Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1-24 z 194

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. ...
 7. 9

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1-24 z 194

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. ...
 7. 9

Elegancka zastawa stołowa to gwarancja udanego spotkania w gronie najbliższych. Talerze kupujemy często w zestawach, choć zdarzają się także zakupy pojedynczych sztuk, które możemy następnie wkomponować w całość wedle naszego uznania. Poza funkcjonalną rolą w czasie posiłku, talerze obiadowe powinny być również atrakcyjne pod względem designu. Estetyka ma duży wpływ na odbiór wizualny, co jednocześnie oddziałuje na nasze wrażenia płynące z jedzenia. Z tego względu na pieknowdomu.pl przygotowaliśmy dla naszych klientów atrakcyjną ofertę talerzy porcelanowych na sztuki, jak i zestawów marek Altom Design i MariaPaula, dzięki którym posiłki będą również miłe dla oka.

 

Wybór talerzy porcelanowych – na co zwrócić uwagę?

Taki wybór to nie lada wyzwanie. Często nie wiemy, czy postawić na pojedyncze sztuki, czy kupować cały zestaw, z ilu części powinien się on składać oraz do jakich posiłków będzie on wykorzystywany. Przede wszystkim powinniśmy zdecydować o liczbie talerzy, dopasowanej do liczby domowników. Jeśli mieszkamy sami lub w niewielkim gronie, sprawdzą się pojedyncze sztuki lub mniejsze zastawy obiadowe. Natomiast przy większej rodzinie powinniśmy postawić na zestawy składające się z kilku, a nawet z kilkunastu elementów. W ten sposób będziemy przygotowani na każdą ewentualność, także na uroczystości rodzinne, takie jak urodziny czy imieniny. Co taki zestaw powinien zawierać? Standardowo – talerze głębokie, płytkie oraz deserowe (które możemy wykorzystać także choćby do serwowania kanapek). Oczywiście, istnieje możliwość uzupełnienia takiego zestawu o mniejsze talerzyki (spodki) czy miski, które sprawdzą się zamiast głębokich talerzy. Wszystko wedle uznania i bieżących potrzeb. Wpływ na wybór talerzy ma również ich wygląd. Jaki design mają talerze porcelanowe, czy mają wytłoczony wzór, a także w jakim są kolorze? Zazwyczaj są one białe lub ecru, ale możemy natrafić również na dekoracyjne elementy czy talerze z motywami świątecznymi – idealne do spożywania posiłków w rodzinnym gronie. Dobre talerze to takie, z których wygodnie się je, dlatego kwestia rozmiaru oraz kształtu będzie kolejnym istotnym elementem związanym z naszymi preferencjami i oczekiwaniami. Niezależnie od tego, czy będzie to modny owalny lub kwadratowy design, czy też klasyczny okrągły, powinien on odpowiadać indywidualnym gustom. Ważny jest także materiał, z jakiego talerze są wykonane. Porcelanowe talerze obiadowe są odporniejsze na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu można je dłużej użytkować. Porcelana nie chłonie zapachów, można ją także łatwo wyczyścić – wystarczy płyn do naczyń i gąbka. Ponadto elegancki wygląd przykuje wzrok każdego, a zwłaszcza osób, które zdecydują się na wybór zestawów porcelanowych talerzy na uroczystości rodzinne czy święta.

 

Porcelana na sztuki – co wybrać?

 

Porcelanowe talerze głębokie

 

Na naszej stronie można znaleźć talerze głębokie oraz półmiski, które idealnie nadadzą się do zup, sałatek czy innych potraw wymagających naczyń z większym dnem. Zaletą będzie przede wszystkim wykonanie z wytrzymałego materiału oraz modny design. Czekają na Ciebie modernistyczne formy w eleganckiej bieli lub pozłacane klasyczne pozycje. Na które z nich się skusisz?

 

Talerze płytkie – obiadowe

 

Drugim elementem będą talerze obiadowe na drugie danie. Są one jednak na tyle uniwersalne, że można na nich podawać także inne potrawy. Jeśli nie chcemy inwestować w mniejsze lub deserowe odpowiedniki, zawsze możemy użyć płytkich talerzy do podania kolacji, przekąsek czy kanapek. Na pieknowdomu.pl można znaleźć je w klasycznych wersjach lub z wytłaczanymi wzorami, dzięki czemu z pewnością zachwycą Twoich gości.

 

 

Uzupełnij zestaw o porcelanowy talerz deserowy

 

Nie można zapomnieć o talerzykach deserowych, na których serwujemy ciasta, przekąski czy tapasy. Będą świetnie uzupełniały komplety filiżanek, jak i zastępowały spodki pod nie lub kubki. Talerzyki deserowe znajdziesz w modnym, kwadratowym designie, ze złotymi elementami, tłoczeniami, jak i w klasycznej, okrągłej wersji. Wszystkie pozycje można skompletować z innymi, wystarczy wybrać tę serię, która odpowiada naszym gustom i po kolei dobierać elementy, by stworzyć wymarzony zestaw talerzy porcelanowych na co dzień i od święta. Dzięki szerokiej ofercie możesz dodawać różne elementy (takie jak np. sosjerki), które sprawią, że Twoja zastawa będzie nie tylko wyjątkowa, ale umożliwi także serwowanie posiłków nawet dla kilkunastu osób.