Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1-24 z 377

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. ...
 7. 16

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1-24 z 377

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. ...
 7. 16

Najwyższej jakości polska porcelana MariaPaula

MariaPaula Nova MarbleWyroby porcelanowe rodzimej produkcji cieszą się dużą popularnością zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Do tego stopnia, że w niektórych polskich domach wciąż kultywuje się zwyczaj przekazywania zabytkowych serwisów kawowych z pokolenia na pokolenie. Nic więc dziwnego, że także i współcześnie nie brakuje nowoczesnych producentów porcelany, tworzących równie piękne egzemplarze filiżanek, talerzy i kubków, które zdobią polskie stoły.

Taką marką bez wątpienia jest MariaPaula. Powstała w Gnieźnie stosunkowo niedawno jak na porcelanową branżę, bo około 8 lat temu. Do życia powołał ją Waldemar Żurowski, którego osobistą pasją jest właśnie porcelana. Nazwa MariaPaula czerpie źródło w imionach najważniejszych kobiet w życiu założyciela, czyli żony i córki. Nic więc dziwnego, że marka kojarzy się z rodzinnymi wartościami i niezwykle przyjemnie spędza się przy niej czas z najbliższymi.

Klasa wykonania wyrobów porcelanowych MariaPaula

Maria Paula Natura Złota LiniaGłównym atutem produktów marki MariaPaula jest wysoka jakość wykonania. Producenci zadbali o to, aby każdy egzemplarz był stworzony z prawdziwej porcelany, a nie tańszych zamienników (np. porcelitu). W ten sposób porcelana MariaPaula zyskuje w oczach znawców tego rodzaju asortymentu oraz jest w stanie posłużyć przez wiele długich lat ze względu na trwałość użytego materiału.

Warto podkreślić, że osoby odpowiedzialne za produkcję serwisów MariaPaula przeprowadzają wielostopniowy proces weryfikacji jakościowej. Dzięki temu udaje się dostarczać do sklepów tylko te egzemplarze, których stan jest nienaganny. Na porcelanie MariaPaula klient nie znajdzie zatem żadnych pęcherzyków, śladów pęknięć czy innych skaz produkcyjnych.

Produkty należące do tej kategorii są wytwarzane w polskich fabrykach porcelany, które cieszą się uznaniem na całym świecie. Mowa w tym miejscu o m.in. Fabryce Porcelany Ćmielów oraz Zakładach Porcelany Stołowej Karolina. Wieloletnie doświadczenie oraz specjalistyczna wiedza pozwala tym przedsiębiorstwom wytwarzać na zlecenie marki MariaPaula produkty, które stanowią ozdobę jadalni i salonu.

Należy dodać, że właściciele marki porcelany MariaPaula dbają o zrównoważoną produkcję swoich wyrobów. Elementy, które nie przeszły pozytywnej weryfikacji jakości, trafiają ponownie do pieca, gdzie raz jeszcze będą stanowić tworzywo, z którego może powstać pełnowartościowa porcelana. Tak skonstruowany obieg produkcyjny zapobiega marnotrawstwu cennego materiału.

Marka ma w swoim portfolio kilka kolekcji, gdzie produktom nadano wybarwienie ecru. Niechlubną kartą w historii wielu fabryk porcelany było wykorzystanie mączki ze zmielonych kości zwierzęcych, dzięki której można było uzyskać pożądany kolor. Od samego początku powstania właściciele marki MariaPaula sprzeciwiali się takiemu procederowi, dlatego każdy produkt o wybarwieniu ecru zawsze powstaje tylko dzięki procesom chemicznym, przez co określa się go mianem wegańskiego.

Poznaj niezwykłe kolekcje porcelany MariaPaula

MariaPaula Nova SolarisTym, co wyróżnia porcelanę MariaPaula na tle konkurentów, jest posiadanie własnych, niepowtarzalnych fasonów. Większość produktów dostępnych na rynku to powielone kształty, które wprawdzie przez lata zdążyły zyskać na popularności, ale opatrzyły się, przez co nie są już tak atrakcyjne, jak kiedyś. Między innymi z tego powodu ambicją właściciela marki MariaPaula było stworzenie oryginalnych projektów.

Wzornictwo marki to zasługa pracy polskich projektantów, którzy dopracowują każdy fason w najdrobniejszym szczególe. Często nawet mały element jest przedmiotem sporu zespołu designerów, który stara się zarówno uwzględnić potrzeby użyteczne, jak i nadać produktom wyjątkowy charakter. Czyni to z powodzeniem, o czym świadczy przede wszystkim uznanie ze strony klientów i rosnąca popularność marki na polskim rynku.

Asortyment porcelany MariaPaula składa się z czterech kluczowych kolekcji. Głównym kryterium różnicującym jest przede wszystkim fason, który nawiązuje do konkretnego stylu. Dzięki tej różnorodności klienci mogą dostosować aranżację nakrycia stołu do ogólnej koncepcji wystroju wnętrza. Każda kolekcja składa się z kilku podstawowych grup produktów, którymi są: serwis obiadowy MariaPaula, osobny zestaw kawowy oraz porcelana o uniwersalnym przeznaczeniu. W obrębie linii asortymentu wydzielono także pojedyncze serie, które przynależą do danej kolekcji, ale mają swój indywidualny charakter.

MariaPaula Nova Solaris 2Flagową kolekcją w ofercie marki porcelany MariaPaula jest Klasyka, która nawiązuje do najlepszych tradycji fabrycznej produkcji wyrobów ceramicznych. Występuje w dwóch odmianach kolorystycznych: białej oraz ecru. Projekt m.in. zestawu kawowego MariaPaula Klasyka wyróżnia oszczędna ornamentyka oraz smukłość formy. To wzornictwo najwyższej próby, które doskonale pasuje do eleganckich wnętrz, gdzie wystrój wyraża poszanowanie dla dekoratorskich tradycji z XIX wieku.

Równie stylowymi propozycjami są inne odmiany kolekcji Klasyka: Złota Linia, Snow, Sissi czy Ecru Queen lub Astoria. Nieco odważniejsze podejście do projektów cechuje kolekcje MariaPaula Nova. To typowo nowoczesny design przeznaczony do postawienia we wnętrzach urządzonych wedle aktualnych trendów. Kolekcja jest bardzo zróżnicowana, dlatego projekty nasycone wyszukaną ornamentyką znaleźć można m.in. w gamie asortymentu specjalnych linii, takich jak MariaPaula Nova Złota Linia, Pure, Marble i Solaris.

Geometryczne formy, typowe dla projektów modernistycznych, stanowią dominantę stylistyczną kolekcji MariaPaula Moderna (Biała lub Gold). Natomiast motywy florystyczne są emblematyczne dla linii MariaPaula Natura, w przypadku której projektanci bawią się fakturą przedmiotów. Filiżanki MariaPaula lub inne elementy serwisu z tej kolekcji podkreślają związek człowieka z przyrodą, dlatego Natura idealnie pasuje do zabrania na letnie spotkania w ogrodzie lub na tarasie.

Zarówno serwis obiadowy MariaPaula, jak i komplet kawowy można kupować oddzielnie. Co istotne, producent zadbał o to, aby klienci byli w stanie samodzielnie zestawiać poszczególne elementy kolekcji. Nie trzeba zatem decydować się na zakup np. wszystkich 41 produktów, tylko wybrać najbardziej potrzebne, a w późniejszym czasie uzupełniać stopniowo zestaw eleganckiej, polskiej porcelany.

 

 

Popularne marki:     MariaPaula     Valdinox     Silesia     Altom Design     Gerpol     Fiskars   Aquaphor  

 

Najpopularniejsze kategorie:       Szklanki termiczne     Garnki emaliowane Silesia     Beczki do kiszenia     Wózki na zakupy Gimi      Pucharki do lodów i deserów     Akcesoria łazienkowe     Kosze na śmieci     Szkatułki i tace lustrzane     Doniczki i osłonki na doniczki     Naczynia żaroodporne     Szynkowary     Naczynia kamionkowe     Formy i blachy do pieczenia     Regały i komody     Kosze wiklinowe     Lampiony i latarenki     Kolekcje polskiej porcelany     Lampy stołowe     Kolekcje porcelany Altom Design     Brytfanny do pieczenia i duszenia     Chlebaki     Maszynki i akcesoria do mięsa     Noże kuchenna     Kieliszki i szklanki do napojów     Termosy i bidony