Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1-24 z 45

Strona:
  1. 1
  2. 2

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1-24 z 45

Strona:
  1. 1
  2. 2

Akcesoria do pieczenia w Twojej kuchni

dekorator-do-ciast-i-tortow-strzykawka-altom-design-6-koncowekPrzygotowywanie posiłków to jedna sprawa, natomiast jest jeszcze jedna czynność, na którą poświęcamy czas spędzony w kuchni. Jest to pieczenie. Ciastka, placki, drożdżówki, babeczki… Wszystko to wymaga zupełnie innego podejścia niż tradycyjne gotowanie. Szybko okazuje się, iż przyrządzanie domowych wypieków opiera się na zupełnie innym podejściu. Chociażby dlatego warto sięgać po odpowiednie akcesoria do pieczenia. Dzięki nim mamy większą kontrolę nad całym procesem. A kontrola w kuchni jest rzeczą najważniejszą.

O ile podczas smażenia czy gotowania jesteśmy w stanie uratować danie, kiedy coś pójdzie nie po naszej myśli, o tyle w przypadku pieczenia jeden błąd może zrujnować cały dotychczasowy wysiłek. Warto więc stawiać na niezawodne metody, dzięki którym ciasta wychodzą smaczne i chrupiące.

Kiedy mamy ochotę na małe eksperymenty podczas gotowania i modyfikowanie przepisów, to z dużą dowolnością dodajemy przyprawy lub wprowadzamy pewne zmiany w recepturze, aby dostosować danie do swoich potrzeb. W przypadku gotowanie modyfikacje nie są wskazane. Jeśli czytamy, że potrzebne są dwa jajka, to jedno mniej czy więcej przeważy o powodzeniu całego pieczenia. Nic zatem dziwnego, że wykorzystywane przez nas przybory do pieczenia muszą gwarantować m.in. precyzję w odmierzaniu składników.

Po jakie gadżety do pieczenia warto sięgać?

siekacz-rozdrabniacz-do-ciasta-i-masla-altom-designPod słowem „gadżety” zwykle kryją się przedmioty ułatwiające wykonywanie codziennych czynności. Niekiedy kojarzą się one z nowoczesnymi technologiami, a czasami opierają się na pomysłowości. Jeśli natomiast chodzi o gadżety do pieczenia, to sięgamy po nie przede wszystkim, aby ułatwić sobie proces przygotowywania wypieków. Niezależnie od tego, jakie przybory są przez użytkowane w naszej kuchni na co dzień, z pewnością znajdziemy kilka rozwiązań, dzięki którym prace nad wyrobami cukierniczymi okażą się łatwiejsze.

Coś, czego absolutnie nie może zabraknąć w kuchni podczas przygotowywania słodkości, to miarki kuchenne. Chociaż takie akcesoria do pieczenia często polecane są przez specjalistów, to w praktyce mało kto decyduje się na ich zakup. I nie chodzi tutaj wcale o kwestie ceny, ponieważ nie są one drogie. Początkujący kucharze i zwolennicy domowych wypieków po prostu nie są przekonani, że takie akcesorium jest im potrzebne. Często wychodzimy z założenia, że odmierzać można za pomocą chociażby szklanek lub miarek w pojemnikach. I oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie takim metodom, lecz nie są one równie wygodne.

Miarki przypominają pęczek kluczy. Każda z nich ma inną pojemność – od 2,5 mililitra do 236 mililitrów. Dzięki posiadaniu podobnego rozwiązania wsypanie określonej liczby mąki nie jest żadnym problemem. A warto zaznaczyć, że przy okazji niektórych wypieków liczy się dokładna gramatura.

trzepaczka-do-jajek-rozga-kuchenna-ze-stali-nierdzewnej-altom-design-32-cmJeśli będziemy dodawać składniki na oko lub opierać się na nierzetelnych i nieprecyzyjnych sposobach odmierzania masy, możemy się obejść smakiem. Warto więc wyposażyć się w takie przybory do pieczenia i zapewnić sobie wygodę w procesie pieczenia.

Miarki to jednak nie wszystko, co warto mieć na wyposażeniu podczas kuchennych prac nad wypiekami. Z pewnością, podczas czytania profesjonalnych receptur cukierniczych, nieraz spotkaliśmy się z sugestią, aby przesiać mąkę przed dodaniem jej do masy na ciasto. Z czego to wynika? Przepuszczanie ziarenek mąki przez sitko napowietrza ją, dzięki czemu wypiek zwiększy swoją puszystość – a co za tym idzie, doznania towarzyszące jedzeniu będą znacznie przyjemniejsze. Niekiedy zgodność z przepisem daje niesatysfakcjonujący rezultat. Problemem w takich sytuacjach nie jest zastosowanie nieodpowiedniej gramatury, a właśnie pominięcie nieistotnego, zdawałoby się, elementu – jak właśnie przesianie mąki.

Specjalny przesiewacz to świetny przykład na pokazanie tego, jak mogą wyglądać gadżety do pieczenia. Zwykłe sitko wymaga od nas miarowego poruszania nim okrężnymi ruchami, aby zawartość przesiewała się przez oczka. Natomiast taki przesiewacz działa poprzez wciśnięcie specjalnego przycisku znajdującego się na uchwycie. Po wciśnięciu przesiana mąka wylatuje dnem, akurat do masy na ciasto. To poręczny, łatwy w obsłudze i czyszczeniu produkt, którego nie może zabraknąć w wyposażeniu entuzjastów domowych ciast i drożdżówek.

Szpryca cukiernicza w formie tańszego rękawa czy nieco droższej strzykawki z kolei przyda się domowym cukiernikom stawiającym na ozdabianie ciast. Konieczność dozowania kremów oraz polewa nie jest prosta. Użycie zwykłej łyżeczki nie ma nic wspólnego z precyzją, właśnie dlatego takie przybory do pieczenia stają się nieodzownym elementem posiadanym w kuchni dla każdego, kto chciałby popracować nad estetyką swoich wypieków.

Domowy tort urodzinowy na pewno zrobi większe wrażenie, jeśli zadbamy o odpowiednią dekorację. Warto zatem zastanowić się, czy zdecydujemy się na rękaw, który do obsługi wymaga nieco wprawy, czy jednak zdecydujemy się na szprycę w formie strzykawki i zapewnimy sobie dodatkową wygodę podczas dozowania kremu. Dobrze jest natomiast pamiętać, że w obu przypadkach odrobina wprawy będzie wskazana. Dekoracji cukierniczych – tak, jak i samego pieczenia, uczymy się poprzez doświadczenie.

Przybory do pieczenia w sklepie Pięknowdomu.pl

trzepaczka-do-jajek-rozga-kuchenna-silikonowa-altom-design-voyager-turkusowa-25-cmWspomniane wyżej akcesoria do pieczenia to zaledwie krótka prezentacja wybranych produktów z oferty sklepu Pięknowdomu.pl. Każdy zwolennik domowych wypieków znajdzie w ramach asortymentu rozwiązania dostosowane do niełatwych prac kuchennych towarzyszących pieczeniu.

Oczywiście uwzględnione są także różne warianty jednego gadżetu – ma to znaczenie chociażby pod kątem cenowym. Nie każdy entuzjasta domowych wypieków może pozwolić sobie na najdroższe rozwiązania. Właśnie dlatego w ofercie można znaleźć zarówno przesiewacze, jak i tradycyjne sitka wykonane z solidnego tworzywa.

Jeśli zatem szukamy opcji do pomocy w kuchennych obowiązkach lub po prostu chcemy zająć się pieczeniem na poważnie i szukamy odpowiednich produktów do tego, sklep Pięknowdomu.pl udostępnia do nabycia wszystkie niezbędne rozwiązania.

Wystarczy tylko zapoznać się z ofertą oraz wybrać te produkty, których wiemy, że będziemy potrzebować w trakcie przygotowania wyrobów cukierniczych. Zachęcamy do zapoznania się z asortymentem.