Sprawdź również: Patery na tort Salaterki szklane Serwetki papierowe Talerzyki do ciasta Koszyki i pojemniki Salaterki porcelanowe           Szklane talerzyki Pucharki Miski z bambusem Półmiski

 

Bobmboniera szklana - idealne naczynie na słodkości!

Bomboniera szklana niejedno na imię! Z powodzeniem może być wypełniona cukierkami, mini bezami, czy orzechami. Nie muszą to być jednak produkty spożywcze! Bombonierę możemy np. postawić w sypialni czy łazience i przechowywać w niej produkty kosmetyczne. Może także stać się miejscem dekoracji salonu czy sypialni.

 

Bomboniera szklana - czego dowiesz się z tego wpisu?

●  Dlaczego szklane bomboniery są tak popularne?

●  10 różnych zastosowań bomboniery szklanej

● DIY - czyli pomysły na prezent z wykorzystaniem bomboniery lub szklanych słoików

● Dlaczego warto mieć bomboniery w swojej restauracji/Sali weselnej?

● Nowa wersja piosenki wg pieknowdomu.pl Golec uOrkiestra - Słodycze

 

 

Bomboniera szklana na nóżce to jedna z najpopularniejszych elementów dekoracyjnych ostatnich lat. Zazwyczaj kojarzy nam się z cukierkami, pralinami i mini bezami. To słuszne skojarzenie, gdyż w cukierniach, restauracjach i na naszych stołach służy do przechowywania słodkich wyrobów cukierniczych. Także w hotelach podczas różnych uroczystości czy na weselnym Candy Barze bomboniery częstują gości słodkościami w elegancki sposób.  Coraz częściej jednak bomboniera szklana na nóżce jest wykorzystywana do przechowywania lub prezentowania innych rzeczy, tworząc piękną i oryginalną dekorację salonu, sypialni czy kuchni. Neutralne, bezbarwne szkło idealnie wpasuje się we wnętrza utrzymane w rozmaitych stylach. Uniwersalne szklane pojemniki dobrze wyglądać będą zarówno w kuchni nowoczesnej, jak i tradycyjnie zaaranżowanej. Dodatkowo są niezwykle łatwe w utrzymaniu czystości.

 

 

 

 

 

10 pomysłów na nietypowe wykorzystanie bomboniery:

  1. Las w słoiku.
  2. Dekoracja z morskiego piasku i muszelek.
  3. Pojemnik na własnoręcznie wykonany prezent na Walentynki.
  4. Naczynie na płatki kosmetyczne lub patyczki.
  5. Pojemnik na przechowywanie biżuterii.
  6. Skarbonka.
  7. Osłonka na świeczkę.
  8. Naczynie do zbierania korków od wina.
  9. Wazon na suszki.
  10. Słoik pozytywnych myśli na każdy dzień.

 

Bomboniera szklana na nóżce spodoba się każdej wróżce

Bomboniera szklana może być zarówno ozdobnym pojemnikiem na stworzenie dekoracji np. świątecznej, do przechowywania jedzenia oraz naczyniem, które będzie stanowiło bazę do stworzenia prezentu DIY. Do takich szklanych pojemników możemy włożyć praktycznie wszystko: od personalizowanych karteczek, przez świece, słodycze, a nawet rośliny. Bomboniery oferowane w sklepie pieknowdomu.pl są zamknięte ozdobnym wieczkiem, a niektóre z nich wzniesione na ozdobnej nóżce.

Z pomocą bomboniery możesz stworzyć niezwykły, własnoręcznie wykonany prezent. Pierwszym pomysłem jest stworzenie słoika złotych myśli. Na ozdobnych, małych karteczkach możemy umieścić cytaty, sentencje czy rady na każdy dzień. Możemy zrobić prezent na miesiąc, lub cały rok! Obdarowana osoba będzie rozpoczynać dzień z dobrą myślą na cały dzień. Z pewnością każdy doceni tak wyjątkowy, personalizowany, własnoręcznie wykonany prezent.

 

Kolejnym pomysłem, który może być jednocześnie dekoracją lub prezentem dla bliskiej osoby jest las w słoiku. Bomboniera sprawdzi się do tego typu dekoracji, gdyż ma grube szkło, jest zamykana, przez co zawartość się nie rozsypie. Możesz go wykonać z użyciem specjalnie przygotowanej mieszanki ziemi, która będzie eliminować rozwój pleśni i grzybów w podłożu. Wybierz rośliny oraz mech, które poradzą sobie w warunkach o podwyższonej wilgotności. Piękne zamknięte ekosystemy to prezent, który spodoba się zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie.

 

Ostatnim pomysłem jest wykorzystanie bomboniery jako osłonki na świece. Możesz do środka włożyć wstążki, koraliki, tiul i stworzyć niebanalną kompozycję z jedną, dużą świecą. Drugą opcją jest wykorzystanie kilku małych świeczek i wody. Unoszące się na jej powierzchni podgrzewacze stworzą oryginalną i przyciągającą uwagę dekorację. Do wody możesz włożyć kolorowy piasek, kolarki, czy dodać barwnik lub brokat. Całość można przewiązać ozdobną wstążką i dodać liścik z życzeniami.

Typowe zastosowanie bomboniery, czyli jako słoik na cukierki również wygląda elegancko i efektownie i może być wspaniałym prezentem. Potrzebne będą cukierki w błyszczących papierkach, ozdobna naklejka na front słoja i długa wstążka. Zachwyć ukochaną osobę słodkich prezentem.

 

Bomboniera szklana na słodycze - lubią ją wszyscy imprezowicze!

Możliwości wykorzystania bombonier jest bardzo dużo i tylko od dekoratora zależy, w jakim celu będzie chciał zastosować je w swojej restauracji. Tak pięknie zaprezentowany asortyment pokaże, iż Twoja restauracja jest miejscem, w którym dba się o wszystkie detale.

Bomboniera to nie tylko ekspozytor, ale również ochrona przed wyschnięciem niektórych produktów żywnościowych. Dzięki temu produkty utrzymują świeżość i przedstawione są w bardzo elegancki oraz subtelny sposób. Goście będą mogli cieszyć się wysoką jakością oferowanych słodkości przez całą noc!

 

Wena nas trochę natchnęła, więc Pięknowdomu z Golec uOrkiestrą zaśpiewa!

 

Udzielił mi kiedyś sklep pieknowdomu

Porady bym nie mówił nikomu

Bym jadł słodycze ładnie podane, zaserwowane.

Chcę zjeść słodki cukierek

Więc szukam szklanych bombonierek

Pieknowdomu daje mi szczerze, talerze.

Gdy widzę słodycze to kwiczę

A oczy mi świecą jak znicze

Lecz dobrze o tym wiesz

Że z bombonierek zjem jak zwierz

Co tylko, co tylko tylko chcesz