Sosjerki

Sosjerki to naczynia, przeznaczone do serwowania gościom lub domownikom aromatycznych sosów do dań głównych. Podanie sosu w porcelanowej sosjerce ogranicza ryzyko poplamienia obrusu na stole, a jednocześnie ułatwia biesiadnikom dozowanie sosu do dania obiadowego.

Porcelanowe sosjerki mają bardzo charakterystyczny kształt, który można określić jako łódkę. Klasyczna sosjerka ma uchwyt do wygodnego podnoszenia i trzymania naczynia z ciepłą zawartością oraz dzióbek, służący do wygodnego i bezpiecznego dozowania sosu. W niektórych przypadkach stosuje się dodatkowo specjalną łyżkę do sosu, ale najczęściej sos przelewa się bezpośrednio z sosjerki na talerz.

W naszej ofercie znajdziesz piękne i stylowe sosjerki najlepszych polskich porcelanowych marek. Możesz je kupić osobno lub w całym zestawie obiadowym, dzięki czemu Twoja zastawa stołowa będzie stanowiła spójną całość. Możesz też skomponować własny zestaw porcelany, kupując pojedyncze elementy, w tym także sosjerkę.

Gustowne naczynia do podawania sosu, oprócz oczywistej funkcji użytkowej, są także piękną ozdobą stołu. Sos podany w sosjerce z pewnością wzmocni wagę i doniosłą atmosferę ważnych rodzinnych uroczystości.