Świąteczna aranżacja na Boże Narodzenie - 5 elementów, które podkreślą bożonarodzeniową atmosferę w domu

Świąteczna aranżacja na Boże Narodzenie - 5 elementów, które podkreślą bożonarodzeniową atmosferę w domu

Suto zastawiony stół pełen apetycznie wyglądających potraw. W tle choinka, a za oknem śpiew dzieci. Czegoś brakuje w tym wyobrażeniu idealnej wigilijnej wieczerzy? Oprócz śniegu z pewnością takim elementem są ozdoby bożonarodzeniowe. To one w dużej mierze pozwalają poczuć magię świąt i przez cały grudzień czekać na te kilka beztroskich dni wolnych od pracy. Jakie ozdoby świąteczne będą modne w 2022 roku? Przedstawiamy 5 elementów, których nie może zabraknąć w Twojej jadalni, salonie lub kuchni.

Świąteczna choinka

Element 1. Figurki świąteczne jako ozdoby bożonarodzeniowe

Zacznijmy od drobiazgów. Właśnie szczegóły decydują o tym, że aranżacje domu na święta Bożego Narodzenia wzbogacają wnętrze domu. To jeden z nielicznych okresów w roku, w którym mało kto żałuje pieniędzy na ozdoby świąteczne. Część osób decyduje się nawet na zastawienie wszystkich dostępnych w zasięgu oczu miejsc różnymi figurkami świątecznymi, świecznikami i pluszowymi reniferami.

Dekoratorski szał aranżacji można usprawiedliwić wyjątkowością świątecznego czasu. Niemniej warto dobierać ozdoby świąteczne w sposób przemyślany. W czasie adwentu podniosłą atmosferę oczekiwania na Wigilię umilić powinny rozstawione wokół figurki świąteczne z wizerunkami św. Mikołaja, bałwanka lub aniołka. W tym zestawie nie może zabraknąć także miejsca dla renifera.

Figurki świąteczne Figurki świąteczne

Element 2. Miniaturowa choinka

Wśród dostępnych w sklepie Pięknowdomu.pl figurek świątecznych, sporą część oferty stanowią miniaturowe choinki. To idealny pomysł na magiczne aranżacje świąteczne, których widok poprawia nastrój. Drewniane choinki są zróżnicowane pod względem estetycznym. Część z nich ma swobodny styl, który nie boi się łączenia kolorów, często leżących daleko od siebie na palecie barw. Takie egzemplarze w świątecznej kolorystyce biało-zielono-czerwonej to ozdoby bożonarodzeniowe idealne do postawienia w pokoju dziecięcym lub będącym królestwem dorastającego nastolatka.

W gustownie urządzonej sypialni lepiej sprawdzą się stonowane ozdoby świąteczne. Białe choinki ze złotymi akcentami są przebojem aranżacji domu na święta Bożego Narodzenia w 2022 roku. Doskonale sprawdzają się w przestrzeni urządzonej w stylu glamour. Wyglądają elegancko w nowoczesnych pomieszczeniach, a dzięki nienachalnej estetyce dobrze prezentują się także w klasycznych wnętrzach.

Miniaturowe choinki Miniaturowe choinki

Element 3. Ozdoby świąteczne w słoiku

Czy można wypreparować ekstrakt świąteczny i umieścić go na stałe w jednym miejscu? Taka sztuka udaje się projektantom dekoracji bożonarodzeniowych, które aktualnie znajdują się w ofercie sklepu Pięknowdomu.pl. W słoiku z grubego szkła mieści się niewielka instalacja złożona z elementów przywołujących ducha świąt. Kilka gałązek, miniatura renifera, imitacja śniegu, pokrzepiający napis – tyle wystarczy, aby w pomieszczeniu zrobiło się przytulnie. Klasycznych motywów świątecznych nigdy dość!

Ozdoba świąteczna w słoiku Ozdoba świąteczna w słoiku

Element 4. Ozdoby bożonarodzeniowe z porcelany

Jeśli chcesz kupić dekoracje bożonarodzeniowe na stół świąteczny, świetnym pomysłem są ozdoby z porcelany. Prezentują się naprawdę elegancko i świetnie pasują do zastawy stołowej z tego samego tworzywa. Nie muszą to być zresztą bardzo poważne w wymowie figurki godne dłuta Michała Anioła. Zazwyczaj tego rodzaju aranżacje domu na święta Bożego Narodzenia przedstawiają kojarzone z zimą zwierzęta w czapkach i szalikach. W naszej kolekcji bez trudu znajdziesz urocze pingwinki, niedźwiadki i renifery z porcelany, których sam widok od razu poprawia humor.

Świąteczna figurka Świateczna figurka

Element 5. Zawieszki na choinkę

Ostatnią kategorią produktów, których nie może zabraknąć podczas świąt, są zawieszki choinkowe. To ozdoby bożonarodzeniowe, które w dyskretny sposób przypominają, że właśnie trwa ten wyjątkowy czas. Obok bombek i łańcucha stanowią trzeci najważniejszy rodzaj dekoracji świątecznego drzewka. Na stronie Pięknowdomu.pl znajdziesz zawieszki z zimowymi bucikami, łyżwami czy skrzydlatymi aniołkami. Popularne w tym roku będą motywy geometryczne. Drobne ozdoby bożonarodzeniowe w kształcie bombek, które nie są bombkami? Genialne w swojej prostocie!

Zawieszki choinkowe Zawieszki choinkowe

Jakie zatem kupić dekoracje bożonarodzeniowe na stół, do salonu lub pokoju jadalnego? Najlepiej postawić na spójność aranżacyjną i zestawić dodatki ze stałymi elementami wyposażenia domu. Jak udało się udowodnić, produktów oraz inspiracji nie brakuje. Udanych zakupów!

Przeczytaj również

Przydatne produkty