Przepis video na: Rybę z makaronem ryżowym, owocami, rabarbarem i mleczkiem kokosowym

Przepis video na: Rybę z makaronem ryżowym, owocami, rabarbarem i mleczkiem kokosowym

Przekonanie naszych dzieciaków do jedzenia dań, sporządzonych z ryb nie zawsze jest proste :) Zobaczcie przepis na rybne danie, dzięki któremu Wasze dzieci spojrzą inaczej na ryby i dania z nich przygotowywane.

 

Joanna, właścicielka i założycielka portalu Green Canoe, zaprasza Was do wspólnego przygotowania wyjątkowego dania - dorsza z dodatkiem owoców i rabarbaru. Ryb polecać nie musimy - są wyjątkowo zdrowym składnikiem naszej diety i powinniśmy spożywać je jak najczęściej.

Nie wszyscy jednak przepadają za smakiem ryb - często dotyczy to naszych najmłodszych pociech, które czasem trudno przekonać do dań rybnych. Warto wtedy do tematu podejść nieco inaczej - przygotować rybę tak, by danie zawierało składniki, które dzieci lubią - na przykład słodkie owoce.

Słodkie owoce nieco zneutralizują smak ryby, dodając daniu słodkiego, lekko kwaskowatego smaku. Makaron, będący jednym ze elementów przepisu, stanie się jego głównym składnikiem, a mleczko kokosowe dodatkowo osłodzi smak sosu - wszystko to sprawia, że całe danie z dorsza przestaje być daniem "bardzo rybnym".

Przepis podawany przez Joannę jest świetnym pomysłem na niebanalne przygotowanie zdrowego, pysznego dania z ryby, którym możecie uraczyć zarówno domowników, jak i gości na małym domowym przyjęciu.

 

Przy okazji - zobaczcie jak świetnie na co dzień sprawdzają się w kuchni naczynia z linii Valdinox Rock. Są one wyjątkowe właśnie ze względu na powłokę, która umożliwia przygotowywanie zdrowych, rodzinnych posiłków (pozwala smażyć z minimalną ilością tłuszczu), a także zapobiega przywieraniu potraw podczas smażenia. Teraz możecie zobaczyć je "na żywo" w akcji, w domowej kuchni Joanny.

 

 

Przydatne produkty

Przeczytaj również

Przydatne produkty