Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

7 produkt(ów)

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

7 produkt(ów)

 

Wazy do zupy - elegancki sposób na podanie obiadu

 

Porcelanowa waza do zupy pozwala na gustowne i wygodne podanie pierwszego dania gościom lub domownikom. Waza pozwala biesiadnikom na samodzielne częstowanie się pyszną, gorącą zupą. Piękne, eleganckie porcelanowe wazy do zupy wciąż są bardzo chętnie używane w naszych domach. Używamy ich i na co dzień, do podawania posiłków domownikom, a także przy specjalnych okazjach i rodzinnych uroczystościach. Wazę z porcelany możesz kupić w ramach zakupu pełnego zestawu obiadowego lub pojedynczo. Przy zakupie samej wazy zazwyczaj dopasowujemy jej fason i dekorację do posiadanej już w domu kolekcji porcelany - na stole waza powinna stanowić spójną, dekoracyjną całość z resztą zastawy stołowej.

 

Wazy do zupy - czego dowiesz się z tego wpisu?

 

  • Waza na zupę - czy aby na pewno? Co można podać w wazie oprócz zupy?
  • ● Jakie wazy są dostępne na rynku i które są najlepsze?
  • Porcelana czy fajans? Jaką wazę kupić, by była trwała na uszczerbienia i mycie w zmywarce?

 

Waza do zupy - czy jest niezbędna?

Waza to sporych rozmiarów naczynie, które wbrew pozorom nie służy tylko do podawania zup. Z powodzeniem można podawać w niej kompot lub poncz. Waza do zupy to element stołowej zastawy, który zazwyczaj jest używany podczas specjalnych uroczystości.

Dzięki porcelanie waza dłużej utrzymuje wysoką temperaturę zawartości. Czasami sprzedawane są waz z miseczkami zwanymi też bulionówkami. W wazach podaje się przede wszystkim zupy podprawione i klarowne. To świetny sposób na serwowanie zupy dużej liczbie gości, dlatego podczas wesel czy przyjęć komunijnych w restauracjach, zupy najczęściej są polewane przez kelnerów lub serwowane w wazach porcelanowych.

Wszystkie wazy dostępne w sklepie pieknowdomu.pl wykonane są z najwyższej jakości porcelany oraz są wyposażone w uchwyty, które ułatwią przenoszenie i ustawianie i pokrywki zapobiegające wychłodzeniu się zupy.

 

Waza na zupę – jakie są rodzaje?

W sklepie pieknowdomu.pl możesz znaleźć wiele modeli rozmaitych waz na zupę. Każda waza wchodzi w skład obiadowej kolekcji porcelany na 12 osób. Możesz kupić wazę w zestawie lub pojedynczo. Naczynie to może mieć różną pojemność, więc bez problemu można je dobrać w zależności od potrzeb danej rodziny. Najczęściej waza na zupę ma pojemność 2,5-3 litra zupy. Oferujemy wazy w tradycyjnym białym lub kremowym kolorze. Niektóre z nich są wzbogacone o zdobienia z prawdziwego złota, np. kolekcja Maria Paula Złota Linia. Linia polskiej porcelany z Gniezna jest ponadczasowa i pasuje do każdej aranżacji stołu. Niektóre fabryki porcelany oferują  wazy na zupę zdobione motywami kwiatowymi, które ozdabiają całą linię kolekcji.  Na popularności zyskują w ostatnim czasie przezroczyste misy wykonywane z żaroodpornego szkła. Większość spośród oferowanych na sprzedaż waz ma możliwość mycia w zmywarce, co znacznie ułatwia utrzymanie ich w czystości.

 

Wazy do zupy mogą być wykonane z różnych materiałów. Może to być m.in.:

Porcelana – jest szlachetnym materiałem zwanym białym złotem. Jest to ceramika najwyższej jakości, która charakteryzuje się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Najlepszej klasy porcelana to typ New Bone China. Porcelanę można myć w zmywarce, również tę zdobioną, jednak należy liczyć się z tym, iż po latach złoto może się delikatnie wytrzeć.

Fajans – rodzaj ceramiki otrzymywany z zanieczyszczonego kaolinu, dawniej bardzo popularny w Polsce ze względu na niską cenę i swą powszechność. Powstałe z niej naczynia występują najczęściej w wersji wzbogaconej nieprzezroczystym szkliwem. Fajans nie jest porcelaną, ani „gorszą porcelaną”. To po prostu materiał z rodziny ceramiki.

 

Wazy w sklepie pieknowdomu.pl są wykonane z wysokogatunkowej porcelany New Bone China, charakteryzującej się delikatnym połyskiem i dużą trwałością. W naszej ofercie znajdziesz wazy do zupy z kolekcji najlepszych polskich producentów porcelany, wykonane z wysokiej jakości materiału, w modnych fasonach i przepięknych dekoracjach. Z łatwością wybierzesz tę, która będzie najbardziej praktyczna, a jednocześnie cudownie ozdobi domowy stół podczas posiłków.