Przepis video: Chłodnik z melona i ogórka

Przepis video: Chłodnik z melona i ogórka

Chłodnik to danie typowo letnie, ale warto go spróbować także w nieco chłodniejsze dni. Tym samym choć na chwilę zatrzymamy w domu skrawki letnich upałów. Zapraszamy do przepisu na chłodnik nieco egzotycznego - przepisu, którego głównym składnikiem jest melon.

 

Najbardziej znany chłodnik to oczywiście ten "litewski" - ale dziś wspólnie z Szymonem prezentujemy Wam inny pomysł na to danie. Świeży, pomysłowy, ale ciągle niezwykle smaczny i zdrowy. Świetny pomysł na odmianę na domowym stole.

Przepis proponowany przez Szymona jest niezwykle prosty w wykonaniu, wszystkie składniki dostaniecie bez problemu w polskich sklepach, także melon nie jest w nich żadną rzadkością. Potrzebny będzie jeden garnek oraz patelnia grillowa. Oraz oczywiście dobry nóż.

Szymonowy pomysł na chłodnik to nie tylko melon i ogórek. Krem zawiera także sok z limonki i jogurt, a dodatkiem dodającym mu nieco innego charakteru są prażone ziarna słonecznika. Całość podajemy oczywiście z niezawodnymi grzankami z pełnoziarnistego chleba.

 

Szymon Czerwiński to popularny vloger kulinarny, którego przepisy i filmy oglądają miliony Polaków. Szymon był półfinalistą jednej z edycji popularnego telewizyjnego show MasterChef. Dziś spełnia się, inspirując nas do przyrządzania oryginalnych i przepysznych dań, pochodzących z kuchni całego świata. Dodatkowo robiąc to w sposób przepełniony humorem - filmy Szymona ogląda się po prostu świetnie.

Partnerem programu kulinarnego Szymona jest marka Valdinox, której jesteśmy oficjalnym sklepem sklepem internetowym. Wszystkie dania Szymon przyrządza w garnkach i patelniach Valdinox - możecie przy okazji sprawdzić, jak świetnie sprawują się one "na żywo" i co sądzi o nich Szymon.

 

Przydatne produkty

Przeczytaj również

Przydatne produkty