Szklanki z podwójną ścianką
Szklanki z podwójną ścianką

Stolnice i wałki

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

22 produkt(ów)

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

22 produkt(ów)

Polska kuchnia słynie ze słodkich, pachnących ciast, ciasteczek i tortów. Stolnica to obowiązkowe wyposażenie kuchni u gospodyni, która chętnie piecze ciasta na domowe i rodzinne uroczystości.

Bez stolnicy ciężko wyobrazić sobie sprawne przygotowywanie ciasta na wypieki lub np. na najsłynniejsze polskie danie - pierogi. Tradycyjne stolnice do ciasta wykonywane były i nadal są z drewna. Są trwałe i solidne, ale niezbyt wygodne w codziennym przechowywaniu. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się płaskie i łatwe w utrzymaniu stolnice silikonowe.

Stolnice silikonowe do ciasta bardzo ułatwiają pracę przy wypiekach - ich specjalna powłoka zapobiega przywieraniu ugniatanego ciasta, a odpowiednia powierzchnia pod spodem sprawia, że stolnica nie przesuwa się w trakcie prac.

Ten sam trend zauważamy także na przykładzie wałków do ciasta. Te tradycyjne, drewniane wałki coraz częściej zastępujemy wałkami z obrotową rączką, a także silikonowymi, które podobnie jak stolnice, skutecznie zapobiegają przywieraniu wałkowanego ciasta.