to najbardziej praktyczny pomysł na mikołajkowy prezent z tych, które dla Was przygotowaliśmy. Wszyscy ich używamy na co dzień - i na co dzień nie zawsze przywiązujemy wagę do nich. Ale przyjmując gości lub organizując rodzinne uroczystości, kładziemy na stół to, co mamy najlepszego. Także sztućce. Stylowe, piękne i wykonane z najwyższej jakości stali sztućce stołowe muszą być w każdym domu. Każda pani domu ich potrzebuje i na pewno będzie zadowolona z takiego prezentu - a dobrej jakości zestawy sztućców stołowych mieszczą się wciąż w kategorii drobnego, niezbyt drogiego prezentu.

 

OPAKOWANIE PREZENTU NA MIKOŁAJKI TAKŻE MOŻE BYĆ WYJĄTKOWE

Każdy prezent, ofiarowywany z każdej okazji wymaga odpowiedniego zapakowania. Także ono świadczy o tym, jak bardzo wyjątkowo traktowaliśmy jego przygotowanie i jak bardzo zależy nam na obdarowywanej osobie. Prezenty na Mikołajki nie są wyjątkiem. Opakowanie prezentu, dobrane do tej okazji, na pewno wzbudzi dodatkowy zachwyt i zapadnie w pamięć.

Piękne torby na mikołajkowe prezenty Piękne torby na mikołajkowe prezenty

Czy przygotowujemy wyjątkowy prezent dla ukochanego dziecka, czy dla przyjaciółki lub koleżanki z pracy - pamiętajmy o okolicznościowym opakowaniu. Pięknie zawinąć prezent i obwiązać wstążką? Oczywiście. Ale jeśli chcesz, by Twój prezent wyglądał wyjątkowo, by Twoje dziecko rano 6 grudnia znalazło swój prezent w absolutnie wyjątkowej oprawie, nie zapomnij o tym, że opakowanie prezentowe też może być... elementem prezentu.

Prezenty mikołajkowe, a także świąteczne włóż do okolicznościowej, związanej z tą okazją torebki prezentowej. Bez problemu znajdziesz cudowne, mikołajkowe opakowania na prezenty. Włożone do nich prezenty będą się pięknie prezentowały, gdy dzieciaki znajdą je rano w Mikołajki, lub gdy będziesz je dawała przyjaciółkom. Piękne prezenty jeszcze lepiej wyglądają w pięknych prezentowych torebkach. Opakowanie prezentu też jest ważne!

 

MIKOŁAJKI TO DZIEŃ WYJĄTKOWY

Najbardziej wyjątkowy dla wszystkich dzieci, ale także my, dorośli staramy się sprawiać sobie drobne podarunki. Może nie wydajemy na nie dużych kwot, ale zależy nam na tym, by prezent był wyjątkowy. By był piękny, by "mówił" o nas, o tym jak bardzo nam zależy na bliskich, o tym, że staraliśmy się znaleźć coś dla nich, coś co sprawi im radość. Coś, co sprawi, że poczują się wyjątkowo, będą o nas pamiętać. Bo istotą prezentu nie jest przecież on sam, ale fakt obdarowania, pamięci i uczuć do drugiej osoby, prawda?

 

Przydatne produkty

Przeczytaj również

Przydatne produkty