Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1-24 z 34

Strona:
  1. 1
  2. 2

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1-24 z 34

Strona:
  1. 1
  2. 2

Cukiernica i mlecznik, czyli sprawdzony duet na kawowym stole

mlecznik dzbanek do mlekaPo obiedzie przychodzi czas na deser, czyli wyczekiwaną chwilę przyjemności. Niezbędnymi elementami na stole stają się wtedy filiżanki i talerze deserowe – w końcu to główne naczynia, w których znajdą się napoje i ciasta. Oprócz nich na kawowej ławie stoją jeszcze akcesoria, które pełnią ważną rolę i są znakiem dobrego gustu i elegancji ze strony gospodarza – cukiernica i mlecznik. To naczynia przeznaczone do przechowywania cukru oraz mleka. Każdy, kto używa tych dodatków do kawy lub herbaty, na pewno zwraca dużą uwagę na pojemniki, w których się znajdują. Warto więc zadbać o to, aby prezentowały się one stylowo.

Mlecznik i cukiernica – razem czy osobno?

Czy cukierniczka i mlecznik muszą być kupowane razem? Nie! W Piękno w Domu dostępne są zarówno gotowe komplety, jak i pojedyncze produkty. Daje to możliwość skomponowania własnego zestawu – cechującego się tym samym stylem, bo naczynia będą pochodzić z tej samej kolekcji, lub będące całkowicie odmienne, bo stworzone przez różnych producentów. Wystrój mieszkania i wybór zastawy stołowej nie musi być nudny – warto bawić się tymi elementami. Mlecznik i cukiernica sprzedawane są osobno z myślą o osobach, które nie potrzebują obu tych rzeczy jednocześnie – czasem konieczne jest kupienie nowego mlecznika, ponieważ poprzedni się zbił, albo kupienie tylko cukiernicy, bo nikt ze znajomych nie pija kawy z mlekiem.

Cukiernica porcelanowa – niezbędna w trakcie deseru

cukiernica porcelana mariapaulaCukiernica jest naczyniem z przykrywką. Można jeszcze spotkać się z cukiernicami wyposażonymi w dodatkowe uchwyty po bokach – takie też znajdują się w naszym asortymencie, ale cukiernica nowoczesna jest ich raczej pozbawiona. Przechowywanie cukru w porcelanowym naczyniu jest nie tylko estetyczne, ale także ogranicza dostawanie się do niego wilgoci, niechcianych pyłków lub owadów. W cukiernicy może znaleźć się klasyczny, sypki cukier, jak i ten w kostkach. Niektóre modele posiadają specjalny otwór na umieszczenie w nim łyżeczki. Przy stole należy pamiętać o zasadach savoir-vivre’u i nie używać łyżeczki z cukiernicy do mieszania kawy lub herbaty.

W domu mogą znajdować się dwie cukierniczki – jedna na cukier biały, a druga na cukier brązowy. To naczynie, które przyda się nie tylko w sytuacji odwiedzin gości, ale również każdego dnia. W domach, w których często korzysta się z cukru, cukiernica biała stoi przez cały czas na kawowym lub kuchennym stole. U osób, które wykorzystują to naczynie głównie dla gości, cukiernica chowana jest gdzieś w szafce lub kredensie.

Czy warto kupować mlecznik?

cukiernica porcelana altom design regularCappuccino, flat white, latte – to nazwy najpopularniejszych kaw z mlekiem. W domowym zaciszu najczęściej pije się po prostu zwykłą kawę z mlekiem, a czasem według upodobań – mleko z kawą. Kto na świecie odpowiada za zwyczaj łączenia tych dwóch napojów? Istnieją dwie teorie (obie wskazujące na XVII wiek) na to, kto jako pierwszy wpadł na ten pomysł. Jedna z nich przywołuje holenderskiego pisarza i podróżnika – Johana Nieuhofa. Druga wskazuje Polaka – Jerzego Kulczyckiego, który walczył wraz z Janem III Sobieskim. Bez względu na to, który był pierwszy – mleko było po prostu świetnym sposobem na osłodzenie gorzkiej kawy i tak już pozostało do dziś.

Cukiernica porcelanowa obecna jest chyba w każdym domu, w przypadku mlecznika sprawa nie jest tak oczywista. W wielu domach podczas rodzinnych czy towarzyskich spotkań mleko lub śmietanka podawane są w butelce lub kartoniku, a czasem w formie małych plastikowych kubeczków. Kolorowy karton mleka na  uroczyście udekorowanym stole nie wygląda jednak zbyt dobrze, dlatego mlecznik jest tak cenny. Jest to dzbanek niewielkich rozmiarów, w którym mieści się odpowiednia ilość mleka na kilka filiżanek kawy. Warto mieć go w swojej zastawie, aby móc przelać mleko z kartonu do estetycznie prezentującego się naczynia, które na stole będzie znakomicie komponować się z pozostałymi elementami. Taki mlecznik będzie także dużą wygodą dla gości, ponieważ nie będą musieli obawiać się o przypadkowe rozlanie mleka – co podczas lania z kartonu jest bardzo częste.

Jak wybrać dobry mlecznik i cukiernicę?

cukiernica i mlecznik porcelana kremowaDobry mlecznik i cukiernica powinny być przede wszystkim wykonane z materiałów charakteryzujących się trwałością i wysoką jakością. Porcelana jest zatem świetnym wyborem. Porcelanowa zastawa stołowa od kilkuset lat gości na domowych stołach. Wybierając mlecznik, warto zwracać uwagę na wielkość jego uchwytu oraz wyprofilowanie dzióbka, z którego będzie wydobywać się płyn. To ważne cechy wpływające na wygodę użytkowania. Ucho mlecznika powinno być odpowiednio duże, aby bez trudności utrzymać ten mały dzbanek. Każde z tych naczyń może też się nieco różnić pojemnością. Dobrze więc przemyśleć, jakiej wielkości powinny być cukierniczka i mlecznik.

Oprócz funkcjonalności tych naczyń, powinno się także uwzględnić ich wygląd. Przykładowo: pozłacana cukiernica z dwoma uchwytami niezbyt dobrze będzie wyglądać w surowym wnętrzu, zdecydowanie lepiej takiego wystroju sprawdzi się cukiernica nowoczesna.

Cukierniczka i mlecznik – stylowy dodatek na Twoim stole

W Piękno w Domu mamy do zaprezentowania cukiernice i mleczniki pochodzące od znanych producentów porcelany: Altom Design, MariaPaula, Karolina oraz Ćmielów i Chodzież. Cukiernica biała lub ecru, gładka lub zdobiona – w naszym sklepie jest w czym wybierać i na pewno każdy znajdzie tu coś idealnego do swoich potrzeb.

Uniwersalnym wyborem będą gładkie i jednokolorowe naczynia. Dostępne są warianty o klasycznych, prostych kształtach, ale także takie, które posiadają ozdobnie wyprofilowane ucha. Jeśli chodzi o zdobienia, to zdecydowanie najczęstszym wzorem jest delikatna złota linia, czasem pojawia się także żłobienie na ścianie porcelany.

Cukiernica i mlecznik tworzą świetny duet, który każdy powinien mieć w swoim domu. To niewielkie elementy, a mają znaczący wpływ na gustowny wygląd stroju. Z nimi można zorganizować prawdziwe eleganckie przyjęcie. Goście na pewno docenią przemyślaną i dopasowaną do siebie zastawę. Wspomniane produkty dostępne są także w gotowych zestawach deserowych.