Bulionówki

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

13 produkt(ów)

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

13 produkt(ów)

Porcelanowe bulionówki, czyli miseczki do zupy, to niezbędna w każdym domu część zastawy stołowej. Polska kuchnia słynie z pysznych zup, a podane w bulionówce z porcelany barszcz, rosół czy popularne zupy-krem będą pięknie wyglądały i jeszcze lepiej smakowały.

Bulionówki stawiamy na stół szczególnie przy ważnych domowych okazjach. Wg "stołowego savoir-vivre'u" w bulionówkach powinniśmy podawać w szczególności zupy-kremy oraz jednolite zupy w rodzaju rosołu czy barszczu. Bulionówkę stawiamy na małym talerzyku, zapobiegającym zabrudzeniu obrusu.

W polskiej kuchni bulionówki używane są również do podawania popularnych flaków - wtedy nazywamy je flaczarkami. Bulionówki (czy też flaczarki) to niewielkie porcelanowe miseczki do zupy, posiadające najczęściej dwa uchwyty po obu stronach, umożliwiające sprawne ich chwytanie i pochylanie.

W naszej ofercie znajdziesz bulionówki, wykonane z porcelany pochodzącej od najlepszych polskich marek. Możesz je kupić pojedynczo lub razem z innymi porcelanowymi elementami z tej samej kolekcji skompletować swój własny zestaw porcelany stołowej.