Prosecco – jak podawać wina musujące?

Prosecco – jak podawać wina musujące?

Wino musujące doskonale sprawdzają się jako dodatek do wielu potraw. Idealne jako aperitif, serwowane w czystej postaci lub mieszane z różnymi dodatkami. Jednym z coraz bardziej popularnych win musujących jest prosecco o lekkim, orzeźwiającym smaku. W tym pochodzącym z Włoch trunku, obok dominujących aromatów gruszki wyczuwalny jest aromat jabłka, cytryny, melona i delikatnych świeżych kwiatów. Średnia kwasowość sprawia, że prosecco znajduje szersze grono zwolenników w porównaniu z jego dostojniejszym, musującym kuzynem - szampanem, który cechuje się wyraźnie wyższą kwasowością. Aby wino mogło się nam zaprezentować się w pełnej krasie, należy zapewnić mu odpowiednią oprawę.

 

Lider w produkcji kieliszków

 
Marka Royal Leerdam to światowy lider w produkcji szkła stołowego. Firma założona w 1878 roku w holenderskim mieście Leerdam od lat słynie z wyjątkowego rzemiosła i cieszy największym uznaniem, również wśród polskich konsumentów. Przy współpracy z sommelierami i największymi znawcami szlachetnych trunków, projektanci opracowują doskonałe kształty szklanych naczyń. Nowe linie kieliszków trafiają do produkcji dopiero wtedy gdy twórcy mają pełne przekonanie, że właśnie taki kształt wydobędzie wszystkie walory szlachetnych trunków. Odpowiednia forma i wykonanie szklanego naczynia wpływa na różne nasze zmysły podczas smakowania wina. Dopiero łącząc wszystkie doznania możemy odkryć prawdziwy smak wina. Właściwa szerokość u wylotu kieliszka zbiera pełen bukiet zapachowy wina. Niezwykle cienkie, niewyczuwalne dla ust wykończenie czaszy wpływa na zmysł dotyku. Idealnie gładkie i przezroczyste szkło pozwala odpowiednio docenić barwę napoju.

Idealny kieliszek do prosecco

 
Prosecco  powinno być podawane schłodzone, w temperaturze od 3 do 10°C. Najlepszym szkłem do jego podania będzie kieliszek o rozszerzającej się ku górze czaszy. Kształt kieliszków Doyenne marki Royal Leerdam sprawia, że trunek może swobodnie musować na dużej powierzchni, skupiając swój  aromat u skraju czaszy. Konstrukcja kieliszka, z wyraźnie zaznaczonym ?uskokiem?, poprawia nie tylko natlenienie trunku, ale również wskazuje nam optymalny poziom napełnienia. Kieliszek o pojemności 300 ml wypełniamy do załamania otrzymując w ten sposób zalecaną porcję prosecco czyli około 150 ml trunku. Kształt czaszy pełen prostoty i symetrii płynnie połączony został z wyjątkowo smukłą, nóżką o średnicy 6 mm, która jest jednocześnie wytrzymała, dzięki czemu naczynia doskonale sprawdzą się w użytku domowym oraz w restauracjach. Uniwersalne, przezroczyste szkło doskonale będzie komponować się z każdą zastawą, dodając lekkości całej aranżacji. Szeroka stopa kieliszka stabilnie utrzymuje rozłożystą czaszę. Kieliszki do prosecco Doyenne dostępne są w ofercie Altom w zestawach po 6 szt. Zapakowane zostały w kolorowe kartony i oznaczone marką europejskiego producenta szkła marki Royal Leerdam.

Marka Royal Leerdam to światowy lider w produkcji szkła

Szkło najwyższej jakości

 
Europejska huta szkła Royal Leerdam produkuje wyroby szklane o nowoczesnym i funkcjonalnym designie, spełniające wymagania jakościowe zarówno dla odbiorców handlu detalicznego jak również profesjonalnej gastronomii. Szkło sodowe wykorzystywane do produkcji nie zawiera ołowiu ani innych zanieczyszczeń. Można je bezpiecznie myć w zmywarkach. Nie matowieje, utrzymując krystaliczny blask nawet po wielu cyklach mycia w zmywarkach przemysłowych. Kieliszki wykonane z najwyższej jakości surowców będą niezwykle wytrzymałe w codziennym użytkowaniu.

Eleganckie kieliszki do prosecco Doyenne marki Royal Leerdam:

 • wyprodukowane w Europie;
 • sprawdzona, znana marka Royal Leerdam;
 • kieliszki o pojemności 300 ml
 • rozłożysta czasza ułatwiająca natlenianie się trunku;
 • kształt czaszy, z wyraźnym załamaniem wskazującym optymalny poziom napełnienia kieliszka;
 • cienkie, niewyczuwalne dla ust wykończenie czaszy;
 • smukła, elegancka nóżka o średnicy 6 mm;
 • szeroka stopa stabilnie utrzymująca rozłożystą czaszę;
 • doskonale przezroczyste szkło pasujące do każdej zastawy stołowej;
 • szkło sodowe nie zawiera ołowiu oraz innych zanieczyszczeń;
 • można bezpiecznie myć w zmywarkach w warunkach domowych oraz w gastronomii;
 • zapakowane w bezpieczne, kolorowe kartony oznaczone marką Royal Leerdam.

 

Przeczytaj również

Przydatne produkty