Porcelana MariaPaula

Polska porcelana MariaPaula - wzbogaca rodzinne chwile

Porcelana MariaPaula. Piękno zamknięte w zastawie stołowej.

Porcelana to produkt, który towarzyszy ludziom od wieków, a jej urok nie przemija. Porcelanowe naczynia są czymś więcej niż zwykłym przedmiotem codziennego użytku. Dzięki kunsztownemu wykonaniu i zachwycającemu ręcznemu zdobieniu, przypominają one raczej dzieła sztuki. Porcelana słusznie kojarzona jest z ponadczasowym pięknem, luksusem, prestiżem i elegancją. Stanowi prawdziwą ozdobę stołu, która towarzyszy domownikom przy najważniejszych uroczystościach i spotkaniach rodzinnych, nadając tym wydarzeniom niepowtarzalnej atmosfery.

MariaPaula jest marką porcelany, która swoim wyglądem i sposobem wytwarzania nawiązuje do polskiej tradycji, wzbogaconej jednak o innowacyjne technologie produkcji. Jej kształt został zaprojektowany przez Marka Tomaszewskiego, we współpracy z Altom Design Studio, a proces produkcji zlecony został polskim fabrykom porcelany. Zastawa stołowa MariaPaula obejmuje serwis obiadowo-kawowy, w skład którego wchodzą najwyższej jakości, porcelanowe elementy o niezwykłych walorach estetycznych i praktycznych.

Porcelana MariaPaula

Wyjątkowa jakość i ręczne wykonanie

Wielowiekowa tradycja

MariaPaula produkowana jest w najlepszych polskich fabrykach porcelany. Polskie porcelanowe wyroby wyróżnia nieoceniona jakość, a także dbałość o każdy szczegół. Produkowane w rodzimych fabrykach porcelanowe dzieła sztuki, od setek lat towarzyszą ludziom podczas codziennych posiłków, odpowiadając przy tym na potrzeby kolejnych pokoleń. Łączą w sobie funkcjonalność i nowoczesność wraz z głębokim przywiązaniem do tradycji.

Doskonały projekt

Niebywała precyzja wykonania i jakość użytych składników do produkcji, stanowią gwarancję doskonałego wyglądu zastawy. Twórcy porcelany MariaPaula z niezwykłą dbałością podchodzą do procesów zachodzących na każdym etapie produkcji - począwszy od pierwszych szkiców, aż po ostateczne wypalenie. Doskonałość porcelany MariaPaula opiera się na detalach przejawiających się w przemyślanych kształtach i zdobieniach.

Ręczne wykonanie

Porcelana MariaPaula to niezwykłe rękodzieło. Klasyczny fason połączono z kilkoma wersjami ostatecznego wykończenia. Różnorodność zdobień sprawia, że porcelana MariaPaula łączy w sobie klasykę i nowoczesność. Zastawa dostosowana jest do wymagań obecnych czasów i podąża za zmieniającymi się trendami. Każda z dekoracji: zarówno smukłe linie, geometryczne wzory czy motywy roślinne, nadają kolekcji niezwykłej świeżości i niebanalnego wyglądu.

Porcelana MariaPaula Biała

MariaPaula Biała to klasyczny, czysty kolor materiału, który nadaje kolekcji ponadczasowej wartości. Starannie dobrane, wysokiej klasy surowce, precyzyjnie odmierzane i mieszane w młynach, pozwalają uzyskać głęboki odcień bieli, która jest doskonałym tłem dla pełnych barw dekoracji.

Porcelana MariaPaula Ecru

MariaPaula Ecru charakteryzuje się ciepłym odcieniem porcelany, który nadaje wyrobom niepowtarzalnego, kremowego koloru. Płynność linii oraz barwa porcelany przenosi nas w idealny świat harmonii, piękna i sił natury, które od wieków stanowiły źródło natchnienia dla artystów.

Porcelana MariaPaula Nova Ecru

Porcelana MariaPaula Nova Ecru to najnowsza propozycja projektantów marki. Fason zachowujący elementy charakterystyczne dla marki oraz jej piękno i elegancję, jest dedykowany klientom, poszukującym porcelanowej zastawy stołowej o bardziej nowoczesnej formie.

Porcelana MariaPaula Natura

Natura od zawsze inspirowała projektantów. Zarówno kolorystyka jak i precyzyjnie stworzone faktury, chętnie wykorzystywane były jako myśl przewodnia przy projektowaniu produktów użytkowych. Twórcy fasonu porcelany MariaPaula, o wymownej nazwie Natura, po raz kolejny zaskakują nas pomysłowością w tworzeniu naczyń, które uwypuklają naturalne piękno porcelany.

Zobacz kolekcje porcelany MariaPaula Natura

Porcelana MariaPaula Moderna

Style we wzornictwie można podzielić na te odwołujące się do klasyki i tradycji oraz na style awangardowe, modernistyczne. Modernizm na przestrzeni lat zmienia się, bowiem nowoczesność w każdej epoce znaczy coś innego – zrywa z innymi założeniami, odwołuje się do innych zjawisk. Style modernistyczne z różnych epok łączy jedno – kiedy się do nich wraca, nadal wydają się być nowoczesne, modern. Na gruncie wielowiekowej tradycji polskiej porcelany, coraz bardziej widocznych sukcesów polskich projektantów na arenie międzynarodowej i mody na styl mid-century (lata 50., 60., XX w.), który jednocześnie był bardzo ważnym okresem w polskim designie, powstała kolekcja porcelany MariaPaula Moderna.

Zobacz kolekcje porcelany MariaPaula Moderna

Porcelana MariaPaula Geometria

Kolekcja MariaPaula Geometria, która zrywa z klasyczną gładkością porcelanowej powierzchni, powstała dla miłośników nowoczesnego i niecodziennego designu. Regularne załamania zwane reliefami, nadają jej niezwykłego szyku, a zarazem interesującego wyglądu. Śnieżnobiała porcelana, o pełnym temperamentu wzorze bez wątpienia podąża za duchem dzisiejszych czasów.

Zobacz kolekcje porcelany MariaPaula Geometria