Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1-24 z 52

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1-24 z 52

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3

 

 

Porcelana Karolina

 

Polska porcelana to kilka wieków tradycji w tworzeniu piękna i nastroju na domowym stole. Polacy doceniają porcelanę za jej szlachetność, kunszt ręcznej pracy oraz wysokiej klasy materiały. Nasze polskie wyroby porcelanowe nie ustępują jakością zagranicznym producentom, dlatego chętnie wspieramy nasze rodzime wytwórnie: Lubiana, Karolina, Krzysztof czy Ćmielów.

 

Porcelana z fabryki Karolina to klasyczna zastawa stołowa, za którą stoi już ponad 160 lat doświadczenia i tradycji. Zestawy, talerze i pozostałe naczynia porcelanowe Karolina należą do najpopularniejszych na naszym rynku. Porcelana Karolina od wielu lat jest jedną z tych najbardziej cenionych za jakość wykonania oraz różnorodność oferty produktowej. Wieloletnie doświadczenie, piękne wzornictwo i ceniona jakość to wyróżniki porcelanowych naczyń z fabryki Karolina.

 

Porcelana Karolina - czego dowiesz się z tego wpisu?

 

 

Historia firmy Karolina

Historia fabryki Karolina sięga 1860 roku, gdy pod nazwą Porzellanfabrik Koenigszelt została założona przez niemieckiego przedsiębiorcę Traugotta Silbera, do którego później dołączyli August Rappsilber i Carl Hackmann. Firma od samego początku zajmowała się produkcją wysokiej klasy porcelany ręcznie dekorowanej. Już w 1873 roku została doceniona przez wysokiej klasy znawców na Światowej Wystawie w Wiedniu. Po II wojnie światowej fabryka została znacjonalizowana, a w 1954 roku jej oficjalną nazwą stała się Karolina. Od 1993 roku jedynymi udziałowcami są obecni i byli pracownicy firmy.

 

Zakłady porcelany Stołowej Karolina z Jaworzyny Śląskiej zaopatruje klientów detalicznych i hurtowych zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym. Porcelana Karolina eksportowana jest do 24 krajów na całym świecie. Zakład produkuje średnio 320 ton porcelany każdego miesiąca. Firma jest prawdziwą wizytówka i Ambasadorem Dolnego Śląska. Oferta asortymentowa to około 60 różnych fasonów: gładkich, reliefowych, z festonem, o kształtach okrągłych, kwadratowych, prostokątnych, owalnych. Wyroby sprzedawane są oddzielnie lub jako pełne zestawy obiadowe i kawowe. Marka udziela 12- miesięcznej gwarancji na wszystkie wyroby porcelanowe.

 

Porcelana Karolina FBC - jedyna taka w Polsce! 

Porcelana stołowa marki Karolina wyróżnia się ciepłą barwą (kość słoniowa) oraz zwiększoną wytrzymałością. Ponadto Zakłady Porcelany Stołowej Karolina jako jedyny producent w Polsce wytwarza porcelanę kremową tzw. FBC – Fine Bone China. Z tego materiału wykonywane są m.in. najpopularniejsze linie: Hiruni, Castel i Claudette.  Jesteśmy sklepem firmowym bezpośredniego dystrybutora porcelany Karolina - znajdziesz u nas zarówno kompletne zestawy porcelany, jak i pełny wybór pojedynczych elementów: m.in.: talerze, filiżanki, kubki, czajniczki czy imbryki, z których samodzielnie skomponujesz własny zestaw domowej porcelany.

 

Polska porcelana Karolina - klasyka na lata

Porcelana Karolina to nie tylko piękna ozdoba stołu czy kredensu, ale przede wszystkim przedmioty codziennego użytku. Z tego względu dla projektantów marki Karolina ważna jest ich funkcjonalność i wygoda użytkowania. Zakup porcelany to także inwestycja, która może pozostać w rodzinie na wiele lat i być przekazywana kolejnym pokoleniom.

 

Zakłady Porcelany Stołowej Karolina, jak wszystkie polskie firmy działają według unijnych przepisów, a więc są zobowiązane do produkcji bezpiecznych wyrobów - porcelana wytwarzana poza UE nie jest produkowana według tych wytycznych. Jesteśmy dumni, iż polska, ceniona marka Karolina jest w naszym portfolio ofertowym.