Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

Porcelana Ćmielów Rococo – niepowtarzalne piękno w Twojej kuchni

czajnik-porcelana-cmielow-rococoPodczas wybierania elementów kuchennego wyposażenia zwykle stawiamy na funkcjonalność oraz estetykę. Czy jednak możliwe jest znalezienie rozwiązań, które w obu przypadkach cechują się niepowtarzalnością? Przecież często należy zrezygnować z designerskiego wyglądu na rzecz wygody – lub na odwrót. Na szczęście istnieją na rynku producenci szczególnie dbający o swoich nabywców. Dokładnie tak jest w przypadku takiej opcji, jak porcelana Ćmielów Rococo. Warto stawiać na podobne rozwiązania, które wprowadzają w kuchenną przestrzeń nie tylko powiew świeżości, ale również – niepowtarzalny klimat.

Pamiętajmy, że kuchenne wnętrze ma zawsze indywidualny charakter. Chociażby przez wzgląd na konieczność aranżacji przestrzeni w zgodzie z naszymi indywidualnymi preferencjami. Każdy, kto spędza czas na przygotowywaniu posiłków, ma swoje przyzwyczajenia ułatwiające gotowanie. Dotyczy to również elementów wyposażenia oraz ich usytuowania.

Kiedy chcemy podać gościom czy pozostałym domownikom jedzenie, to chcemy bez trudu sięgnąć po talerze i filiżanki. Kuchnia jest po prostu pomieszczeniem, które musi być dostosowane do naszej wygody. Nie znaczy to jednak, że z estetyki należy zrezygnować, propozycja Rococo Ćmielów z pewnością pokaże nam, iż z dużą swobodą można łączyć oba te względy.

Ćmielów Rococo – porcelana z pomysłem

mlecznik-porcelana-cmielow-rococo-3604-200-mlEntuzjaści estetyki oraz historii sztuki z pewnością kojarzą termin „rococo” z późnym barokiem. I faktycznie – nurt święcił prawdziwe triumfy w schyłkowym okresie tej epoki. Znany jest ze swojej delikatności i subtelności we wzornictwie, przy jednoczesnym zachowaniu śmiałości formy. Wystarczy spojrzeć na kolekcję Ćmielów Rococo, aby momentalnie dostrzec punkty wspólne pomiędzy założeniami nurtu a designem naczyń wykonanych z „białego złota”. Warto podkreślić, że inspiracje stojące za projektem tej kolekcji nie opierają się wyłącznie na wyglądzie zastawy stołowej używanej w erze baroku. W zdobnictwie zestawu można dostrzec nawiązania do architektury czy ornamentyki, co z pewnością zachwyci miłośników oryginalności. Posiadając w domu zestaw porcelany Ćmielów Rococo, bez dwóch zdań zachwycimy niejednego gościa.

Z czego wynika takie przywiązanie do detalu? Przede wszystkim z tego, że fabryka porcelany Ćmielów to miejsce z tradycjami. „Białe złoto” tworzone jest w tym miejscu od początku XIX wieku. Co ciekawe, przyjmuje się, że nurt rokoko w sztuce utrzymywał się mniej więcej do 1780 roku. 24 lata później powstaje manufaktura Ćmielów, która zaczyna pracę nad pierwszymi zestawami porcelany.

Sam pomysł na powstanie kolekcji w barokowym stylu sięga już końca XIX wieku. Współcześnie bezpośrednio kojarzona jest ona z tą manufakturą – ponadczasowy styl, bogactwo zdobień przy jednoczesnym zachowaniu subtelności i delikatności porcelany to cechy, które są synonimem wysokiej jakości. Kolekcja Ćmielów Rococo dostępna jest w wariancie białym lub z platynowym i złotym paskiem nadającym interesujący akcent naczyniom.

Nie da się również przejść obojętnie obok informacji na temat popularności i estymy, jaką porcelana ta cieszy się na całym świecie. Wyroby fabryk w Ćmielowie i Chodzieży to znane we wszystkich zakątkach świata porcelanowe naczynia kojarzone nie tylko z niepowtarzalnym wzornictwem. Również wysoka jakość oraz przywiązanie do detalu powoduje, że entuzjaści kuchennego piękna wybierają tego rodzaju rozwiązania. Wieloletnie doświadczenie, miłość do tworzywa oraz chęć proponowania nabywcom małych dzieł sztuki to fundamenty stojące za sukcesem takich kolekcji, jak Rococo Ćmielów. Warto zatem zdecydować się na naczynia pochodzące właśnie z tego zestawu.

Porcelana Ćmielów Rococo – co wchodzi w skład kolekcji?

salaterka-kwadratowa-porcelana-cmielow-rococo-3604-14-cm-Na jakie naczynia możemy się zdecydować, wybierając propozycje z kolekcji Ćmielów Rococo? W sklepie Pięknowdomu.pl znajdziemy przepiękny kubek do kawy, z którym każdy poranek ma niepowtarzalny klimat i wprowadza nas w odpowiedni nastrój. Łatwo sobie wyobrazić, że ulubiony napój popijany z tak szlachetnego naczynia pozytywnie nastawi nas na resztę dnia.

Zwolennicy herbaty natomiast zainteresują się dzbankiem do tego naparu. Stawiając go na stół, możemy być pewni, że przykuje on uwagę nie tylko gości, którzy widzą go pierwszy raz, ale i ponownie zrobi wrażenia osobach, które już nalewały sobie z niego herbaty. Do estetyki porcelany z kolekcji Chodzież Rococo nie da się przyzwyczaić – za każdym razem zachwyca tak samo. W sklepie dostępne są również takie rozwiązania jak półmiski, salaterki czy talerzyki. Zachęcamy do zapoznania się z całą kolekcją i oczywiście do jej skompletowania.